WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 2 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

ZTM Warszawa przenosi się na Pragę

Redakcja .  |  31 marca 2021

ZTM Warszawa przenosi się na Pragę

Po ponad 10 latach warszawski Zarząd Transportu Miejskiego opuści dotychczasową siedzibę przy ul. Żelaznej. Tym razem urzędnicy przeniosą się do biurowca przy ul. Grochowskiej na Kamionku w dzielnicy Praga Południe.

tekst via Transport-Publiczny.pl

Pierwszą siedzibą ZTM-u był tzw. Pałac Błękitny przy Senatorskiej 37, nieopodal placu Bankowego. Po reprywatyzacji w 2000 r. budynek trafił w ręce nowego właściciela, który nie pozwalał na żadne prace remontowe czy modernizacyjne. To skłoniło urzędników do szukania nowej siedziby, którą został biurowiec przy Żelaznej 61 – na skrzyżowaniu z Grzybowską. ZTM wprowadził się tam w 2011 r.

Teraz, po latach, przyszła pora na kolejną przeprowadzkę – tym razem na drugi brzeg Wisły. – W końcu tego roku kończy się umowa najmu obecnej powierzchni. Decyzja o zmianie siedziby została podjęta w konsekwencji standardowego rozeznania rynku, prowadzonego przez ZTM. Przenosimy się do budynku przy ulicy Grochowskiej 316/320 – mówi Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM. To teren dawnych zakładów PZO, mieszczących się przy przystanku Bliska. Właścicielem obiektu jest Baleta.

O przeprowadzce zadecydowało kilka czynników. To przede wszystkim nieodpowiadające potrzebom ZTM rozkład pomieszczeń w obecnej siedzibie – w tej chwili, mimo że pod jednym adresem, pomieszczenia są w trzech miejscach w budynkach połączonych ze sobą klatkami schodowymi, co znacznie utrudnia pracę i komunikację między pracownikami. Na Żelaznej brakuje też powierzchni magazynowej i parkingowej. ZTM potrzebuje też dodatkowej powierzchni w związku z przeniesieniem pracowników z filii. Kolejne argumenty to konieczność zapewnienia nowych, podwyższonych standardów infrastruktury w tym IT i bezpieczeństwa, odpowiadających aktualnym wymaganiom oraz lepsze dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W nowym miejscu ZTM zajmie ok. 9500 m2 powierzchni biurowej. Dodatkowo wynajęta zostanie powierzchnia ok 300 m2 na potrzeby obsługi ZTM mieszkańców i podmiotów zewnętrznych (kancelarie, Punkt Obsługi Pasażera). – Przenosiny są przewidziane na koniec tego roku – mówi Kunert

 

fot.: wizualizacja White Star Real Estate i Cain International

Tagi: ztm, warszawa, przenosi, się, praga, informacje, 10, lat, umowa, powierzchnia, biura, koniec, lutego,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń