WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 20 września 2019 r.
Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Utwardzenia wawerskich ulic

Redakcja .  |  21 sierpnia 2019

Utwardzenia wawerskich ulic
Władze dzielnicy postawiły sobie ambitny cel: utwardzenia i położenie nowych nakładek asfaltowych na ok. 100 wawerskich ulicach w tej pięcioletniej kadencji.  Dotyczy to dróg, które biegną po gruntach prawnie uregulowanych, których właścicielem lub władającym jest miasto stołeczne Warszawa, które mają już pod sobą instalacje wodociągowe, kanalizacyjne, energetyczne. 
 
Nie mogą być utwardzane ulice na gruntach prywatnych i te, które są w najbliższym czasie zakwalifi kowane do budowy podziemnych sieci. W tym roku zaplanowano wykonanie podbudowy z kruszywa,  gruzu betonowego i nakładek asfaltowych lub tylko samych nawierzchni bitumicznych po sfrezowaniu starej nawierzchni na 24 ulicach bądź ich odcinkach. W ich wytypowaniu mieli udział mieszkańcy i radni dzielnicy.Większość tych zadań została już zrealizowana.

Z asfaltowanych dróg korzystają już mieszkańcy ul. Parterowej (Tyszowiecka – Narcyzowa), Artystycznej (Fromborska – Powiatowa), Fromborska (Czołgistów – Artystyczna), Przełęczy (do Izbickiej w stronę północną), Korkowej (Stepowa – Torowa), Serdecznej (Wilgi – Izbicka),  Kudowskiej (Podkowy – Wakacyjna), Wakacyjnej (Tyszowiecka – Kudowska), Macierzanki (częściowo), Przyjemnej (Szafi rowa – Mozaikowa), VIII Poprzecznej (Kajki – Pożaryskiego), IX Poprzecznej (Kajki – Pożaryskiego), Włókienniczej (Olecka – Ziarnista), Wiązowskiej (od asfaltu na wschód).

Na remont czekają jeszcze w tym roku: Zagorzycka (Tyszowiecka – Wyszatycka), Chełchowska (Tyszowiecka – Kudowska), Żelechowska (Patriotów – Bajkowa), Zasadowa (Panny Wodnej – Borowiecka), Cyklamenów (Skalnicowa w kierunku Wału Miedzeszyńskiego), Bławatków (Al. Dzieci Polskich do końca), Bachusa (Żarecka – Wolęcińska) Tytoniowa (Naddnieprzańska – Kresowa) i Naddnieprzańska (Korkowa – Tytoniowa).
 
Źródło: www.wawer.warszawa.pl
 

Tagi: prawne, uregulowanie, właściciele, włókiennicza, grunty, prywatne, kanalizacyjne, wodociągowe, nawierzchnia,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


16 - 20 września 2019

Bezpłatne badania laryngologiczne w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym

Sobota, 21 września 2019

Spektakl teatralny "Lwi król"

Sobota, 21 września 2019

Miłość Ci wszystko wybaczy

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie uczucie zwykle towarzyszy Ci podczas roku szkolnego?

radości
spokoju
strachu
podekscytowania
zdenerwowania
obojętności
znudzenia
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń