WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 19 października 2021 r.
Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Co dalej z WOW?

Anna Księżopolska  |  20 lutego 2012

Wschodnia Obwodnica Warszawy - dla jednych inwestycja niezwykle istotna, dla innych – szkodząca mieszkańcom i środowisku. Ma pewnie tyle samo zwolenników, co przeciwników. Ale fakt pozostaje faktem – dla nas, mieszkańców Wesołej, jej przebieg jest bardzo ważny. Chciałam więc przybliżyć Państwu obecny stan prac związanych z jej projektowaniem i budową.

Jak wiemy, w listopadzie 2011roku na wniosek GDDKiA wygaszona została tzw. decyzja środowiskowa. Oznaczało to, że proces projektowania i uzyskania pozwolenia na budowę Wschodniej Obwodnicy Warszawy na odcinku Drewnica – Zakręt musi zacząć się od początku. I w tym roku, a dokładnie 30 stycznia 2012 taki proces się rozpoczął. W tym dniu GDDKiA oddział w Warszawie ogłosiła przetarg na: „Wykonanie opracowania pt. Określenie przebiegu projektowanej WOW na odcinku węzeł Drewnica – węzeł Zakręt”. Termin wykonania opracowania: 30 marca 2013.

W przetargowej specyfikacji technicznej bardzo ogólnie nakreślony jest przebieg projektowanej trasy. A dokładnie – określone są tylko dwa punkty skrajne: węzeł Drewnica i węzeł Zakręt oraz szacunkowa długość trasy: około 15 km. To do przygotowującego opracowanie należeć będzie dokładne wyrysowanie trasy WOW, a raczej wariantów trasy WOW. Wśród bardzo wielu wytycznych dotyczących projektowania, znalazł się również taki zapis: „Ze względu na utworzenie obszaru Natura 2000 „Strzelba błotna w Zielonce” oraz liczne protesty mieszkańców Wesołej – w tym osiedla Grzybowa należy dokonać szczegółowej analizy możliwości prowadzenia trasy w tych rejonach”.  A dokonanie tej szczegółowej analizy opierać się będzie na przeprowadzeniu szerokich konsultacji społecznych z: mieszkańcami, władzami samorządowymi, organizacjami społecznymi, ekologicznymi oraz gospodarczymi. Możemy więc oczekiwać, że jeszcze w tym roku takie konsultacje się odbędą.

Bardzo wiele miejsca w wymaganiach poświęcone jest inwentaryzacji przyrodniczej. Zdawałam sobie sprawę, że taka inwentaryzacja jest szczegółowa, ale nie wiedziałam, że aż tak. Określone są dokładnie okresy dokonywania inwentaryzacji poszczególnych gatunków ssaków, płazów, gadów, ptaków.

Oczywiście wykonujący opracowanie będzie się również posiłkował materiałami dostępnymi, wyjściowymi, opracowanymi do tej pory dla tej inwestycji. Ale niech to będą tylko materiały pomocnicze.

Wszystkich zainteresowanych zachęcam do zapoznania się ze szczegółowymi wymaganiami przetargowymi na stronie www.gddkia.gov.pl/pl/792/powyzej-progow-unijnych.

Tagi: WOW, Wschodnia Obwodnica Warszawy, inwestycje drogowe, inwestycje, przetarg


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


24 września - 31 października 2021

Konkurs plastyczny "Mój Rembertów"

27 września - 7 listopada 2021

Stwórz film reklamowy Wedla i zdobądź cenne nagrody!

Piątek, 22 października 2021

Warszawa zaprasza na Noc Księgarń

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń