WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 26 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Od 15 lutego istnieje możliwość złożenia e-PIT

Redakcja .  |  16 lutego 2021

Od 15 lutego istnieje możliwość złożenia e-PIT
To czas, w którym miliony Polaków ponownie rozliczą swój PIT. To także jeden z najbardziej intensywnych okresów w roku dla Krajowej Administracji Skarbowej.

Od 15 lutego PIT za 2020 r.
15 lutego 2021 r. w usłudze zostaną udostępnione zeznania za 2020 r. Znajdą się tu najczęściej wypełniane zeznania roczne, czyli PIT-37 i PIT-38. Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, mogą skorzystać z zeznań przygotowanych na formularzach PIT-28 i PIT-36 (rozliczenia udostępnione w usłudze trzeba jednak samemu będzie uzupełnić o dane dotyczące przychodów z działalności gospodarczej oraz działów specjalnych produkcji rolnej). Dostępne tu będzie również oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego czyli PIT-OP.

Jak korzystać z usługi Twój e-PIT
Od tego roku do usługi Twój e-PIT wejdziemy wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy dostępny na podatki.gov.pl. Zalogowanie do e-Urzędu Skarbowego Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem lub poprzez bankowość elektroniczną, umożliwia korzystanie z usługi Twój e-PIT (a także z innych usług i funkcjonalności e-Urzędu Skarbowego). Do samej usługi będzie można zalogować się także danymi podatkowymi. Planowane jest też uruchomione logowania przez aplikację mObywatel.

Jakie dane w Twój e-PIT
W zeznaniu udostępnionym w usłudze znajdziemy ulgę na dzieci - jeśli z niej korzystamy, będzie ona automatycznie uwzględniona, nawet jeśli dziecko urodziło się nam w 2020 r. Dzięki usłudze możemy przekazać 1% podatku na OPP - jeżeli w ubiegłym roku zaznaczyliśmy konkretną organizację, będzie ona widoczna w zeznaniu tegorocznym, możemy ją zmienić. W łatwy i intuicyjny sposób można także uzupełnić przygotowane zeznanie i uwzględnić przysługujące odliczenia np. darowizny, w tym te związane z COVID-19, ulgę rehabilitacyjną, ulgę na Internet, ulgę termomodernizacyjną, wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) czy odliczenie wydatków mieszkaniowych.
Jeśli z rozliczenia PIT wyniknie podatek do zapłaty, w usłudze będzie wskazany mikrorachunek podatkowy tak, by wygodnie dokonać płatności online. Wszyscy, którzy złożą PIT elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie 45 dni.

Ważne terminy
Do 30 kwietnia 2021 r. można zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenie w usłudze Twój e-PIT. Potem nasze zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane – tak się stanie w przypadku zeznania PIT-37 i PIT-38. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli dana osoba nie podejmie żadnych działań. To najważniejsza korzyść usługi Twój e-PIT – nie ma bowiem mowy o spóźnieniu się z rozliczeniem w terminie.

Gdy z zeznania wyniknie podatek do zapłaty a zeznanie zostanie zaakceptowane automatycznie, czyli bez udziału podatnika, wówczas urząd skarbowy do 31 maja 2021 r. wyśle takiej osobie informacje o kwocie podatku do zapłaty. Nie zdarzy się więc sytuacja, w której podatnik nie wie, że może mieć zaległość.

Zeznanie PIT-28 za 2020 r. można składać w usłudze Twój e-PIT do 1 marca 2021 r. Rozliczenie roczne PIT-28 i PIT-36 (w przeciwieństwie do rozliczenia PIT-37 i PIT-38), nie zostanie automatycznie zaakceptowane 30 kwietnia 2021 r. Należy pamiętać, aby sprawdzić i uzupełnić to rozliczenie, a następnie je zaakceptować i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

Jeszcze nie korzystałeś? Spróbuj!
Jeśli do tej pory wybierałeś inny sposób rozliczenia np. przez inny system KAS e-Deklaracje czy składałeś je w tradycyjnej papierowej formie – skorzystaj z usługi Twój e-PIT. Przekonaj się sam. Usługa Twój e-PIT działa przez całą dobę z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu, w dogodnym miejscu i czasie.


Jeśli zdecydujecie się jednak złożyć zeznanie podatkowe w formie papierowej, to formularze druków znajdziecie w Wydziale Obłsugi Mieszkańców. 

Źródło: wawer.warszawa.pl 

Tagi: pit, rozliczenie, internet, forma, papierowa, informacje, luty, krajowa, administracja, skarbowa, terminy,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń