WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 6 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Petra, Fryderyka, Artur

Prace drogowe na „obwodnicy” Gocławia. Czas na asfaltowanie

Redakcja .  |  16 kwietnia 2021

Prace drogowe na „obwodnicy” Gocławia. Czas na asfaltowanie
W weekend rozpocznie się wymiana nawierzchni ul. Meissnera na Pradze-Południe. Początek pierwszej części prac w piątek, 16 kwietnia, o godz. 19.00, a koniec w poniedziałkowy poranek. Będzie to kolejny etap prac na tzw. obwodnicy Gocławia, dzięki którym poprawione zostanie tam bezpieczeństwo.

„Obwodnicę” Gocławia tworzy ciąg dwujezdniowych ulic Meissnera – Abrahama – Umińskiego. Ponieważ prawe pasy ruchu służyły do postoju samochodów, a niektórzy kierowcy zatrzymywali się tuż przed przejściami dla pieszych, postanowilono wprowadzić zmiany, aby poprawić bezpieczeństwo. Utrzymane zostanie parkowanie, ale w uporządkowanej formie. Dodatkowo – w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego – wyznaczone zostaną na obu jezdniach jednokierunkowe pasy rowerowe.

Pierwsze prace na ulicach Meissnera i Umińskiego ruszyły jesienią zeszłego roku. Wiązały się z rozbiórką zbędnego asfaltu przy wlotach dróg osiedlowych i przekształceniem prawych pasów obu jezdni w takie, które będą służyły tylko do postoju. Obecnie powierzchnie wyłączone z ruchu są już utworzone, a przy większości zebr położono nowy chodnik.

Na ul. Meissnera wstawione są także nowe krawężniki przy pasie zieleni dzielącym jezdnie. Kolejnym krokiem będzie wymiana zniszczonej nawierzchni ulicy. Prace z tym związane ruszą w najbliższy weekend.

Zmiany organizacji ruchu na czas prac

Od piątku, 16 kwietnia, od godz. 19.00 do poniedziałku, 19 kwietnia, do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie północno-wschodnia jezdnia ul. Meissnera (kierunek od ul. Fieldorfa „Nila” w stronę ul. Bora-Komorowskiego). To właśnie ona jako pierwsza zyska nowy asfalt.

Pojazdy skierowane zostaną na objazdy ulicami Fieldorfa „Nila” i Bora-Komorowskiego.

Wszystkie wloty ulic poprzecznych i zjazdy do przyległych posesji dochodzące do remontowanej jezdni zostaną zamknięte. Nie będzie możliwości przejazdu na wprost z ul. Jugosłowiańskiej oraz skrętu z ul. Fieldorfa „Nila” w ul. Meissnera. Pas do skrętu w lewo z ul. Fieldorfa „Nila” w ul. Meissnera zostanie wygrodzony i wyłączony z ruchu.

Ruch pieszych odbywać się będzie obok prowadzonych robót po istniejących chodnikach i przejściach dla pieszych, z wyjątkiem przejść poprzecznych przez ul. Meissnera, z których zgodnie z postępem robót, ruch pieszy będzie kierowany do sąsiednich przejść. Przed pracami na ul. Meissnera zostaną ustawione znaki zakazu zatrzymywania z informacją o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela.

W następny weekend (23-26 kwietnia) nastąpi drugi etap prac. Wymiana nawierzchni zostanie przeprowadzona na jezdni południowo-zachodniej.

Autobusy zmienią trasy

W związku z pracami swoje trasy zmienią autobusy linii: 117, 123, N22, N72. Linie autobusowe 117 oraz 123 zostaną skierowane (tylko w kierunku krańców Dw. Centralny oraz Dw. Wschodni /Kijowska) na trasę objazdową przebiegającą następującym ciągiem ulic: Fieldorfa – Bora-Komorowskiego i dalej swoimi trasami podstawowymi. Nocne linie autobusowe N22 oraz N72 (tylko w kierunku krańców Dw. Centralny oraz Dw. Wschodni /Kijowska) pojadą ul. Bora-Komorowskiego i dalej swoimi trasami podstawowymi.

W piątek, 16 kwietnia, kursowanie linii autobusowej 311 zostanie skrócone do ok. godz. 19.00.

Bez wyprzedzania na przejściach

Wszystkie zmiany na ulicach Meissnera i Umińskiego powinny być gotowe w maju. W tym roku planuje się wprowadzić je również na ul. Abrahama. Przewiduje się, że po zwężeniu całego ciągu z dwóch pasów do jednego na ul. Meissnera będzie 125 miejsc dla samochodów, na Umińskiego – 125, a na gen. Abrahama – 145.

Jednopasmowy układ utrzymany też będzie w sąsiedztwie przejść dla pieszych. Dzięki temu nie będzie fizycznej możliwości wyprzedzania na przejściach. Zmiany nie obejmą skrzyżowań ul. Meissnera z ulicami Fieldorfa „Nila” i Bora-Komorowskiego, które wyposażone są w sygnalizację świetlną. Układ pasów w rejonie skrzyżowań pozostanie taki sam – z dodatkowymi pasami służącymi do skrętu.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.

Tagi: prace, drogowe, ulica, warstwa, nawierzchnia, boczna, jezdnia, praga, południe, skrzyżowanie, roboty, drogowe,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 13 października 2022

Akcja poboru krwi w Rembertowie

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń