WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 28 października 2021 r.
Imieniny obchodzą: Judyty, Szymona, Tadeusza

Okiem przewodniczącego: Z prac Rady Dzielnicy

Marcin Jędrzejewski  |  26 września 2019

Od poprzedniego wydania „Wiadomości Sąsiedzkich” Rada Dzielnicy obradowała trzykrotnie. Pierwsza z sesji odbyła się 12 czerwca. W ramach niej Rada zapoznała się ze sprawozdaniem z pracy Wydziału Obsługi Mieszkańców dla Dzielnicy Wesoła za rok 2018-2019 (stan na dzień 31.05.2019), informacją o przygotowaniach do akcji „Lato w Mieście” oraz dyskutowała nad propozycjami Rady Dzielnicy do opracowania przez Zarząd wstępnego projektu załącznika dzielnicowego.
 
Ze względu na brak wytycznych i wskaźników co do poziomu przyznanych na rok przyszły środków finansowych radni uzgodnili, że w grupach reprezentujących poszczególne osiedla zostaną stworzone listy inwestycji priorytetowych, które wedle możliwości finansowych Zarząd włączy do planu inwestycji. Rada zajęła się też po raz kolejny wnioskiem mieszkańców o nadanie objętej dekomunizacją ulicy Pstrowskiego nazwy Plenerowa. Niestety mimo starań władz dzielnicy Rada m.st. Warszawy ostatecznie poparła wniosek Prezydenta i nadała tej ulicy nazwę Bohaterów Kopalni „Wujek”.

Kolejna sesja odbyła się 10 lipca. Rada zapoznała się na niej z informacjami o stopniu zaawansowania robót inwestycyjnych i remontów w dzielnicy, o pracach związanych z zagospodarowaniem wód deszczowych oraz o stanie prac nad przebiegiem WOW przez teren dzielnicy. W sprawie WOW, jak zapewnie większość z Państwa wie, GDOŚ po raz nie wiadomo który przełożył termin rozpatrzenia sprawy, tym razem na końcówkę września, kiedy to zapewne po raz kolejny podjęcie decyzji zostanie przesunięte na kolejny termin już po wyborach parlamentarnych… Jeśli chodzi o zaawansowanie inwestycji, to większość jest realizowana zgodnie z harmonogramem, nie ma większych zagrożeń co do realizacji tegorocznych planów. Przy okazji burmistrz pochwalił się tym, że nasza dzielnica jest jedną z trzech najlepszych, jeśli chodzi o realizację wydatków na inwestycje.

Trzecia z sesji odbyła się w dniu 28 sierpnia. Rozpoczęła się od spotkania z Radą Seniorów Dzielnicy Wesoła. Następnie radni zapoznali się z informacjami: o wykonaniu budżetu za I półrocze 2019 roku, o stopniu zaawansowania robót inwestycyjnych i remontów placówek oświatowych oraz o przygotowaniu oświaty do nowego roku szkolnego. Następnie pozytywnie zaopiniowali dwa pakiety korekt do tegorocznego budżetu. Korekty te dotyczyły głównie środków na finansowanie oświaty, a także przesunięcia części środków inwestycyjnych. Na koniec Rada przyjęła stanowisko, w którym poparła pilną potrzebę uchwalenia przez Radę Miasta tzw. „Uchwały krajobrazowej” regulującej sytuowanie w przestrzeni publicznej reklam, w szczególności reklam wielkopowierzchniowych. Rada przyjęła też protokół z kontroli Komisji Rewizyjnej dotyczącej zasad kontroli i istniejących procedur bezpieczeństwa na placach zabaw i obiektach sportowych w dzielnicy.

Kolejna sesja Rady Dzielnicy zaplanowana jest na dzień 18 września br. o godz. 14.00 w sali Rady w budynku naszego Urzędu Dzielnicy. Można też oglądać jej transmisję on-line. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Zobacz również

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4517

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4701

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4711

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


24 września - 31 października 2021

Konkurs plastyczny "Mój Rembertów"

27 września - 7 listopada 2021

Stwórz film reklamowy Wedla i zdobądź cenne nagrody!

Sobota, 30 października 2021

Poranki teatralne dla dzieci – spektakl „Na jesiennym liściu”

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń