WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 7 lipca 2022 r.
Imieniny obchodzą: Cyryl, Metody, Estera

Od 15 lutego istnieje możliwość złożenia e-PIT

Redakcja .  |  16 lutego 2021

Od 15 lutego istnieje możliwość złożenia e-PIT
To czas, w którym miliony Polaków ponownie rozliczą swój PIT. To także jeden z najbardziej intensywnych okresów w roku dla Krajowej Administracji Skarbowej.

Od 15 lutego PIT za 2020 r.
15 lutego 2021 r. w usłudze zostaną udostępnione zeznania za 2020 r. Znajdą się tu najczęściej wypełniane zeznania roczne, czyli PIT-37 i PIT-38. Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, mogą skorzystać z zeznań przygotowanych na formularzach PIT-28 i PIT-36 (rozliczenia udostępnione w usłudze trzeba jednak samemu będzie uzupełnić o dane dotyczące przychodów z działalności gospodarczej oraz działów specjalnych produkcji rolnej). Dostępne tu będzie również oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego czyli PIT-OP.

Jak korzystać z usługi Twój e-PIT
Od tego roku do usługi Twój e-PIT wejdziemy wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy dostępny na podatki.gov.pl. Zalogowanie do e-Urzędu Skarbowego Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem lub poprzez bankowość elektroniczną, umożliwia korzystanie z usługi Twój e-PIT (a także z innych usług i funkcjonalności e-Urzędu Skarbowego). Do samej usługi będzie można zalogować się także danymi podatkowymi. Planowane jest też uruchomione logowania przez aplikację mObywatel.

Jakie dane w Twój e-PIT
W zeznaniu udostępnionym w usłudze znajdziemy ulgę na dzieci - jeśli z niej korzystamy, będzie ona automatycznie uwzględniona, nawet jeśli dziecko urodziło się nam w 2020 r. Dzięki usłudze możemy przekazać 1% podatku na OPP - jeżeli w ubiegłym roku zaznaczyliśmy konkretną organizację, będzie ona widoczna w zeznaniu tegorocznym, możemy ją zmienić. W łatwy i intuicyjny sposób można także uzupełnić przygotowane zeznanie i uwzględnić przysługujące odliczenia np. darowizny, w tym te związane z COVID-19, ulgę rehabilitacyjną, ulgę na Internet, ulgę termomodernizacyjną, wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) czy odliczenie wydatków mieszkaniowych.
Jeśli z rozliczenia PIT wyniknie podatek do zapłaty, w usłudze będzie wskazany mikrorachunek podatkowy tak, by wygodnie dokonać płatności online. Wszyscy, którzy złożą PIT elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie 45 dni.

Ważne terminy
Do 30 kwietnia 2021 r. można zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenie w usłudze Twój e-PIT. Potem nasze zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane – tak się stanie w przypadku zeznania PIT-37 i PIT-38. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli dana osoba nie podejmie żadnych działań. To najważniejsza korzyść usługi Twój e-PIT – nie ma bowiem mowy o spóźnieniu się z rozliczeniem w terminie.

Gdy z zeznania wyniknie podatek do zapłaty a zeznanie zostanie zaakceptowane automatycznie, czyli bez udziału podatnika, wówczas urząd skarbowy do 31 maja 2021 r. wyśle takiej osobie informacje o kwocie podatku do zapłaty. Nie zdarzy się więc sytuacja, w której podatnik nie wie, że może mieć zaległość.

Zeznanie PIT-28 za 2020 r. można składać w usłudze Twój e-PIT do 1 marca 2021 r. Rozliczenie roczne PIT-28 i PIT-36 (w przeciwieństwie do rozliczenia PIT-37 i PIT-38), nie zostanie automatycznie zaakceptowane 30 kwietnia 2021 r. Należy pamiętać, aby sprawdzić i uzupełnić to rozliczenie, a następnie je zaakceptować i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

Jeszcze nie korzystałeś? Spróbuj!
Jeśli do tej pory wybierałeś inny sposób rozliczenia np. przez inny system KAS e-Deklaracje czy składałeś je w tradycyjnej papierowej formie – skorzystaj z usługi Twój e-PIT. Przekonaj się sam. Usługa Twój e-PIT działa przez całą dobę z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu, w dogodnym miejscu i czasie.


Jeśli zdecydujecie się jednak złożyć zeznanie podatkowe w formie papierowej, to formularze druków znajdziecie w Wydziale Obłsugi Mieszkańców. 

Źródło: wawer.warszawa.pl 

Tagi: pit, rozliczenie, internet, forma, papierowa, informacje, luty, krajowa, administracja, skarbowa, terminy,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń