WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 4 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek

Luty w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios  |  21 lutego 2012

Lutowa sesja Rady Dzielnicy rozpoczęła się miłą uroczystością. W miejsce radnego Jarosława Jankowskiego mandat objął Marek Wilczyński. Radny z Falenicy złożył przysięgę i wszedł w skład klubu radnych Platformy Obywatelskiej.

Pomimo że od początku roku nie upłynęło jeszcze wiele czasu, radni podjęli uchwałę o zmianach w budżecie. Część kwoty z dotacji przeznaczonych dla niepublicznych szkół i przedszkoli została przeznaczona na utrzymanie bursy szkolnej, która w tym roku rozpoczęła działalność na terenie dzielnicy. Kwota ponad 217 tysięcy złotych przeniesiona między działami klasyfikacji budżetowej nie zmieni ogólnego budżetu dzielnicy.
Podczas sesji wiele czasu zajęła dyskusja nad wykonaniem ubiegłorocznego budżetu, które po stronie wydatków, według wyliczeń Zarządu, wyniosło prawie 90%. Rada przyjęła informację Zarządu większością głosów. Przeciwko głosowali radni PiS.


Do porządku sesji powrócił temat Klubów Kultury. Radni ponownie przyjęli uchwałę wyrażającą wolę połączenia klubów. W dyskusji wszyscy zabierający głos stwierdzili, że nie są przeciwni połączeniu ich w Wawerskie Centrum Kultury, lecz ważne jest również zajęcie się ludźmi, którzy mogliby w wyniku takiego połączenia stracić pracę. Wawerskie Centrum Kultury ma być instytucją kierującą dotychczasowymi klubami. Dodatkowo Centrum będzie przygotowywało imprezy o zasięgu ogólnodzielnicowym oraz prowadziło księgowość. W przyszłości w siedzibie centrum, którą ma być budynek przy ul. Żegańskiej, opuszczony przez gimnazjum, może powstać siódmy dzielnicowy klub kultury.


W wyniku kontroli dokumentów w Urzędzie Miasta okazało się, że szereg wawerskich ulic zostało nazwanych z pominięciem obowiązujących procedur, bądź nie istnieją akty prawne, którymi nadano im nazwy. W związku z tym, w świetle obowiązującego prawa, nazwy te są jedynie nazwami zwyczajowymi. By wymogom stało się zadość, radni podjęli uchwałę nadającą nazwy istniejącym już i nazwanym od dawna ulicom. Ponownie nazwane zostały ulice: S. Jachowicza, Otwarta, Planetowa, Zakładowa, Artystyczna i Gospodarcza.


Trwa budowa kolektora W. Aktualnie prace wykonywane są pod Traktem Lubelskim na odcinku pomiędzy ulicami Zwoleńską a Bronowską. Podczas trwania prac uruchomiona została zastępcza linia autobusowa. Wawer wzbogacił się o kolejny parking Park and Ride. Nowy obiekt otwarty został tuż przy stacji Warszawa Wawer. Na parkingu przygotowano 133 miejsca dla samochodów i 144 stanowiska dla rowerów. Nasza dzielnica czeka na kolejne takie inwestycje. Niestety większość terenów, na których mogą być zrealizowane, należy do Polskich Linii Kolejowych. Najbardziej pilne jest stworzenie parkingu w pobliżu stacji Warszawa Gocławek.

Jako radny z Marysina Wawerskiego zgłosiłem do Zarządu Transportu Miejskiego pilną potrzebę wydłużenia trasy linii 215. Autobus nie zakończy trasy na pętli Marysin, ale przejedzie przez całe osiedle ulicą Korkową aż do stacji Warszawa Gocławek. Tam będzie miał przystanek końcowy, a następnie wróci ulicami Torową, Rezedową i Stepową znów do ulicy Korkowej. Zmiana ta zapewni mieszkańcom Marysina Wawerskiego dojazd do stacji i ułatwi przesiadanie się na pociągi SKM i Kolei Mazowieckich, a dodatkowo poprawi dojazd do marketu znajdującego się za osiedlem przy ul. Korkowej.

Tagi: rada dzielnicy, sesja, obrady, WCK, Wawerskie Centrum Kultury, inwestycje, nazwy ulic


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń