WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 17 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Weronika, Sławomir, Brunon

Marzec w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios  |  27 marca 2012

Marcowa sesja Rady Dzielnicy rozpoczęła się przedstawieniem zmian w dochodach dzielnicy. Budżet został zwiększony o kwoty: 70 tys. zł ze środków unijnych – przeznaczone na program „Uczenie się przez całe życie”, 31,5 tys. zł z tytułu refundacji przez Urząd Pracy części składek płaconych za bezrobotnych wykonujących prace na rzecz dzielnicy oraz 203 tys. zł z funduszy unijnych na realizację projektu „Małe drogi do sukcesu”. Po dokonanych zmianach budżet dzielnicy wzrósł do kwoty 170 285 461 zł.


Kolejnym tematem omawianym na sesji było połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej znajdujących się w jednym budynku przy ul. Wilgi w zespół szkół. Dzięki połączeniu obniżone zostaną koszty zarządzania szkołami. Będą one pracowały pod kierownictwem jednego dyrektora ze wspólną administracją i obsługą. Połączenie wpłynie również pozytywnie na organizację procesu nauczania poprzez zwiększenie możliwości zatrudniania nauczycieli w pełnym wymiarze godzin. Roczne oszczędności wynikające z utworzenia zespołu szacowane są na 50 tys. zł.


Dalszą część sesji poświęcono podsumowaniu ubiegłego roku. Radni zaopiniowali pozytywnie sprawozdania z działalności w 2011 r. Specjalistycznej Poradni Rodzinnej oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Swoje sprawozdania oraz plany na bieżący rok przedstawili również przewodniczący poszczególnych komisji Rady Dzielnicy.


W ubiegłym roku Zespół Specjalistycznej Poradni Rodzinnej realizował akcję „Dobry Rodzic – Dobry Start” skierowaną do rodziców dzieci w wieku do 3 lat, regularnie spotykał się z podopiecznymi domów dziecka oraz dziećmi zgłaszającymi się do Poradni. Dodatkowo pracownicy Poradni uczestniczyli m.in. w konferencjach dotyczących przeciwdziałania przemocy i podjęli współpracę z Klubem Kultury Falenica przy organizacji I edycji Falenickiego Festiwalu Filmowego. W 2011 roku  z usług Poradni skorzystało 1630 osób, w tym 684 po raz pierwszy.


Najliczniejszą grupą osób, które w ubiegłym roku zgłaszały się do Ośrodka Pomocy Społecznej są osoby długotrwale i ciężko chore, dotknięte ubóstwem oraz niepełnosprawne. W 2011 roku nastąpił wzrost liczby osób zgłaszających się do Ośrodka z powodu ubóstwa oraz osób, u których występuje problem bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych lub w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Spadła natomiast liczba osób korzystający z usług opiekuńczych, co można wytłumaczyć większym zaangażowaniem rodzin w opiekę nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.


Na zakończenie sesji radni zapoznali się ze sprawozdaniem z działalności Zarządu Dzielnicy w lutym i marcu bieżącego roku. W tym okresie Zarząd zorganizował Konferencję „Geobezpieczeństwo i gospodarka wodna na terenie Dzielnicy Wawer”, w której udział wzięli m.in. przedstawiciele Państwowego Instytutu Geologicznego, Prezydent Warszawy, przedstawiciele wawerskich stowarzyszeń oraz gmin ościennych.  


20 marca odbyło się coroczne, uroczyste podsumowanie roku kulturalno-sportowego w naszej dzielnicy. Uroczystość uświetniona przybyciem wielu gości była okazją do wręczenia nagród osobom zaangażowanym w działania na rzecz rozwoju kultury i sportu w Wawrze.

Za swoje zaangażowanie na rzecz kultury nagrodzeni zostali Eugeniusz Obłękowski, Maria Wierzbicka-Dziedzic, Edyta Krassowska, Krzysztof Grajewski i Marcin Świderski. Zaś za zaangażowanie w rozwój sportu - Tomasz Skrzypczak, Bartłomiej Gajda i Stefan Tuszyński.

Tagi: sesja rady dzielnicy, obrady, rada dzielnicy Wawer, budżet, zespół szkół


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
teknosystempracownicy

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń