WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 20 września 2019 r.
Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Okolice stołecznych szkół pod nadzorem strażników. Trwa "Bezpieczna droga do szkoły"

Redakcja .  |  3 września 2019

Okolice stołecznych szkół pod nadzorem strażników. Trwa "Bezpieczna droga do szkoły"
Koniec wakacji i nowy rok szkolny to początek zwiększonego ruchu na ulicach miasta. W bezpiecznym dotarciu do szkoły w pierwszych dniach września pomogą uczniom strażnicy miejscy, którzy wspólnie z policją wytypowali szczególnie niebezpieczne przejścia i skrzyżowania. 
 
To w ich rejonie przez pierwsze dni nowego roku szkolnego będą pomagać uczniom w bezpiecznym przechodzeniu przez trudne przejścia i skrzyżowania. Będą też przypominać o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po ulicach miasta oraz zachęcać do noszenia odblasków.
 

Koniec wakacji i nowy rok szkolny to początek zwiększonego ruchu na ulicach miasta. W bezpiecznym dotarciu do szkoły w pierwszych dniach września pomogą uczniom strażnicy miejscy, którzy wspólnie z policją wytypowali szczególnie niebezpieczne przejścia i skrzyżowania. To w ich rejonie przez pierwsze dni nowego roku szkolnego będą pomagać uczniom w bezpiecznym przechodzeniu przez trudne przejścia i skrzyżowania. Będą też przypominać o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po ulicach miasta oraz zachęcać do noszenia odblasków.

 

Pod nadzorem strażników znalazły się newralgiczne miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. W kolejnych dniach września będą tam obecni od godziny 7.30. W niektórych miejscach służbę będą pełnili razem z funkcjonariuszami policji. Dodatkowo strażnicy będą przypominać dzieciom podstawowe zasady poruszania się po mieście. Będą zachęcać, by były zaopatrzone w elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo. Szczególną uwagę zwracać będą na najmłodszych uczniów - tych, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę ze szkołą i dopiero zapoznają się z drogą do niej. Obecność funkcjonariuszy ma sprawić, że zarówno one, jak i ich rodzice, poczują się pewniej. Wzmożone działania prewencyjne potrwają przez najbliższe dwa tygodnie. 

 

Strażnicy apelują do kierowców, aby zachowali szczególną ostrożność w pobliżu szkół, nie parkowali pojazdów w sposób stwarzający zagrożenie.​

 

Jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego strażnicy miejscy skontrolowali infrastrukturę w okolicach kilkuset warszawskich szkół. Sprawdzali m.in. stan oznakowania drogowego, widoczność poziomego oznakowania przejść dla pieszych, stan wygrodzeń i barier oddzielających jezdnię. Dodatkowo zwracali uwagę na stan nawierzchni m.in. boisk i chodników na terenie szkoły. Odnotowane nieprawidłowości, w większości niewielkie, w przypadku infrastruktury drogowej zgłaszali zarządcom dróg oraz dyrektorom placówek - w przypadku zastrzeżeń odnotowanych na terenie szkoły.

 

 Tagi: wspólne, działanie, bezpieczeństwo, zwiększony, ruch, ulice, miasta, podstawowe, zasady, noszenie, odblasków,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


16 - 20 września 2019

Bezpłatne badania laryngologiczne w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym

Sobota, 21 września 2019

Spektakl teatralny "Lwi król"

Sobota, 21 września 2019

Miłość Ci wszystko wybaczy

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie uczucie zwykle towarzyszy Ci podczas roku szkolnego?

radości
spokoju
strachu
podekscytowania
zdenerwowania
obojętności
znudzenia
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń