WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 2 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

Akcja Rucksack - #Wyprawiamydobro

Redakcja .  |  11 kwietnia 2022

Akcja Rucksack - #Wyprawiamydobro
Do warszawskich szkół zawitała akcja Rucksack - #Wyprawiamydobro.

W dzielnicy Praga-Południe jest już 1318 (stan na 1.04.2022r.) ukraińskich dzieci w placówkach oświatowych, które wraz z mamami, babciami musiały uciekać przed wojną. 337 dzieci jest w przedszkolach, 866 w szkołach podstawowych, 61 w liceach i 54 w zespołach szkół.

Dzięki akcji Rucksack zorganizowanej przez siostry: Katarzynę Kalicką-Lots i Aleksandrę Kalicką-Kozik już 182 ukraińskich dzieci uczęszczających do szkół na Pradze-Południe otrzymało piękne wyprawki szkolne. W skład wyprawek wchodzą m.in. piórniki, długopisy, flamastry, kredki, ołówki, zeszyty, bloki rysunkowe i techniczne, napoje i przekąski. Akcja jest realizowana dzięki zbiórce, która odbywa się na stronie. W przyszłym tygodniu wyprawki szkolne trafią do kolejnych dzieci w szkołach.

Dzieci z Ukrainy wchodzą w Polsce w nowe dla nich środowisko po tym jak ich rodziny podjęły bardzo trudne decyzje opuszczenia swoich domów celem ochrony swojego życia. Większość rodzin została podzielona, bo przed wojną uciekają głównie same kobiety z dziećmi. Ukraińskie dzieci są w ogromnym stresie, straciły swoje domy, są w nowym miejscu i w polskich szkołach, w zupełnie nowym dla nich środowisku. Dlatego tak bardzo ważne jest zaopiekowanie się nimi i dostarczanie małych, a jakże ważnych radości, jak  wyprawki szkolne. Niezwykle ważne są dla nas uśmiech i radość dzieci na widok nowych wyprawek szkolnych.

Akcja #Rucksack trwa dalej i kolejne dzieci mają szansę na wspaniałą niespodziankę. Organizatorki zapowiadają wsparcie ukraińskich dzieci również w kolejnych dzielnicach.

W przyszłym tygodniu do ukraińskich dzieci uczących się w dzielnicy Praga-Południe trafi kolejne 150 sztuk wyprawek szkolnych pochodzących z akcji Rucksack oraz z darów od mieszkańców Warszawy. W imieniu Zarządu dzielnicy Praga-Południe dziękujemy za wspaniałą pomoc.  

 

Źródło: https://pragapld.um.warszawa.pl/-/akcja_rucksack2022

Tagi: akcja, rusack, pomoc, dzieciom, uchodźcom, z, ukrainy, ukraina, wolontariat, szkoły, szkoła


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń