WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 17 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Weronika, Sławomir, Brunon

Blog fundacji Akademia Możliwości – zapraszamy do lektury

Maciej Łopuszyński  |  17 lutego 2012

Na stronie internetowej fundacji Akademia Możliwości pracownicy i przyjaciele fundacji redagują i współtworzą blog. Wszyscy autorzy tekstów są osobami niepełnosprawnymi, jednak nie tylko o niepełnosprawności można tam poczytać. Tak jak różni są nasi blogerzy, tak i tematyka postów jest niezwykle różnorodna.

 

Znajdują się tam teksty-wypowiedzi „do tańca i do różańca”. Nie ma tam narzekania, a w każdym razie jest go bardzo mało. Za to pozytywne, niebanalne i głęboko refleksyjne wypowiedzi autorów określają ich jako kochających życie i tylko czasem nie zgadzających się na zastaną rzeczywistość. Jest ona poddawana wnikliwej analizie obserwatorów, którzy pisząc bloga dzielą się nie tylko swoimi spostrzeżeniami, ale także osobistymi opowieściami zaczerpniętymi z własnego doświadczenia. Przez to właśnie blog Akademii Możliwości jest szczery – niekiedy do bólu – a jednocześnie nie epatujący negacją świata, a wręcz jego afirmacją i celebrowaniem każdej możliwej, przeżywanej chwili.

 

Różnorodność tekstów pisanych na blogu fundacji określa nie tylko indywidualność i wielobarwność ich twórców, ale także cały charakter Akademii Możliwości. Jest on mozaiką osobowości na tyle kolorową, że ze świecą szukać podobnego zespołu, który w dodatku potrafi współpracować i razem wykonywać codzienne obowiązki.

 

Blog, o którym mowa często podejmuje tematykę zwyczajną, jednak autorzy starają się, by opowiadać o rzeczach zwykłych tak, by odsłonić ich drugą naturę, podskórnie płynące strumienie, których tylko na pierwszy rzut oka nie widać i nie słychać w codziennym doświadczeniu. Tym bardziej więc zapraszamy do odwiedzania strony www.academy.pl, zakładka „Blog”. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tam coś dla siebie, tematykę i pojawiające się cykle, które zainteresują i odsłonią choć trochę nieznany do tej pory fragment rzeczywistości – także tej związanej z niepełnosprawnością i perspektywą, z której niepełnosprawni postrzegają i odbierają nasz wspólny świat.

 

Drodzy Państwo, czytajcie, komentujcie i śledźcie kolejne wpisy na naszym fundacyjnym blogu. Poznajcie nas, a na pewno także dojdziecie do wniosku, że w niczym tak naprawdę się nie różnimy i wnętrza mamy wszyscy dokładnie takie same. Jeszcze raz serdecznie zapraszam do lektury.

Tagi: Akademia Możliwości, blog, niepełnosprawni


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
teknosystempracownicy

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń