WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 8 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim

Strażak, policjant, ratownik medyczny – przedszkolaki poznają zawody

Redakcja .  |  5 października 2021

Strażak, policjant, ratownik medyczny – przedszkolaki poznają zawody

We wrześniu i październiku w rembertowskich przedszkolach odbyły się spotkania zainicjonowane przez delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Rembertów w ramach prowadzonej profilaktyki bezpieczeństwa, w czasie których dzieci poznawały tajniki zawodów policjanta, strażaka, ratownika medycznego.

W dniu 29 września br. w Przedszkolu nr 160 przy ul. Niepołomickiej 26 wizytę złożyli policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów, Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 13.Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały informacji i ciekawostek przekazanych przez funkcjonariuszy służb mundurowych związanych z ich pracą zawodową. Następnie zaprezentowano dzieciom pokaz wyszkolenia psów policyjnych oraz zaproszono do wykonania własnych pamiątkowych odcisków palców. Przedstawiciele straży pożarnej zaprezentowali m.in. ubranie specjalne i sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka oraz chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Natomiast 4 października 2021 r., przedstawiciele służb mundurowych, które niosą pomoc w niebezpiecznych sytuacjach odwiedzili Przedszkole nr 158 przy ul. Dwóch Mieczy 34/36. W trakcie spotkania, przedstawiciele trzech służb przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem się posługują. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe i dowiedziały się w jakich okolicznościach można ich używać.

Największą atrakcję był jednak pokaz wyposażenia i możliwość zwiedzania pojazdów służbowych od środka. Strażacy pokazali dzieciom sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki mogły wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej, mogły również przymierzyć specjalistyczny i jakże ciężki strój, w którym strażacy gaszą pożary.  Nie mniej ciekawie wyglądało również zwiedzania karetki pogotowia i radiowozu policyjnego. Uwieńczeniem spotkania był pokaz gaszenia z użyciem węży strażackich oraz pokaz tęczy wodnej. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i wręczeniem podziękowań. Na zakończenie obu spotkań dzieci otrzymały ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego gadżety i materiały edukacyjne, a także słodkie upominki.

17 września br. w ramach profilaktyki bezpieczeństwa najmłodszych z wizytą w Przedszkolu nr 243 przy ul. Kordiana 7/11 pojawili się Policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów oraz Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Opowiedzieli o tajnikach zawodu policjanta, pokazali pracę psów policyjnych oraz wyjaśnili, jak zebrać ślady odcisków palców na miejscu zdarzenia za pomocą zestawów daktyloskopijnych. Na pamiątkę tego spotkania dzieci otrzymały zestawy gadżetów i materiałów edukacyjnych.

 

Źródło: https://rembertow.um.warszawa.pl/-/strazak-policjant-ratownik-medyczny-przedszkolaki-poznaja-zawody

Tagi: nauka, edukacja, rembertów, przedszkole, straż, pożarna, policja


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń