WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 21 lutego 2020 r.
Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Utwardzenia wawerskich ulic

Redakcja .  |  21 sierpnia 2019

Utwardzenia wawerskich ulic
Władze dzielnicy postawiły sobie ambitny cel: utwardzenia i położenie nowych nakładek asfaltowych na ok. 100 wawerskich ulicach w tej pięcioletniej kadencji.  Dotyczy to dróg, które biegną po gruntach prawnie uregulowanych, których właścicielem lub władającym jest miasto stołeczne Warszawa, które mają już pod sobą instalacje wodociągowe, kanalizacyjne, energetyczne. 
 
Nie mogą być utwardzane ulice na gruntach prywatnych i te, które są w najbliższym czasie zakwalifi kowane do budowy podziemnych sieci. W tym roku zaplanowano wykonanie podbudowy z kruszywa,  gruzu betonowego i nakładek asfaltowych lub tylko samych nawierzchni bitumicznych po sfrezowaniu starej nawierzchni na 24 ulicach bądź ich odcinkach. W ich wytypowaniu mieli udział mieszkańcy i radni dzielnicy.Większość tych zadań została już zrealizowana.

Z asfaltowanych dróg korzystają już mieszkańcy ul. Parterowej (Tyszowiecka – Narcyzowa), Artystycznej (Fromborska – Powiatowa), Fromborska (Czołgistów – Artystyczna), Przełęczy (do Izbickiej w stronę północną), Korkowej (Stepowa – Torowa), Serdecznej (Wilgi – Izbicka),  Kudowskiej (Podkowy – Wakacyjna), Wakacyjnej (Tyszowiecka – Kudowska), Macierzanki (częściowo), Przyjemnej (Szafi rowa – Mozaikowa), VIII Poprzecznej (Kajki – Pożaryskiego), IX Poprzecznej (Kajki – Pożaryskiego), Włókienniczej (Olecka – Ziarnista), Wiązowskiej (od asfaltu na wschód).

Na remont czekają jeszcze w tym roku: Zagorzycka (Tyszowiecka – Wyszatycka), Chełchowska (Tyszowiecka – Kudowska), Żelechowska (Patriotów – Bajkowa), Zasadowa (Panny Wodnej – Borowiecka), Cyklamenów (Skalnicowa w kierunku Wału Miedzeszyńskiego), Bławatków (Al. Dzieci Polskich do końca), Bachusa (Żarecka – Wolęcińska) Tytoniowa (Naddnieprzańska – Kresowa) i Naddnieprzańska (Korkowa – Tytoniowa).
 
Źródło: www.wawer.warszawa.pl
 

Tagi: prawne, uregulowanie, właściciele, włókiennicza, grunty, prywatne, kanalizacyjne, wodociągowe, nawierzchnia,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń