WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 3 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Bogumił

Dużo o budżecie, mało o kolektorze „W”

Krzysztof Sokołowski  |  29 lutego 2012

W dniu 14 lutego odbyło się posiedzenie Komisji Inwestycyjnej Rady Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy na temat sprawozdania z realizacji budżetu w 2011 roku w Wawrze oraz spraw związanych pośrednio z budową kolektora „W”.

W pierwszej części spotkania Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wawer Adam Godusławski przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu inwestycyjnego w 2011 roku.

I tak w styczniu 2011 roku wydatki majątkowe w pierwotnym budżecie wyniosły 23 223 758 złotych, a w grudniu tego samego roku już tylko 15 810 244 złote.

Z zadań zdjętych z załącznika budżetowego dla dzielnicy Wawer w poprzednim roku można wymienić budowę ulicy Planetowej, przedszkola przy ulicy Węglarskiej czy rewitalizację budynku zabytkowego przy ulicy Płowieckiej 77. Część z tych zadań zostanie zrealizowana w następnych latach, a część całkowicie zniknęła z planów inwestycyjnych naszej dzielnicy.

Nowymi zadaniami inwestycyjnymi są między innymi budowa nowego placu zabaw w osiedlu Nadwiśle, budowa boiska przy Trakcie Lubelskim czy budowa przedszkola oraz przebudowa szkoły podstawowej w osiedlu Las.

Po wystąpieniu Pana Burmistrza dotyczącym wydatków majątkowych został podjęty temat inwestycji wykonywanych przez firmę Zambet. Jak się okazuje, są problemy z tym wykonawcą, który zbudował basen w Aninie, a teraz wykonuje przedszkole przy ulicy Świebodzińskiej. Dzielnica nałożyła już kilka milionów kary za nienależytą realizację inwestycji (przedszkole), jak również napraw gwarancyjnych po budowie basenu przy Rzeźbiarskiej. Niestety, sprawa jest rozwojowa…

W drugiej części posiedzenia Komisji Inwestycyjnej omawiano temat remontów ulic Trakt Lubelski, Zwoleńskiej i Kadetów po zakończeniu budowy kolektora „W”, budowy kanalizacji w ulicy Borków oraz pod Traktem Lubelskim na tych odcinkach, gdzie nie będzie kolektora, budowy kanalizacji w ulicy Wiązanej, analizy budowy kanalizacji w osiedlu Kuligów oraz zapewnienia dojazdów do posesji i firm wzdłuż budowanego kolektora „W” . W powyższych sprawach zostały podjęte uchwały zobowiązujące Zarząd Wawra do dalszych działań.

Szczegółowe informacje dotyczące wykonania budżetu w 2011 r. i problemów z firmą Zambet znajdą Państwo w prezentacji multimedialnej zamieszczonej poniżej do pobrania.

Tagi: inwestycje, budżet 2012, sprawozdanie, wykonanie budżetu, kolektor W


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 3 października 2022

Konferencja prasowa o Forum Przyszłości Kultury

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń