WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 17 kwietnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Robert, Rudolf

Nowy fotoplan Warszawy

Redakcja .  |  21 grudnia 2020

Nowy fotoplan Warszawy
W stołecznym serwisie mapowym jest już dostępny nowy fotoplan Warszawy, który powstał na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych wiosną tego roku.
 
Nowy fotoplan jest bardzo dokładny, m.in. ze względu na dodatkowe loty nad ścisłym, gęsto zabudowanym centrum Warszawy. Został opracowany dla całego obszaru miasta wraz z obrzeżami, o łącznej powierzchni 737,6 km2.

Zdjęcia wykonano 5, 6 i 24 kwietnia, z pokładu samolotu lecącego na wysokości ok. 1300 metrów, w czasie gdy na drzewach jeszcze nie było liści. Jeden piksel na planie odpowiada 5 cm w terenie. To najdokładniejsze zdjęcia w historii nalotów fotogrametrycznych w Warszawie.

Fotoplany to znakomite źródło wiedzy o stale zmieniającym się krajobrazie miasta. Zarówno dla mieszkańców jak i urzędników. Stanowią nieocenioną pomoc m.in. przy wykonywaniu analiz urbanistycznych, sporządzaniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, opracowywaniu dokumentacji projektowych dotyczących przekształceń własnościowych, regulacji stanów prawnych nieruchomości, wykonywaniu analiz przestrzennych dla nowych inwestycji oraz projektowaniu zieleni.

Efekty – od środy, 16 grudnia - można już oglądać w stołecznym portalu mapowym: www.mapa.um.warszawa.pl, z którego korzysta ponad 500 tysięcy unikalnych użytkowników rocznie. Portal mapowy jest stale rozwijany pod kątem niezawodności i szybkości działania, a mapy są nieustannie aktualizowane oraz rozbudowywane o nowe zakresy informacyjne.

Najnowszy fotoplan został także bezpłatnie udostępniony w usłudze danych przestrzennych (WMS - Web Map Service)

Tagi: nowy, fotoplan, informacje, zdjęcia, lotnicze, wiosna, warszawa, dostępność, stołeczny, portal, mapowy,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czytelniku ile masz lat?

mam 5 - 15 lat
mam 16 - 20 lat
mam 21 - 30 lat
mam 31 - 40 lat
mam 41 - 55 lat
mam 56 - 65 lat
mam 66 - 75 lat
mam ponad 75 lat
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń