WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 3 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Bogumił

M.st. Warszawa zapewniło na koniec 2019 r. ponad 13 tys. bezpłatnych miejsc dla maluchów

Redakcja .  |  24 lutego 2020

M.st. Warszawa zapewniło na koniec 2019 r. ponad 13 tys. bezpłatnych miejsc dla maluchów
W skali Warszawy postęp już ogromny, teraz m.st Warszawa skupi się na dzielnicach, w których są nadal niedobory. Konkurs na ponad 1000 kolejnych miejsc już ruszył!

Warszawa osiągnęła właśnie cel barceloński – 33% proc. gwarantowanych miejsc w żłobkach dla populacji 2 i 3-latków. Liczba oferowanych przez miasto miejsc zwiększyła się w ostatnim roku o 69 proc., z 7843 na początku 2019 r. do 13245 obecnie.

To realizacja obietnicy wyborczej Rafała Trzaskowskiego w zakresie opieki nad najmłodszymi. W tym roku również przybędzie miejsc.
 
Nowe konkursy w dzielnicach z największymi potrzebami

Szybki rozwój miejsc w żłobkach był możliwy dzięki konkursom, w efekcie których miasto wykupiło miejsca w nowo tworzonych oddziałach żłobków prowadzonych przez podmioty prywatne. W pięciu konkursach wykupiliśmy 5008 miejsc. To tak, jakby zbudować 50 bardzo dużych żłobków. Kontynuujemy wykup miejsc oraz budowę nowych żłobków. Teraz jednak możemy planować dużo bardziej precyzyjnie, biorąc pod uwagę dokładne dane dotyczące liczby urodzeń – mówi Paweł Rabiej, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Miasto ogłosiło właśnie kolejny konkurs dla przedsiębiorców - właścicieli żłobka, klubu dziecięcego lub prowadzącego punkt dziennego opiekuna. Oferty można składać do 30 kwietnia.
Miejsca będą wykupowane przede wszystkim w trzech dzielnicach o największym zapotrzebowaniu: na Bemowie, Pradze-Południe i Woli. W drugiej kolejności konkursy będą dotyczyć dzielnic o wysokim poziomie zapotrzebowania: Mokotowa, Śródmieścia oraz Targówka, a także punktowo w konkretnych lokalizacji w Wawrze (osiedle Marysin Wawerski) i Żoliborzu (osiedle Sady Żoliborskie).

640 wolnych miejsc czeka na dzieci

Od stycznia br. zmieniły się zasady rekrutacji do miejskich żłobków oraz powstał nowy, bardziej przyjazny portal rekrutacyjny (www.zlobki.waw.pl/rekrutacja).

Do żłobków przyjmowane są dzieci, które spełniają łącznie dwa warunki: przynajmniej jedno z rodziców mieszka w Warszawie oraz zostały poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym (nie dotyczy to dzieci zwolnionych ze szczepień ze względów zdrowotnych stwierdzonych przez lekarza).

Tagi: miasto, stołeczne, warszawa, żlobki, przyjecia, przedsiębiorcy, oferty, ogłoszenie, szczepienia, lekarz, warszawskie,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 3 października 2022

Konferencja prasowa o Forum Przyszłości Kultury

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń