WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 7 lipca 2022 r.
Imieniny obchodzą: Cyryl, Metody, Estera

„Dbamy o Mamy” w Wawrze

Redakcja .  |  18 lutego 2022

„Dbamy o Mamy” w Wawrze
„Dbamy o Mamy” to program stworzony z inicjatywy Urzędu Dzielnicy Wawer. Jego głównym założeniem jest wzrost bezpieczeństwa kobiet w ciąży w przestrzeni publicznej oraz zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej faktu, że kobiety w ciąży mają prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej, z usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach czy załatwiania spraw w urzędach.

Ustępowanie kobietom w ciąży wynika nie tylko z kultury osobistej, ale także ze względów medycznych, takich jak zwiększona ilość pompowanej przez serce krwi, czy zmieniona praca układu odpornościowego. Program ma trafić również do kobiet w ciąży, które często nie mają śmiałości, by korzystać z przysługujących im praw i przywilejów. 

Kobiety w ciąży z dzielnicy Wawer mogą bezpłatnie odebrać segregator medyczny stworzony przez Nicole Sochacki-Wójcicką znaną jako Mamaginekolog, lekarkę, edukatorkę i Warszawiankę Roku 2019 z wawerskiego Anina.

Materiały można odebrać w urzędzie w informacji sali głównej obsługi mieszkańców (Żegańska 1). Aby otrzymać segregator należy okazać swój dowód osobisty oraz potwierdzenie rozliczenia podatku na terenie m.st. Warszawy.

Przypinki #jestemwciąży są dostępne w Wawerskim Ośrodku Wsparcia (ul. Żegańska 2C). Zapraszamy chętne przyszłe mamy do odbioru.

 

Źródło: https://wawer.um.warszawa.pl/-/dbamy-o-mamy-w-wawrze

Tagi: dbamy, o, mamy, pomoc, mamom, kobietom, w, ciąży, ciąża, wawer


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń