WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

Wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy

Redakcja .  |  24 stycznia 2020

Zarząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy ogłosił wybory do kolejnej już V kadencji MRDR. Kadencja Młodzieżowej Rady Dzielnicy trwa 2 lata i liczona jest od dnia pierwszej sesji MRDR.

W skład MRDR wchodzi po 2 przedstawicieli z każdej ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy oraz nie więcej niż 6 przedstawicieli reprezentujących młodzież i zamieszkujących na terenie Dzielnicy Rembertów, a uczęszczających do szkół poza terenem dzielnicy lub nie uczących się w szkołach publicznych.

MRDR składa się z uczniów, który ukończyli 13 rok życia, nie otrzymali kary dyscyplinarnej od dyrektora i nie ukończyli szkoły ponadpodstawowej.

Kandydat na delegata do MRDR powinien odznaczać się takimi cechami jak: aktywność, chęć działania, pomysłowość, łatwość pracy w zespole, chęć nauki nowych rzeczy związanych z działalnością samorządu terytorialnego oraz społeczeństwa obywatelskiego.

Główną zaletą działania w MRDR będzie: możliwość realizacji własnych pomysłów związanych z młodzieżą w dzielnicy Rembertów, możliwość brania udziału w procesie decyzyjnym w dzielnicy Rembertów, zdobywanie nowej wiedzy, współpraca z ciekawymi ludźmi.

W szkołach:

Do dnia 28 lutego 2020 roku szkoły prowadzone przez m.st. Warszawę składają do Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy wyniki wyborów przeprowadzonych w szkołach z terenu Dzielnicy Rembertów.

Rady osiedli oraz organizacje pozarządowe:

Do 26 lutego 2020 roku przyjmowane są zgłoszenia kandydatów na radnych Młodzieżowej Rady Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy, wyłanianych w drodze konkursu przez Komisję Samorządową Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy. Zgłoszenia należy składać w Wydziale Obsługi Mieszkańców dla Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy, al. gen. A. Chruściela „Montera” 28, Warszawa, w zamkniętej kopercie wraz z dopiskiem „Wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy”. Kandydaci, którzy spełniają kryteria formalne zostaną powiadomieni o terminie posiedzenia Komisji Samorządowej Rady Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy, podczas której będą mogli zaprezentować swoją kandydaturę.

Tagi: wybory, młodzieżowa, rada, dzielnicy, rada, rembertów, warszawa, zgłoszenia, kandydaci, 26, lutego, reprezentacja,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń