WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 3 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Bogumił

Aktualności z Osiedla Plac Wojska Polskiego

Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy - dr Stefan Słowikowski  |  17 lutego 2012

Szanowni Mieszkańcy, na wstępie odniosę się do treści artykułu opracowanego przez Redakcję „Wiadomości Sąsiedzkich” w oparciu o przesłane moje materiały, a dotyczącego dewastacji naszego „ośrodka sportu i rekreacji” czyli placu zabaw i nie tylko, opublikowanego w lutowym numerze "Wiadomości Sąsiedzkich Stara Miłosna" (do przeczytania tutaj).  

Otóż artykuł ten nie w pełni oddaje istotę problemu, a mianowicie nie wspomina o moim pisemnym wystąpieniu do naszego Burmistrza, gdzie w sposób wyrazisty mówię o pewnych zaniedbaniach i braku nadzoru przez osoby odpowiedzialne za stan techniczny i bezpieczeństwo rzeczonego „ośrodka”, a także o spotkaniach z Komendantem Komisariatu Policji panem insp. Mariuszem Mączkorowskim, mających na celu objęcie ścisłym nadzorem przedmiotowych obiektów. 

Redakcja wyjaśniła, że artykuł skrócono ze względu na jego zbyt obszerną treść, co oczywiście przyjąłem ze zrozumieniem. Będąc „przy głosie” chcę serdecznie podziękować całemu zespołowi redakcyjnemu ” Wiadomości…” za umożliwienie mi przekazywania spraw bieżących i codziennych, a także informacji o podejmowanych działaniach mieszkańcom naszej Dzielnicy, a szczególnie mieszkańcom  Osiedla Plac Wojska Polskiego.

 

No właśnie – sprawy bieżące to z nastaniem wiosny dalsza modernizacja układu drogowego osiedla, w tym budowa kolejnych miejsc postojowych w pasie drogowym od strony południowej bloku 151 (5 miejsc postojowych), co mam nadzieję poprawi sytuację właścicieli samochodów zamieszkałych w tym rejonie – szkic nr 1.

Jest też w planach dokonanie remontu chodnika po przeciwległej stronie naszej szkoły podstawowej, włącznie z uzupełnieniem oświetlenia (dwie lampy) – szkic nr 2 oraz dwie lampy w pasie drogowym przy bloku 149.

Dbając o estetyczny wygląd naszego osiedla, spowodowałem zatrzymanie przez policję w dniu 10 lutego br. około godziny 14:00 przedstawiciela jednej z firm rozklejających ulotki. Nakazano mu usunięcie kilkudziesięciu ulotek reklamowych ze ścian naszych garaży.

Dbajmy o czystość i schludność naszego osiedla!

Tagi: Plac Wojska Polskiego, inwestycje, drogi, chodniki, remont


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 3 października 2022

Konferencja prasowa o Forum Przyszłości Kultury

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń