WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 27 listopada 2022 r.
Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek

OC w ratach tańsze niż normalnie – prawda czy mit?

A.S. Redakcja.  |  31 lipca 2020

OC w ratach tańsze niż normalnie – prawda czy mit?

Posiadanie samochodu to pewien przywilej, z którego bardzo chętnie korzystają Polacy. Chociaż sam zakup może się wydawać dużym wydatkiem, nie kończy się tylko na tym. Na kierowcach ciążą obowiązkowe opłaty, takie jak ta związana z obowiązkowym badaniem technicznym pojazdu oraz ubezpieczeniem OC. To właśnie ta druga jest często powodem frustracji, bo cena za składkę OC potrafi być bardzo wysoka. Jednorazowy wydatek w wysokości ponad tysiąca złotych dla niektórych stanowi duże obciążenie finansowe. W związku z tym decydują się rozłożyć ubezpieczenie OC na raty – tylko czy to naprawdę się opłaca? 

Najtańsze OC – ile kosztuje i jak je osiągnąć?

Wspomnieliśmy o wysokich cenach za ubezpieczenie samochodu. To nie przesada. W lipcu 2020 roku średnia cena za OC w Polsce wynosiła 683 zł według raportu mfind. A to i tak nie jest najmniej korzystny wariant. Kierowcy z dużych miast, np. Wrocławia, zapłacą średnio aż 1012 zł za ubezpieczenie komunikacyjne.

Wobec takich kwot koniecznych do zapłaty jednorazowo, posiadacze samochodów szukają rozwiązań, jak znaleźć tanie ubezpieczenie. Najlepiej zacząć od porównania wszystkich dostępnych ofert, bo każde towarzystwo oferuje inną cenę za OC. Najszybciej zrobisz to za pomocą kalkulatora–porównywarki, dzięki któremu można kupić ubezpieczenie komunikacyjne przez internet, bez wychodzenia z domu. Znajdź najniższą cenę za OC obliczoną na podstawie podanych przez Ciebie danych i zacznij oszczędzać. 

Głównym problemem jest z reguły konieczność wykonania jednej płatności na tak wysoką kwotę. Dlatego kierowcy rozważają rozbicie składki OC na raty, by uniknąć problemów z płynnością finansową. Towarzystwa ubezpieczeniowe niechętnie, ale zawsze umożliwiają rozbicie płatności na raty. Dlaczego niechętnie? Bo pewniejsze i bezpieczniejsze z ich punktu widzenia jest otrzymanie składki w 1 racie, jest to także kapitał obrotowy niezbędny do działalności. Dlaczego w takim razie umożliwiają? Kierowcy są dla nich priorytetem i chcą zapewnić klientowi jak najwięcej opcji, by pokonać konkurencję. Tylko czy posiadacze samochodów słusznie korzystają z opcji kupna OC w ratach?

Ubezpieczenie samochodu na raty – sprawdź, czy się opłaca

Jak to w życiu bywa, coś ma swoją cenę. Decydując się na kupno ubezpieczenia OC na raty, rozkładamy płatność na mniejsze kwoty. To powoduje, że nie musimy martwić się aż tak płynnością finansową, a kolejną ratę będzie nam łatwiej spłacić, niż wyłożyć od razu całą kwotę. Jednak to również powoduje niekorzystny efekt dla ubezpieczyciela, który chciałby mieć gwarancję otrzymania całej składki od razu. Za to ryzyko oraz utratę środków finansowych w danym momencie, towarzystwa ubezpieczeniowe każą sobie płacić więcej za OC. O ile?

To zależy. Chociaż to stwierdzenie mówi niewiele i jest często powtarzane, to ma w sobie sporo prawdy. Każdy ubezpieczyciel inaczej podchodzi do kwestii kupna OC w ratach. Jedno jest pewne – im więcej rat, tym więcej zapłacisz ogółem za ubezpieczenie. W niektórych towarzystwach różnica między płatnością w 1 a 2 ratach to zaledwie 10 zł. Z kolei w innych, biorąc pod uwagę także samochód oraz dane ubezpieczanego, różnica może wynieść nawet do 340 zł. Ile zapłacisz przy konkretnej liczbie rat, możesz sprawdzić, korzystając np. z kalkulatora ubezpieczeń.

Warto zaznajomić się ze wpisem o ubezpieczeniach AC na akademii Mfind - https://www.mfind.pl/akademia/abc-zakupu/ubezpieczenie-assistance/

Tagi: oc, taniej, prawda, mit, sprawdź, auto, samochód, ubezpieczenie, raty, oszczędność, ac, ubezpieczenia, finanse,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Listopad 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


26 - 27 listopada 2022

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Rembertów

Niedziela, 27 listopada 2022

Rodzinny turniej o puchar Andrzeja Caruka

Niedziela, 27 listopada 2022

Spektakl "Którędy do wyjścia?"

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń