WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 3 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Październik w Radzie Dzielnicy

Łukasz Kubik  |  18 listopada 2019

Mieszkańcy dzielnicy Wawer mogą cieszyć się już z otwarcia nowej przychodni przy ul. Żegańskiej. Przeniesione tu zostaną poradnie podstawowej opieki zdrowotnej zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Ponadto zostały przygotowane gabinety ginekologiczne oraz stomatologiczne. Przychodnia będzie w stanie obsłużyć ok. 7 tys. pacjentów. Inwestycja warta blisko 4 mln złotych została dofinansowana z budżetu m.st. Warszawy kwotą 1,5 mln złotych.

Weszła w życie uchwała podjęta przez Radę m.st. Warszawy, która ma wyeliminować „kopciuchy”. Problem, który staje się szczególnie zauważalny w sezonie grzewczym i który będzie trwał przez najbliższych klika miesięcy. Podczas cyklu spotkań, które odbędą się na terenie naszej dzielnicy, będzie można uzyskać niezbędne informacje m.in. w jaki sposób uzyskać nawet do 100% dofinansowania na wymianę pieca. Będzie można porozmawiać z pracownikami Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego, Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej oraz Oddziału Ochrony Środowiska Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

 

Terminy bezpłatnych konsultacji, które odbędą się w placówkach oświatowych o godz. 18:00:

  • 21 listopada, SP nr 204, ul. Bajkowa 17/21
  • 27 listopada, SP nr 109, ul. Przygodna 2
  • 3 grudnia, SP nr 76, ul. Poezji 5

W ślad za działaniami informacyjnymi Warszawa podejmuje szereg działań, które mają poprawić jakość. W stolicy jeszcze w tym roku zostanie posadzonych ponad 100 tys. dodatkowych drzew. Nowe sadzonki pojawią się w dzielnicach Białołęka, Rembertów oraz Wawer. Tylko w naszej dzielnicy teren ten obejmie powierzchnię ponad 10 ha, pierwsze nasadzenia zostały zrealizowane w Rezerwacie Jana III Sobieskiego na Marysinie Wawerskim.

 

Przed nami sezon jesienno-zimowy, który jest szczególnie niebezpieczny dla pieszych. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców dzielnicy Zarząd Dróg Miejskich sukcesywnie doświetla przejścia dla pieszych. W naszej dzielnicy aż 16 punktów zostanie zrealizowanych, a ich lokalizacje to: Trakt Lubelski/Zwoleńska, Zwoleńska 25, 55, 86, 97, 107, 113, 116, Zwoleńska/Wiązana, Zwoleńska/Motylkowa, Widoczna 101, Walcownicza/Bystrzycka, Walcownicza/Czekanowska, Trakt Lubelski/Wędkarska, Pożaryskiego/Hafciarska, Walcownicza/Filmowa, Walcownicza/Narcyzowa. 

 

Najskuteczniejszą metodą jest wykonanie tzw. oświetlenia dedykowanego. Polega to na montażu dodatkowych słupów i opraw oświetleniowych, zaprojektowanych tak, aby oświetlały pieszego na przejściu. Oprawy, które montowane są na niższych słupach, kierują światło pod odpowiednim kątem bezpośrednio na zebrę. Oznacza to, że pieszy podczas pokonywania jezdni jest doświetlany z boku, co bardzo poprawia jego widoczność. Oprawy tych latarni wyposażone są w żarówki LED, które pozwalają uzyskać jaśniejsze światło przy mniejszym zużyciu prądu.

 

Odbyła się również sesja inaugurująca działalność Młodzieżowej Rady Dzielnicy. Radni złożyli ślubowanie, zostało wybrane prezydium oraz delegaci do Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy. Dzielnica zyskała organ doradczy i opiniujący działania Zarządu oraz radnych dzielnicy.

 

Trzymamy kciuki i zapraszamy do współpracy!

 

Łukasz Kubik,

Radny dzielnicy Wawer

Zobacz również

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Grudzień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 3 grudnia 2022

Eko Sobótki w Ferio Wawer

Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Niedziela, 11 grudnia 2022

Jak przygotować wegańską wigilię? Warsztaty w Falenicy

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń