WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 29 lutego 2020 r.
Imieniny obchodzą: Lutosław, Roman, Teofil

Okiem przewodniczącego: Z prac Rady Dzielnicy

Marcin Jędrzejewski  |  26 września 2019

Od poprzedniego wydania „Wiadomości Sąsiedzkich” Rada Dzielnicy obradowała trzykrotnie. Pierwsza z sesji odbyła się 12 czerwca. W ramach niej Rada zapoznała się ze sprawozdaniem z pracy Wydziału Obsługi Mieszkańców dla Dzielnicy Wesoła za rok 2018-2019 (stan na dzień 31.05.2019), informacją o przygotowaniach do akcji „Lato w Mieście” oraz dyskutowała nad propozycjami Rady Dzielnicy do opracowania przez Zarząd wstępnego projektu załącznika dzielnicowego.
 
Ze względu na brak wytycznych i wskaźników co do poziomu przyznanych na rok przyszły środków finansowych radni uzgodnili, że w grupach reprezentujących poszczególne osiedla zostaną stworzone listy inwestycji priorytetowych, które wedle możliwości finansowych Zarząd włączy do planu inwestycji. Rada zajęła się też po raz kolejny wnioskiem mieszkańców o nadanie objętej dekomunizacją ulicy Pstrowskiego nazwy Plenerowa. Niestety mimo starań władz dzielnicy Rada m.st. Warszawy ostatecznie poparła wniosek Prezydenta i nadała tej ulicy nazwę Bohaterów Kopalni „Wujek”.

Kolejna sesja odbyła się 10 lipca. Rada zapoznała się na niej z informacjami o stopniu zaawansowania robót inwestycyjnych i remontów w dzielnicy, o pracach związanych z zagospodarowaniem wód deszczowych oraz o stanie prac nad przebiegiem WOW przez teren dzielnicy. W sprawie WOW, jak zapewnie większość z Państwa wie, GDOŚ po raz nie wiadomo który przełożył termin rozpatrzenia sprawy, tym razem na końcówkę września, kiedy to zapewne po raz kolejny podjęcie decyzji zostanie przesunięte na kolejny termin już po wyborach parlamentarnych… Jeśli chodzi o zaawansowanie inwestycji, to większość jest realizowana zgodnie z harmonogramem, nie ma większych zagrożeń co do realizacji tegorocznych planów. Przy okazji burmistrz pochwalił się tym, że nasza dzielnica jest jedną z trzech najlepszych, jeśli chodzi o realizację wydatków na inwestycje.

Trzecia z sesji odbyła się w dniu 28 sierpnia. Rozpoczęła się od spotkania z Radą Seniorów Dzielnicy Wesoła. Następnie radni zapoznali się z informacjami: o wykonaniu budżetu za I półrocze 2019 roku, o stopniu zaawansowania robót inwestycyjnych i remontów placówek oświatowych oraz o przygotowaniu oświaty do nowego roku szkolnego. Następnie pozytywnie zaopiniowali dwa pakiety korekt do tegorocznego budżetu. Korekty te dotyczyły głównie środków na finansowanie oświaty, a także przesunięcia części środków inwestycyjnych. Na koniec Rada przyjęła stanowisko, w którym poparła pilną potrzebę uchwalenia przez Radę Miasta tzw. „Uchwały krajobrazowej” regulującej sytuowanie w przestrzeni publicznej reklam, w szczególności reklam wielkopowierzchniowych. Rada przyjęła też protokół z kontroli Komisji Rewizyjnej dotyczącej zasad kontroli i istniejących procedur bezpieczeństwa na placach zabaw i obiektach sportowych w dzielnicy.

Kolejna sesja Rady Dzielnicy zaplanowana jest na dzień 18 września br. o godz. 14.00 w sali Rady w budynku naszego Urzędu Dzielnicy. Można też oglądać jej transmisję on-line. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Zobacz również

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Luty 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 29 lutego 2020

Złota Rączka dla Seniorów 75+ w Warszawie

Sobota, 29 lutego 2020

Benefis Wojciecha Trzcińskiego

Sobota, 29 lutego 2020

Warsztaty medytacji

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń