WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 25 maja 2020 r.
Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Apel Burmistrza Wesołej

Redakcja .  |  3 kwietnia 2020

Apel Burmistrza Wesołej
Wkroczyliśmy w kolejny tydzień zmagań z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Dotyka on, w taki czy inny sposób, każdego z nas, w każdym miejscu. Szaleje na wszystkich kontynentach, w każdym kraju, także w Warszawie, niestety również u nas w Wesołej.
 
Prezydent m.st. Warszawy Pan Rafał Trzaskowski Zarządzeniem nr 469/2020 z dnia 30 marca 2020 r., utworzył dla mieszkańców Warszawy System Wsparcia „Warszawa Wspiera”. W dniu dzisiejszym został przez mnie powołany Dzielnicowy Zespół „Warszawa Wspiera” - Wesoła, który będzie realizował powierzone przez Prezydenta zadania. Nie ukrywam, że prace przygotowawcze trwały już od kilku dni, a dziś znajdują jedynie swój formalny kształt.

Zespołowi przewodniczy Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Pani Aleksandra Paradowska, a wspierają ją wydziały Urzędu Dzielnicy oraz Ośrodek Pomocy Społecznej.

W związku z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej stanem epidemii i powszechnymi zaleceniami niewychodzenia z domów osób starszych i będących w grupie wysokiego ryzyka rozwinięcia się ciężkiej postaci choroby COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, podstawową misją Zespołu jest zapewnienie tym osobom wsparcia w załatwianiu spraw niezbędnych do życia codziennego. Wsparcie dedykowane będzie osobom nie mającym zapewnionej opieki rodziny, znajomych lub sąsiadów oraz nie objętych innymi formami pomocy.  

Do dyspozycji mieszkańców Wesołej przekazujemy numer telefonu: (22) 443-40-86 oraz email: wesola.wsparcie@um.warszawa.pl , pod którymi można zgłaszać potrzebę udzielenia wsparcia przez Zespół. Zaznaczam, że procedury i standardy techniczno- organizacyjne stworzone dla Systemu „Warszawa Wspiera” zapewniają wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa zarówno dla odbiorców tych działań jak i jego wykonawców.

Drodzy Mieszkańcy Wesołej,

w tym trudnym okresie, który z pewnością potrwa jeszcze jakiś czas, w sytuacji dotąd przez nas nieznanej, w warunkach egzystencji obwarowanych licznymi zakazami i nakazami, rekomendacjami i restrykcjami – Urząd Dzielnicy jest z Państwem. Staramy się wypełniać nasze powinności urzędnicze względem mieszkańców w sposób skuteczny i zarazem bezpieczny, zarówno dla interesantów jak i dla pracowników. Sytuacja wymusiła konieczność wprowadzenia dla Państwa wielu zmian i ograniczeń dotyczących sposobu załatwiania licznych spraw w Urzędzie. Jesteśmy jednak zbudowani postawą naszych Mieszkańców i ich ogromnym zrozumieniem dla tych okoliczności. Doświadczamy tego dowodów w bezpośrednich kontaktach z Państwem, w mailach i telefonach. Dziękujemy za to bardzo gorąco. Jest nam to również potrzebne.

W dalszym ciągu odwołuję się do rozsądku i zrozumienia jakie  w ogromnej większości Państwo wykazujecie w tych trudnych dniach. Nie będę powtarzał wszystkich zaleceń jakie obowiązują. Znacie je Państwo znakomicie. Powtórzę tylko raz jeszcze ten prosty apel:

Nie bagatelizujmy zagrożenia! Bądźmy ostrożni i rozważni! Odpowiedzialni za siebie i innych, za teraźniejszość i przyszłość!

 

Życząc nam wszystkim zdrowia,

łączę wyrazy szacunku i pozdrawiam serdecznie,

#zostanwdomu

 

/-/ Marian Mahor Burmistrz Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

Zobacz również

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Maj 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


Środa, 27 maja 2020

Wernisaż wystawy Bogdana Stodulnego

Wtorek, 30 czerwca 2020

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o powrocie systemu roweru miejskiego (Veturilo) w Warszawie?

Pomysł dobry, ale w praktyce słabo działa - częste problemy z wypożyczeniem/oddaniem roweru
Świetny pomysł i doskonale się sprawdza w Warszawie
Zbyt często brakuje rowerów na stacjach, z których chciałbym/chciałabym skorzystać
Może być, ale bez rewelacji
Świetnie promuje jazdę na rowerze
Źle, że go wprowadzili, bo teraz trzeba na chodniku (jako pieszy) mieć oczy dookoła głowy, tylu tu rowerzystów
Fajny, ale rowery często się psują
Dobry, ale za mało stacji wypożyczenia
Nie wiem, nie korzystam
Kiepski, w innych miastach to działa lepiej
Co z tego, że są rowery jak prawie wcale nie ma ścieżek rowerowych?
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń