WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 17 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Weronika, Sławomir, Brunon

Grudzień w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios   |  30 grudnia 2011

Grudzień jest zawsze miesiącem wyciszenia. Również Rada Dzielnicy ma w tym miesiącu znacznie mniej pracy. Na grudniowej sesji nie poruszano spraw istotnych dla dzielnicy. Rozpatrywane były jedynie skargi mieszkańców składane na pracę Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami oraz na pracę Zarządu.


Na sesji relację ze swojej pracy zdał Zarząd Dzielnicy. W okresie od poprzedniej sesji Zarząd przeprowadził konsultacje społeczne w sprawie statutów rad osiedli, odbył rozmowę z Zastępcą Prezydenta Warszawy – Jackiem Wojciechowiczem w sprawie przyspieszenia prac związanych z budową kanału „W” w ulicy Trakt Lubelski oraz podjął współpracę z Klubem Kultury Falenica w sprawie realizacji projektu promującego naszą dzielnicę pod nazwą „Dotknięcie Linii”.


Komisja Statutowa zakończyła swoją pracę. W styczniu projekt statutów rad osiedli zostanie przedstawiony Radzie Dzielnicy. A po zaakceptowaniu przez radę zostanie wysłany do Rady Warszawy. Gdy statuty wejdą w życie, rozpoczną się przygotowania do wyborów do rad osiedli.


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wawerskie koło Platformy Obywatelskiej oraz radni Platformy zebrali podarunki dla dzieci z rodzin będących pod opieką Ośrodka Pomocy Społecznej. Zabawki, gry i książki zostały przekazane szefowej OPS Renacie Staruch. Przed Wigilią prezenty, razem z paczkami przygotowanymi przez Ośrodek, trafiły do rodzin w naszej dzielnicy.


Świąteczną niespodziankę dla mieszkańców Marysina Wawerskiego przygotował Zarząd Dzielnicy. Ruszył długo oczekiwany projekt spowolnienia ruchu na ulicy Potockich. Ulica ta, stanowiąca część trasy nocnych nielegalnych wyścigów samochodowych, wymagała pomysłu na spowolnienie ruchu. Inicjatywa przebudowy wyszła trzy lata temu od mieszkańców ulicy i radnych z Marysina Wawerskiego. Projekt zmian przygotowany w poprzedniej kadencji został wyceniony na prawie milion złotych i nie był możliwy do realizacji. Pewnie o sprawie zapomniano by na wiele lat, gdyby w ostatnich miesiącach, z inicjatywy radnego Marcina Kurpiosa, mieszkańca tej ulicy, nie nastąpiło przyspieszenie prac. Na spotkaniach z Inżynierem Ruchu m. st. Warszawy ustalono podział zadania na etapy. Pierwszym etapem była budowa progów spowalniających i wymalowanie przejść przez jezdnię. Inwestycje poczynione na ulicy Potockich niewątpliwie przyczynią się do bezpieczeństwa mieszkańców Marysina Wawerskiego.

Tagi: rada dzielnicy, sesja, rady osiedli, wybory do rad osiedli, grudzień, ul.Potockich


Komentarze użytkowników (1)

Dodaj komentarz
Rychu | 2012-01-02 14:20:06

Celem uzupełnienia…
Zdaję sobie sparwę, że problematyka dzielnicowa nie jest tak nośna, jak zagadnienia komunikacyjno-bytowe, jednak warto w tym miejscu uzupełnić sprawozdanie p. Marcina. A mianowicie...
a) Konsultacje w kwestii statutów statutów osiedli wypadły nadzwyczaj słabo – ze sprawozdania spoecjalnie powołanej komisji wynika, że wpłyneły 4 ( słownie: cztery) wypełnione forumularze, z tego dwa nadesłano pocztą el.
b) Grudzień upłynąl radnym również nad pochylaniem się nad WCK – sktrótu nie kojarzymy ze znanym zespołem z filmu „Wszystko, Co Kocham”, ale z Wawerskim Centrum Kultury, którego siedzibą główną stałoby się obecne Gimnazjum 103 w Międzylesiu ( szkoła powędruje do Anina) – za jednym zamachem Wawer miałby stracić miano kulturalnej pustyni ( sala gimnastyczna zamieniłaby się w salę widowiskowa), Miedzylesie miałoby Klub Kultury , powstałby jeden zarzad i jedne finanse , a osiedlowe kluby zostałyby filiami WCK. Pomysł spotkał się z wahaniem 8-miu radnych, jednak 15-stoma głosami przeszedł i zostanie poddany dalszej procedurze konsolidacji kultury.
c) Zarząd Wawra podtrzymał decyzję o nieorganizowaniu lodowiska w F. z braku środków,a PKP nadal nie widzi możliwości otwarcia przejazdu PKP w A. ( brak pieniędzy, braki kadrowe i ograniczenia prawne - przejazdy PKP w A i M dzieli tylko 1,2 km zamiast wymaganych 3-ch km).

stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
teknosystempracownicy

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń