WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 29 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Orientacja zimą

p.Cegiełka  |  30 grudnia 2019

Orientacja zimą

Orientacja jest dziedziną aktywności na świeżym powietrzu, która wymaga od jej uczestników ciągłego podejmowania właściwych decyzji, to po pierwsze, później należy tę decyzję prawidłowo zrealizować, popełniając jak najmniej błędów

Jest to naprawdę bardzo przydatne w życiu, a tu możemy to robić i jednocześnie czerpać z tego niesamowitą przyjemność poprzez przebywanie na łonie natury, i dodatkowo nikt nas nie obserwuje i nie widzi, dlatego bez stresu możemy czerpać radość z tego, co robimy, a później wyciągnąć wnioski, co można było zrobić lepiej i dlaczego akurat w tym miejscu się zgubiliśmy i tyle czasu nam zajęło, zanim odnaleźliśmy właściwy kierunek pokonywania dalszej części trasy.

Nie tylko jeździmy na rowerach na orientację podczas zimy. Jak jest śnieg, biegamy na nartach, i tu trzeba być czujnym, bowiem informacja o zawodach może się pojawić na dwa-trzy dni przed ich rozegraniem. Natomiast podczas okresu zimowego co roku biegamy na nogach, odnajdując punkty kontrolne, i tradycyjnie w przyszłym roku rozpoczynamy kolejny cykl imprez w biegu na orientację pod nazwą FalInO 2020. Serdecznie zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 124 przy ul. Bartoszyckiej 45/47, gdzie w sobotę 4 stycznia rozegrany zostanie pierwszy etap przyszłorocznego cyklu, a dwa tygodnie później, 18 stycznia, drugi etap. Wszystkie informacje oraz regulamin i zgłoszenia znajdują się na stronie www.orienteering.waw.pl. Zapewniamy dach nad głową, ciepły i słodki poczęstunek w bufecie oraz najważniejsze – ciekawe trasy w terenie do wyboru w miarę swoich możliwości. Dla najmłodszych polecamy trasy AK i AM, które są rozgrywane wokół budynku szkolnego na terenie szkoły. Ta trasa liczy sobie zaledwie 600-900 metrów i do odnalezienia jest 12 punktów kontrolnych. Rodzice i opiekunowie mogą spokojnie obserwować, jak dzieciaki odnajdują lampioniki w terenie – najszybsi robią to w około 6-7 minut, najwolniejszym i najmłodszym (2-3 lata) zajmuje to nawet 40 minut, ale wszyscy są tak samo szczęśliwi, co jest najważniejsze w całej tej zabawie. Kolejna trasa to BK i BM – jej długość wynosi od 2 do 2,7 km, a do odnalezienia w terenie jest około 10-12 lampioników. Trasa jest już poprowadzona w terenie leśnym przylegającym bezpośrednio do szkoły. 

Najdłuższymi trasami są Open K i Open M, tutaj mamy od 15 do 20 lampioników na trasie, a ich długość to od 4,5 do 8,5 km. K i M na końcu każdej kategorii oznacza podział na kobiety i mężczyzn. W tym sezonie będzie jeszcze jedna nowość – trasy Street OL, czyli terenowa gra miejska polegająca na odnalezieniu miejsc na mapie i udzieleniu prawidłowej odpowiedzi dotyczącej danego miejsca, nie ma lampioników w terenie. Jest to naprawdę wciągająca zabawa, a pytania są bardzo ciekawe i podchwytliwe – odpowiedź na nie musi być widoczna z miejsca, gdzie narysowany jest na mapie punkt – no i trzeba mieć coś do pisania ze sobą.


Zobacz również

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 1 lutego 2020

Sąsiedzkie kolędowanie

Sobota, 8 lutego 2020

WOT zapewni Ci niezapomniane ferie

Niedziela, 9 lutego 2020

Zaproszenie na koncerty

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń