WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 6 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Petra, Fryderyka, Artur

Podsumowanie okresu gwiazdkowego w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku Językowo-Artystycznym „Leśne Skrzaty”

Redakcja .  |  27 grudnia 2019

Podsumowanie okresu gwiazdkowego w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku Językowo-Artystycznym „Leśne Skrzaty”

Klimat nadchodzącego Bożego Narodzenia w dało się odczuć już w połowie listopada. Dekoracje w sklepach, świąteczne piosenki w radiu, reklamy propozycji prezentów w mediach, okolicznościowe etykiety na produktach codziennego użytku... To wszystko zachęcało do rozpoczęcia przygotowań i wprawiało w poczucie zniecierpliwienia i tęsknoty za wyjątkową, podniosłą atmosferą świąt.

Podopieczni Niepublicznego Przedszkola i Żłobka Językowo-Artystycznego „Leśne Skrzaty” rozpoczęli okres gwiazdkowy wraz z początkiem grudnia, choć jego planowanie odbywało się dużo wcześniej. Latem rezerwowane były dla Przedszkolaków bożonarodzeniowe atrakcje, a jesienią wybierane scenariusze występów świąteczno-zimowych, tak, aby dzieci zdążyły się do nich profesjonalnie przygotować. W pierwszym tygodniu grudnia zrodziły się pierwsze pomysły na klimatyczne dekoracje sal, pierwsze prace plastyczne o charakterze mikołajkowym, w tym także listy do kochanego przez dzieci  Świętego Mikołaja. W magicznym czasie oczekiwania na święta w budynku przedszkola i żłobka nie mogło zabraknąć rozświetlonych choinek, które w ramach niespodzianki dla dzieci, przystroiły ciocie.

Akcenty świąteczne towarzyszyły dzieciom podczas codziennych zajęć i zabaw. W tym czarującym okresie przedszkole wzięło także udział w kilku konkursach tematycznych. Zadaniem przedszkolaków było między innymi wykonanie kartek bożonarodzeniowych oraz zaśpiewanie świątecznych piosenek. Teraz dzieci z niecierpliwością czekają na ich wyniki.

Mikołajki w Polskim Radiu Dzieciom

6 grudnia w siedzibie Polskiego Radia przy alei Niepodległości w Warszawie odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Delegacja z przedszkola „Leśne Skrzaty” udała się tam, by przekazać Mikołajowi listy dzieci ze świątecznymi marzeniami. Wręczeniu listów towarzyszyły zabawy, wspólne śpiewanie oraz sesja zdjęciowa z Mikołajem. Podczas wizyty w radiu rozmowa z gwiazdkowym idolem nie była jedyną atrakcją. Grupa pięciolatków reprezentująca przedszkole mogła zwiedzić studio i zasiąść na miejscach radiowych dziennikarzy, gdzie nagrywane są audycje dziecięcego kanału Polskiego Radia.

Wyjątkowy Gość

W poniedziałek, 9 grudnia, atmosfera w przedszkolu i żłobku była inna niż zwykle. Wszystkie dzieci były podejrzanie spokojne i jednocześnie podekscytowane. To za sprawą stosu prezentów pod choinką, które ujrzały podczas śniadania. Jednym z najczęściej padających pytań tego ranka było: „Czy to prezenty dla nas?”. Tak, to były upominki dla przedszkolaków i maluszków ze żłobka. Jednak aby mogły się nimi cieszyć, musiały uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Czas oczekiwania na wręczenie prezentów umilili dzieciom aktorzy z teatru, przedstawiający bajkę pt. „Co się stało z Mikołajem?”. Radość ogromna napełniła dzieci, kiedy podczas występu udało się w końcu odnaleźć Mikołaja. Oznaczało to bowiem nadejście momentu rozdawania podarków. Wszyscy milusińscy otrzymali prezenty. Swoim zachowaniem i dobrymi manierami pracowali na nie przez cały rok.

Renifery Świętego Mikołaja

Dzień po wizycie Świętego Mikołaja na podopiecznych przedszkola i żłobka „Leśne Skrzaty” czekała kolejna gwiazdkowa niespodzianka. Przed budynkiem placówki stanęła tajemnicza zagroda. Okazało się, że Mikołaj postanowił wrócić do dzieci, by pokazać im swoje renifery. Bez ich pomocy coroczne dostarczanie prezentów byłoby niemożliwe. Tego dnia, oprócz reniferów, hojnemu staruszkowi towarzyszyły jego pracowite Elfy. Dzieci, na widok bajecznej aranżacji były zaskoczone i szczęśliwe, że jeszcze raz mogą przytulić się do Mikołaja. Ponadto mogły zasiąść w magicznych saniach, mieszczących prezenty dzieci z całego świata.

„Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka”

12 grudnia w przedszkolu gościł zespół muzyczny. Artyści mieli przygotowane dla dzieci 24 zadania adwentowe. Nie trudno się domyślić, że miały one charakter muzyczny, rytmiczny i taneczny. Podczas koncertu przedszkolaki mogły wysłuchać kolęd, pastorałek oraz historii z nimi związanych. Była to też okazja do zapoznania ich z instrumentami i sposobem gry na nich. Wspólne kolędowanie przy akompaniamencie muzyki granej na żywo okazało się doskonałą lekcją muzyki oraz okazją do powtórzenia słów popularnych utworów świątecznych, które dzieci wyśpiewywały do końca dnia.

Słodkie kolędowanie w Małej Warszawie

17 grudnia to dzień, w którym Polskie Radio przygotowało dla swoich słuchaczy spotkanie świąteczne pod hasłem „Słodkie Kolędowanie z Polskim Radiem Dzieciom”. Odbyło się ono w praskim Klubie „Mała Warszawa”. Zostały na nie zaproszone także dzieci z Przedszkola „Leśne Skrzaty”. Przedszkolaki miały przyjemność uczestniczyć w koncercie młodych talentów z Akademii Teatru Muzycznego, prezentujących utwory bożonarodzeniowe. Po ich występie na przybyłych gości czekała cała gama dodatkowych atrakcji. Podczas imprezy przedszkolaki udzielały pierwszych w swoim życiu wywiadów radiowych. Leśne Skrzaty wzięły również udział w warsztatach cukierniczych, podczas których same mogły przygotować i ozdobić pierniczki. Wypieki okazały się tak kuszące, że zostały natychmiast zjedzone. Zorganizowane zajęcia dziennikarskie dały dzieciom możliwość wcielenia się w rolę radiowych dziennikarzy oraz sprawdzenia, w jaki sposób rejestrowany jest głos podczas nagrań. Zwieńczeniem spotkania była możliwość zrobienia sobie w fotobudce zdjęcia ze Świętym Mikołajem.

Maraton występów i warsztatów

Jak co roku w Żłobku „Leśne Skrzaty” odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty z udziałem rodziców. Maluchy z grup żłobkowych razem z bliskim wykonywały okolicznościowe ozdoby. Wsłuchiwały się także we wspólnie odśpiewywane kolędy. Grupy starsze przygotowały dla swoich rodzin występy o charakterze zimowo-świątecznym. Dzieci włożyły mnóstwo pracy w prezentację tradycyjnych Jasełek, humorystycznych historii gwiazdkowych oraz opowiastek o bałwankach i śnieżynkach. Rodzice byli zachwyceni przedstawieniami. U niektórych pojawiły się nawet łzy wzruszenia.

Moc niesienia pomocy

Okres przedświąteczny to nie tylko czas oczekiwania i przygotowań. To również czas niesienia pomocy. Po raz kolejny przedszkole i żłobek wzięły udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Dzięki hojności kadry i rodziców w tym roku placówka pomogła Pani Basi – starszej, schorowanej kobiecie, potrzebującej pomocy w przetrwaniu zimy. Zgromadzone produkty spożywcze, chemiczne i pościel były dla Pani Barbary cudownym prezentem. Pieniądze pochodzące ze zbiórki odbywającej się w „Leśnych Skrzatach” pokryły koszty zakupu opału i niezbędnego sprzętu AGD. Dzieci, zaangażowane w udział w akcji, wiedzą, jak cenną wartością jest bezinteresowne niesienie pomocy innym.

Międzypokoleniowa integracja

W piątek, 20 grudnia, grupa najstarszych przedszkolaków gościła w Domu Seniora „Rodzinne Gniazdo” w Wesołej. To nie była ich pierwsza wizyta tam. Jakiś czas temu sześciolatki odwiedziły pensjonariuszy, by umilić im czas występem z okazji Święta Niepodległości. Tym razem dzieci zaprezentowały przed gronem Seniorów bożonarodzeniowe Jasełka. Poruszające przedstawienie o narodzinach Jezusa, tradycyjne kolędy oraz taniec przedszkolaków wywołały łzy wzruszenia wśród mieszkańców i pracowników „Rodzinnego Gniazda”. Po gromkich brawach i wdzięcznych uściskach dzieci zostały zaproszone na poczęstunek. Był on okazją do wspólnego kolędowania oraz przekazania pensjonariuszom i personelowi skromnych upominków – samodzielnie przyrządzonych pierników i dekoracyjnych choineczek, ozdabiających teraz tamtejszą świetlicę. Świąteczne, międzypokoleniowe spotkanie minęło w miłej i rodzinnej atmosferze. Na pożegnanie, dzieci z Przedszkola „Leśne Skrzaty” przyjęły zaproszenie na kolejną wizytę w „Rodzinnym Gnieździe”.

Przy wigilijnym stole

Kultywowanie tradycji i obrzędów jest bardzo ważne. W związku z tym, w „Leśnych Skrzatach”, w przedświąteczny piątek, odbył się uroczysty obiad, podczas którego na stole królowały pierogi z kapustą i grzybami oraz czerwony barszcz. Dla niektórych przedszkolaków był to ostatni dzień przed świętami spędzony w przedszkolu lub żłobku. Czas ten został więc poświęcony na wzajemne składanie sobie życzeń, dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd w gronie przyjaciół. W pełnym składzie przedszkolaki spotkają się dopiero w przyszłym roku.

 

Przedszkolaki oraz kadra, z Panią Dyrektor na czele, winszują wszystkim zdrowych, spokojnych, pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia. Aby ten wyjątkowy czas upłynął Państwu w rodzinnej atmosferze, a nadchodzący Nowy Rok niósł ze sobą pomyślność i spełnienie marzeń.

Tagi: podsumowanie, okres, gwiazdkowy, święta, kolęda, przedszkole, leśne, skrzaty, język, artystyczne, radość, kolęda,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 13 października 2022

Akcja poboru krwi w Rembertowie

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń