WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 17 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Weronika, Sławomir, Brunon

Styczeń w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios  |  26 stycznia 2012

Na styczniowej sesji Rady Dzielnicy dokonano drobnej zmiany budżetowej na 2012 rok. Pomiędzy działami budżetowymi przeniesiono kwoty 40 190 zł z kosztów eksploatacji mieszkaniowego zasobu komunalnego na gospodarkę targowiskami i handel obwoźny oraz 26 000 zł z wykupu nieruchomości pod budowę ulic XVIII Projektowanej, Radłowej, Mozaikowej i Brzoskwiniowej na wykup gruntu pod budowę ul. I Poprzecznej. Powyższe przesunięcia nie zmieniły w żaden sposób ogólnego budżetu Wawra.

Z prac w Radzie zrezygnował radny PO z Falenicy Jarosław Jankowski. Rada musiała przyjąć jego rezygnację i stwierdziła wygaśnięcie mandatu. Miejsce to zajmie kolejna osoba z listy PO z Falenicy – pan Marek Wilczyński.

Z końcem roku zakończyła się praca Komisji Statutowej. Na sesji Rady przewodnicząca Komisji – radna Joanna Waligóra, przedstawiła sprawozdanie z jej pracy. Komisja Statutowa opracowywała Statuty Rad Osiedli oraz dokonywała poprawek w Statucie Rady Dzielnicy. Członkowie komisji spotkali się na 16 posiedzeniach. Poza 13 nowymi statutami rad osiedli komisja przygotowała szereg dokumentów uzupełniających, takich jak: projekt karty do głosowania, projekt protokołu, projekt karty męża zaufania i in. Statuty przygotowane przez komisję podlegały konsultacjom społecznym i opiniowaniu przez prawników. Po przyjęciu niezbędnych poprawek projekty statutów skierowane zostały do Przewodniczącego Rady Dzielnicy celem przyjęcia ich przez Radę Dzielnicy.

Zarząd Dzielnicy przedstawił sprawozdanie z wykonania inwestycji w minionym roku. Wedle relacji Zarządu wykonanie inwestycji w 2011 w naszej dzielnicy to 89,1 % wobec 86,8 % z roku 2010. Biorąc pod uwagę kilkukrotne zmiany budżetu w ciągu roku, jest to dobry wynik. Gdyby nie problemy z wykupami gruntów, wykonanie budżetu inwestycyjnego byłoby jeszcze lepsze. Podobny problem mają również inne warszawskie dzielnice. Wynika on z długiej drogi odwoławczej i nieuregulowanych stanów własnościowych gruntów. Jeszcze lepiej wykonanie budżetu inwestycyjnego z ubiegłego roku wypada w porównaniu do pierwszego roku minionej kadencji. W 2007 roku - pierwszym roku minionej kadencji - wykonanie inwestycji wyniosło zaledwie 68,1 %.

Tagi: sesja rady dzielnicy, obrady, rada dzielnicy Wawer, inwestycje, statut rad osiedli


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
teknosystempracownicy

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń