WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 4 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad

Osiedle Plac Wojska Polskiego - wiosenne porządki i co dalej?

Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wesoła - dr Stefan Słowikowski  |  22 maja 2011

Osiedle Plac Wojska Polskiego - wiosenne porządki i co dalej?

W dniu 9 i 16 kwietnia br. nastąpiło generalne sprzątanie osiedla Plac Wojska Polskiego przy współudziale członków ogrodów działkowych „Zachęta” jak i członków Stowarzyszenia Wspólnota Garażowa.

Członkowie Stowarzyszenia Wspólnota Garażowa cyklicznie podejmują tego rodzaju działania i to nie tylko na części terenu z posadowionymi garażami, ale też „za płotem” -  na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Zebrano dwa pełne samochody ciężarowe różnego rodzaju nieczystości, włącznie z kanapami pozostawionymi w lesie.

Pozwolę sobie wymienić z nazwiska Panie i Panów, którzy nie patrząc na ładną pogodę i czas weekendu wzięli udział w porządkowaniu swojego miejsca zamieszkania: Prządka Janusz, Majewski Marek, Zaklika Zdzisław, Kandyba Witold, Wilk Bogdan, Filipowski Tomasz, Pawlina Zygmunt, Domaszewski Krzysztof, Wichrowska Walentyna, Paradowska Joanna, Wyszyńska-Galon Wiesława, Węgłowski Stanisław, Stołowski Franciszek, Stołowski Piotr,  Feldo Maciej , Matysek Marek, oczywiście i ja Stefan Słowikowski.

W imieniu zarządów stowarzyszeń i swoim własnym składam uczestnikom przedmiotowego przedsięwzięcia serdeczne słowa podziękowania za troskę o ład i porządek, a także cywilizowany wygląd naszego osiedla.

Serdeczne słowa podziękowania od całej naszej społeczności kieruję w adres Zarządu Dzielnicy, a szczególnie dla Zespołu Ochrony Środowiska na ręce Pani Grażyny Garwackiej (kierownika zespołu) - za wsparcie naszych działań.

Wracając do codzienności i jej  problemów -  proszę spacerujących ze swoimi pupilami o nie spuszczanie ich ze smyczy, szczególnie przy drodze garażowej wiodącej też do lasu, a wykorzystywanej jako ciąg spacerowy.

Zaobserwowaliście państwo w tym rejonie zmiany otoczenia, a szczególnie nowo zasianą trawę na przydrożnym skwerku. To właśnie z niej korzystają swobodnie osiedlowe pieski, niszcząc kiełkującą trawę i nie tylko – naprawdę szkoda włożonej pracy i zaangażowanych środków finansowych. Proszę też mieć na uwadze, że infrastruktura osiedla to jest nasze wspólne dobro i powinniśmy o nie dbać jak o swoje własne. Praktyka jest inna: wydeptujemy dzikie ścieżki i to w różne strony, niszcząc trawę i nasadzenia w parku i na obrzeżach ogródków działkowych.

Są to oczywiście sporadyczne zachowania niektórych naszych mieszkańców, ale wskazane by było z nich zrezygnować.

Tagi: sprzątanie, porządki, ład, osiedle, podziękowania


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń