WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 15 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

Orientacja zimą

p.Cegiełka  |  30 grudnia 2019

Orientacja zimą

Orientacja jest dziedziną aktywności na świeżym powietrzu, która wymaga od jej uczestników ciągłego podejmowania właściwych decyzji, to po pierwsze, później należy tę decyzję prawidłowo zrealizować, popełniając jak najmniej błędów

Jest to naprawdę bardzo przydatne w życiu, a tu możemy to robić i jednocześnie czerpać z tego niesamowitą przyjemność poprzez przebywanie na łonie natury, i dodatkowo nikt nas nie obserwuje i nie widzi, dlatego bez stresu możemy czerpać radość z tego, co robimy, a później wyciągnąć wnioski, co można było zrobić lepiej i dlaczego akurat w tym miejscu się zgubiliśmy i tyle czasu nam zajęło, zanim odnaleźliśmy właściwy kierunek pokonywania dalszej części trasy.

Nie tylko jeździmy na rowerach na orientację podczas zimy. Jak jest śnieg, biegamy na nartach, i tu trzeba być czujnym, bowiem informacja o zawodach może się pojawić na dwa-trzy dni przed ich rozegraniem. Natomiast podczas okresu zimowego co roku biegamy na nogach, odnajdując punkty kontrolne, i tradycyjnie w przyszłym roku rozpoczynamy kolejny cykl imprez w biegu na orientację pod nazwą FalInO 2020. Serdecznie zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 124 przy ul. Bartoszyckiej 45/47, gdzie w sobotę 4 stycznia rozegrany zostanie pierwszy etap przyszłorocznego cyklu, a dwa tygodnie później, 18 stycznia, drugi etap. Wszystkie informacje oraz regulamin i zgłoszenia znajdują się na stronie www.orienteering.waw.pl. Zapewniamy dach nad głową, ciepły i słodki poczęstunek w bufecie oraz najważniejsze – ciekawe trasy w terenie do wyboru w miarę swoich możliwości. Dla najmłodszych polecamy trasy AK i AM, które są rozgrywane wokół budynku szkolnego na terenie szkoły. Ta trasa liczy sobie zaledwie 600-900 metrów i do odnalezienia jest 12 punktów kontrolnych. Rodzice i opiekunowie mogą spokojnie obserwować, jak dzieciaki odnajdują lampioniki w terenie – najszybsi robią to w około 6-7 minut, najwolniejszym i najmłodszym (2-3 lata) zajmuje to nawet 40 minut, ale wszyscy są tak samo szczęśliwi, co jest najważniejsze w całej tej zabawie. Kolejna trasa to BK i BM – jej długość wynosi od 2 do 2,7 km, a do odnalezienia w terenie jest około 10-12 lampioników. Trasa jest już poprowadzona w terenie leśnym przylegającym bezpośrednio do szkoły. 

Najdłuższymi trasami są Open K i Open M, tutaj mamy od 15 do 20 lampioników na trasie, a ich długość to od 4,5 do 8,5 km. K i M na końcu każdej kategorii oznacza podział na kobiety i mężczyzn. W tym sezonie będzie jeszcze jedna nowość – trasy Street OL, czyli terenowa gra miejska polegająca na odnalezieniu miejsc na mapie i udzieleniu prawidłowej odpowiedzi dotyczącej danego miejsca, nie ma lampioników w terenie. Jest to naprawdę wciągająca zabawa, a pytania są bardzo ciekawe i podchwytliwe – odpowiedź na nie musi być widoczna z miejsca, gdzie narysowany jest na mapie punkt – no i trzeba mieć coś do pisania ze sobą.


Zobacz również

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


14 - 16 sierpnia 2020

Balonowy Cud nad Wisłą

Sobota, 15 sierpnia 2020

Obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Sobota, 15 sierpnia 2020

Bitwa Warszawska

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
hotel boss

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń