WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Zespół szkolno-przedszkolny oraz terminal Kultury Gocław rosną w oczach

Redakcja .  |  4 czerwca 2020

Zespół szkolno-przedszkolny oraz terminal Kultury Gocław rosną w oczach
W naszym kraju wciąż trwa walka z epidemią koronawirusa, uczniowie pracują zdalnie, ale władze dzielnicy muszą myśleć o przyszłości, gdy życie mieszkańców wróci do normy. Dlatego nie wstrzymano prac przy obu ważnych dla Gocławia i całej dzielnicy inwestycji – budowy Zespołu szkolno-przedszkolnego oraz doku kultury Terminal Kultury Gocław.
 
2 czerwca burmistrz Tomasz Kucharski i odpowiedzialny za inwestycje zastępca burmistrza Karol Kowalczyk udali się na teren budowy, by przyjrzeć się postępowi prac.Terminal jest już w ostatniej fazie budowy i niebawem zaczną się prace wewnątrz obiektu. Więcej czasu burmistrzowie spędzili na terenie budowy Zespołu szkolno-przedszkolnego. To jedna z najważniejszych i największych inwestycji na Pradze-Południe, tak bardzo potrzebna dynamicznie rozwijającej się części dzielnicy, jaką jest Gocław. Na szkołę i przedszkole czekają rodzice dzieci z rejonu ulic Fieldorfa, Perkuna, Rechniewskiego i innych. Przypomnijmy, że to pierwsza szkoła budowana na Gocławiu od ponad 20 lat. 
 
Mamy dla mieszkańców znakomitą wiadomość – prace przebiegają bez zakłóceń i harmonogram zostanie dotrzymany. Nowo powstające szkoła i przedszkole zapewnią dzieciom odpowiednie, komfortowe warunki do zabawy i nauki. Obiekt o powierzchni użytkowej 11,404 tys. m2 posiadał będzie halę sportową, place zabaw, blok żywieniowy oraz dwa boiska sportowe zewnętrzne z nawierzchnią sztuczną. Część szkolna (24 oddziały dla 600 uczniów) posiadać będzie: dwie sale komputerowe, dwie językowe, sale do rehabilitacji, gabinet pedagoga, psychologa i gabinet logopedy, a także kuchnię z zapleczem. Część przedszkolna (7 oddziałów dla 175 dzieci): sale do zajęć, sale rekreacyjno-zabawowe, szatnie, pokoje administracyjne, gabinety psychologa, logopedy, pomieszczenia gospodarcze itp. Teren będzie ogrodzony i oświetlony. Dach zespołu zostanie zazieleniony ogrodem. Koszt inwestycji to ponad 61 mln złotych.
 
Źródło: pragapld.waw.pl
 

 

Tagi: zespół, szkolny, przedszkolny, gocław, rośnie, budowa, kultura, edukacja, informacje, dzielnice, rozwój, infrastruktura,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń