WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 22 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Czy Saska Kępa przegrała z EURO 2012?

HK  |  19 maja 2011

Czy Saska Kępa przegrała z EURO 2012?

Do EURO 2012 został już nieco ponad rok. Jak wyglądają przygotowania w ostatniej fazie?

Jestem optymistą i wiem, że w tej chwili już nic nie może zakłócić przygotowań Warszawy do Mistrzostw Europy EURO 2012. Budowa Stadionu Narodowego przebiega zgodnie z założeniami. Pierwsza impreza przewidziana jest na 6 sierpnia 2011 roku. Będzie to Red Bull X-Fighters – ekstremalne akrobacje na motocyklach. I ona na pewno się odbędzie.

W trakcie jest dostawa nowych 186 wagonów tramwajowych „Swing”. Odmienią one całkowicie obraz warszawskiej komunikacji tramwajowej. Dostawy nowych autobusów do końca roku powinny pozwolić na wycofanie prawie wszystkich pamiętających jeszcze lata 80. ubiegłego wieku ikarusów.

Miejsc w hotelach dla gości z zagranicy mamy nawet więcej niż wymaga od nas UEFA.

Są też już wybrani operatorzy „stref kibica” na Placu Defilad i na Kępie Marymonckiej przy PKOl.

 

Mieszkańców Saskiej Kępy niepokoją kwestie związane z hałasem podczas zawodów. Czy rozgrywane na Stadionie Narodowym mecze nie zakłócą spokoju naszej dzielnicy?

Jak każde rozgrywki i wydarzenia masowe, imprezy na stadionie nie będą ciche. Natomiast konstrukcja Stadionu Narodowego, a w szczególności zadaszenie, będą wygłuszać to, co się na nim będzie działo.

Niezwykle istotne w tym kontekście jest także to, że stadion będzie można całkowicie zadaszyć, tak aby stal się halą. Podgrzewaną halą widowiskowo-sportową na około 24 000 miejsc. Dzięki czemu będzie można przeprowadzać w niej różnego rodzaju imprezy przez cały rok, a hałas nie powinien być zbyt dokuczliwy.

 

A jak wygląda sprawa bezpieczeństwa?

Dobrze pamiętamy, co działo się na miejscu obecnej budowy jeszcze tak niedawno. Przecież „największy jarmark nowoczesnej europy” nie był oazą ciszy i spokoju. Już teraz można odczuć, o ile bezpieczniej jest w naszej dzielnicy.

A budowany obiekt jest jednym z najnowocześniejszych stadionów w Europie także pod tym względem. Jeśli chodzi o tzw. kiboli, to powinny się nimi zająć sądy i policja.

Natomiast dzięki decyzji o budowie nowego stadionu dużo obiektów na Pradze Południe zostało wyremontowanych lub jest w jego trakcie. Przypomnę Teatr Powszechny, Dworzec PKP Stadion wraz z pierwszą w naszej dzielnicy stacją metra, Dworzec Wschodni, remont przejścia podziemnego na Rondzie Waszyngtona, ulica Francuska i dobiegająca końca budowa Centrum Promocji Kultury.

W dużym stopniu to Mistrzostwa EURO 2012 były przyczynkiem do ich restauracji.

 

A Park Skaryszewski i znajdujące się na nim obiekty? Czy one mogą także liczyć na remont?

W tej sprawie, a w szczególności Stadionu „Drukarza” i muszli koncertowej, złożyłem w lutym tego roku interpelację do Pani Prezydent i otrzymałem odpowiedź, że trwają prace w tym zakresie.

Szczególnie jestem optymistą w przypadku stadionu „Drukarza”, gdyż na początku maja, po wielu rozmowach, UEFA wskazała ten obiekt jako zapasowy do przeprowadzania treningów podczas rozgrywania mistrzostw. To wielka szansa dla tego klubu i trzeba zrobić wszystko, aby odzyskał on dawną świetność.

Jest to o tyle istotne, że podczas Mistrzostw te obiekty powinny żyć, być wizytówką naszej stolicy, gdyż wielu kibiców na pewno odwiedzi ten najpiękniejszy park w Europie.

 

Czyli dobrze stało się że zostaliśmy organizatorami Mistrzostw Europy EURO 2012?

Tak, ja uważam, że nasza dzielnica – Praga Południe już wygrała EURO 2012.

 

Tagi: Euro 2012, stadion narodowy, inwestycje


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 22 września 2020

Dzień bez samochodu

Sobota, 26 września 2020

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w Wawrze

Sobota, 26 września 2020

WKPR Wesoła

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wywołuje u Ciebie duży niepokój?

zdecydowanie nie
raczej nie
trudno powiedzieć
raczej tak
zdecydowanie tak
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń