WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 26 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

Młoda Kultura w CPK: Deathcamp Project i Cabaret Grey

CPK Praga Południe  |  27 marca 2012

W cyklu "Młoda Kultura w CPK! Edycja marcowa" wystąpi zespół DEATHCAMP PROJECT:

"We're just a part of the game in which the main prize is death...in this deathcamp of mine..."

Chwytliwe kompozycje, hipnotyzujący wokal, zabójcza dawka gotyckiego mroku oraz dopracowany w

najmniejszym detalu image sceniczny sprawiły, iż DEATHCAMP PROJECT stał się rozpoznawalną marką na światowej scenie dark independent.

Muzyka Deathcamp Project, nawiązując do nostalgicznych brzmień goth/cold wave lat 80-tych, stanowi elektryzujący miks nowoczesnych electro-industrialnych brzmień i dekadenckiego indie rocka.

W wyniku zderzenia dwóch indywidualności i korelacji ich artystycznych wizji powstał pierwszy w Polsce goth rockowy akt na światowym poziomie! Od 2001 roku Void (śpiew, gitary, teksty) i Betrayal (bas, elektronika, produkcja) konsekwentnie tworzą własną gotycką architekturę dźwięku, misternie konstruowaną wokół konceptu, w którym świat widziany jest jako globalna, mordercza gra.

Pierwsze lata działalności Deathcamp Project to sukcesywne budowanie pozycji i zdobywanie serc kolejnych fanów. Po serii wydanych własnym sumptem, doskonale przyjętych mini albumów i singli zespół gra kilkadziesiąt koncertów w kraju i za granicą. Występuje m.in. w ramach kultowego festiwalu Castle Party (2006), jako support przed klubowymi koncertami legendarnego Clan of Xymox (w Polsce i Niemczech - 2005-11) oraz na zaproszenie Anji Orthodox na ogólnopolskiej trasie grupy Closterkeller - Abracadabra Gothic Tour (2004-2011). Ikona radiowej Trójki - Piotr Kaczkowski umieszcza utwór zespołu na prestiżowej kompilacji „Minimax pl 3", która sprzedaje się w ponad 12 tysiącach egzemplarzy. Swoistym ukoronowaniem undergroundowego okresu działalności Deathcamp Project jest zauważenie i docenienie go poza granicami Polski, a w konsekwencji cykl zaproszeń na koncerty w Europie, w tym na największy gotycki festiwal na świecie - Wave Gotik Treffen w Lipsku (2008).

Tego samego roku zespół podpisuje kontrakt z wytwórnią Vision Music (oddział Vision Film), w barwach której ukazuje się debiutancki album „Well-known Pleasures".

Płyta spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony krytyków, a odbiorcy bezkrytycznie obwołują ją najlepszym gotyckim debiutem dekady! Oficjalny patronat nad wydawnictwem obejmują m.in. Future Music Magazine, RMF Electro Shockwave, Radio Dla Ciebie, interia.pl, muzzo.pl. oraz mniej oficjalnie, ale bardzo skutecznie radiowa Trójka. 
Po serii koncertów promujących album - m.in. Castle Party 2009 oraz absolutnie prestiżowy występ u boku Fields Of The Nephilim w Warszawie (2010), Deathcamp Project rozpoczyna pracę nad drugim albumem. W lutym 2011 roku wchodzi do warszawskiego Serakos Studio (znanego ze współpracy m.in. z zespołami Riverside, Komety, Farben Lehre czy Lunatic Soul) w celu miksu i produkcji nowego materiału. 
„Painthings" - bo tak zatytułowany jest drugi pełnowymiarowy krążek - to porywająca mikstura energetycznych gitar, elektroniki rodem z 4AD, która splata się z przeszywającym głosem wokalisty i wszechobecną atmosferą mrocznych lat 80-tych.

Album miał premierę 11.11.2011. a promuje go singiel „No Cure" (27.07.2011). Na płycie pojawiło się dwoje znamienitych gości: Ewa Jabłońska (skrzypaczka zespołu Indukti) oraz Wojciech Król (lider i kompozytor Controlled Collapse). Wydawcą została niezależna wytwórnia Alchera Visions, która zajmuje się jego dystrybucją poprzez stronę http://www.alchera.org/.  


http://www.deathcampproject.com/ 
www.facebook.com/deathcampprojectofficial 
www.myspace.com/deathcampprojectImprezę o godz. 19:00 rozpocznie koncert zespołu CABARET GREY:


Cabaret Grey powstał wiosną 2010 roku w Legnicy. Muzyczne wpływy skupiają się głównie dookoła ciemniejszej strony lat 80, ale zespół nie utożsamia się jedynie ze sceną underground tego okresu i często sięga po dzwięki inspirowane współcześniejszą muzyką (modern deathrock, post punk revieval). Niektóre kompozycje eksplodują postpunkową energią, podczas gdy inne koncentrują się na falowych brzmieniach wspartych hipnotycznym i zimnym wokalem.

W 2011 Cabaret Grey miał swój debiut na płycie Shadow Places, będącej składanką zawierającą muzykę szeroko pojętego nurtu dark independent. Bardzo pozytywny odbiór piosenki „The Reason" zmotywował muzyków do zarejestrowania pozostałych utworów, co zaowocowało współpracą z ukraińskim muzykiem Alexey Nightchild A. Nikitchenko (The Nightchild, Sociophobia), który nagrał niektóre gitary basowe i zrealizował „Stirring" - pierwszą płytę zespołu. Była to wydana własnym nakładem EPka, w nietypowym pudełku origami, łamiąca konwencję CD w tradycyjnym plastiku. Zawierała również grafiki i wkładkę wykonaną przez muzyków.

"Stirring" było limitowane do 100 sztuk, a nakład wyczerpał się po niecałych dwóch miesiącach od daty premiery (07/11/2011), co pokazało jak duże jest zapotrzebowanie na taką muzykę. Kopie EPki trafiły również do promotorów, dziennikarzy muzycznych i DJów z całego świata, co zaowocowało bardzo pozytywnymi recenzjami i wywiadami do prasy oraz audycją radiową poświęconą Cabaret Grey (Radio Afera Poznań). „Stirring" wzbudziło też spore zainteresowanie za granicami Polski, a Cabaret Grey jest postrzegany jako świeży powiew na wschodnioeuropejskiej scenie, mając muzyczne korzenie w tradycyjnej zimnej fali czy postpunk, ale zawierając też dźwięki inspirowane kalifornijską sceną deathrock.

W listopadzie 2011, Cabaret Grey został zaproszony z piosenką "Grey Lights" na kolejną składankę. Również w listopadzie zespół, po skompletowaniu pełnego składu rockowego, zagrał swój pierwszy koncert poza rodzinnym miastem. Impreza odbyła się w Poznaniu w ramach promocji płyty Shadow Places: Halflights. Zespół pokazał nową twarz - kompozycje z płyty świetnie zabrzmiały jako energiczny materiał live i spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. http://www.cabaretgrey.com/

 


 
Dodatkową atrakcją będzie zbiorowa wystawa prac pt. "La Vie En Rose": 

Moniki "Asther" Śmiglewskiej,
Anny "Axine" Wiącek,
Joanny Elżbiety Girej (Pani Nożownik),
Łukasza "Alkazz" Schmidta,
Marcina Kokoszko

Monika „Asthar" Śmiglewska

Urodzona w 1984 roku w Koninie. Absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych (obecny Uniwersytet Artystyczny). Malarka, ezoteryk, fotograf, terapeutka. Portretuje światy własnej wyobraźni. Jej obrazy przemawiają własnym językiem powtarzających się znaków-symboli: oko-balon, drzewo bez liści i korzeni, zegar, klepsydra, manekin, ćma, przepaść itd. Tworzy surrealistyczne, magiczne historie zastygłe jak fotografia snu - niepokojące, budzące dysonans i refleksje.

Dotychczasowe wystawy:
2011.08.24-27 - „Pocztówki z innego świata" - Polcon, Centrum MTP Poznań
2011.05.5-30 - „Opowieści Niesłyszalne" - Poema Cafe, Poznań
2009 - wystawa podyplomowa, CKZ Zamek, Poznań
2002 - „Akt trzeci, ostatni" - wystawa rysunku, MDK Słupca

http://www.asthar.carbonmade.com/

 

Anna „Axine" Wiącek

Urodzona w 1980 roku w Bydgoszczy. W jej pracach odnaleźć można projekcje, wizje senne, intrygujące elementy pejzażu naznaczone apokaliptycznym piętnem. Eksploruje różne obszary życia i stanów psychiki. Nie ogranicza się do jednej techniki - swoje prace tworzy technikami cyfrowymi (w 2D i 3D), jak również konwencjonalnymi (fotografia, rysunek). Swoją miłość do technik cyfrowych przelewa także na motion design oraz wizualizacje do muzyki granej na żywo (współpraca w ramach kolektywu audio-wizualnego Sinusoid Squad oraz z zespołami Red Emprez i Vshood).

Dotychczasowe wystawy:
2011.09.9-11 - hala Węglówka, festiwal sztuki Out of Control II, Białystok
2011.08.23 - „Apoptosis" - klub Piwnica, festiwal Castle Party, Bolków

http://www.axine.eu/

 

Joanna Elżbieta Girej (Pani Nożownik)

Urodzona w 1989 roku w Świdnicy. Związana z różnymi odłamami twórczymi: muzyką, rzeźbą, malarstwem, rysownictwem, grafiką, pisarstwem. Eksponuje swoją nietypową twórczość w nietypowy sposób, wciąga w wir swoich wizji, obrazów, przemyśleń i tajemniczych upodobań.

Dotychczasowe wystawy:
2011.11.25 - „Zwierciadła muzyczne" - klub Bolko, Świdnica
2010 - „Wystawa w Barze Pod Kasztanem", Świdnica
2010 - „Z naturą mi do twarzy" - 34 wystawa SGR, Świdnica
2010 - „Dyktowane przez muzykę" - 33 wystawa SGR, Świdnica
2009 - „W poszukiwaniu piękna" - 32 wystawa SGR, Świdnica
2009 - „Fantazja duszy" - 31 wystawa SGR, Świdnica

http://www.nozownik-art.blogspot.com/ Łukasz „Alkazz" Schmidt

Urodzony w 1984 roku w Bydgoszczy. Transcendentny humanista eksperymentujący nie tylko myślami, ale i czynem. Proaktywny wizjoner wdrażający nawet najbardziej absurdalne pomysły w życie. Od 3 lat prowadzi internetową galerię sztuki.
Dotychczasowe wystawy:
2011.08.25-28 - „15 sztuk" - Polcon, Centrum Konferencyjne, Poznań
2011.08.24 - „Between the Worlds" - klub Piwnica, festiwal Castle Party, Bolków
2011.06.16-19 - „Cinema Strangers" - OKFA, Konin
2011.03.23-27 - „Mocne Kolory" - Zamek Cesarski, Poznań
2010.11.16-20 - „Cinema Strangers" - OffCinema, Poznań
2010.09.24-26 - „Cinema Strangers" - Inne Sfery, Wrocław
2010.05.15 - „Lunatic Asylum" - Noc Muzeów, Poznań
2009.09.26-27 - „Inner Worlds" - Inne Sfery, Wrocław
www.alkazz.euMarcin Kokoszko
Urodzony w 1986 roku w Warszawie. Obecnie w trakcie pisania pracy dyplomowej na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie na kierunku malarstwo. Zajmuje się szeroko pojętą sztuka wizualną: instalacje, obiekty, malarstwo, rysunek, fotografia, poezja oraz od niedawna video art. Porusza się przeważnie po gruncie estetyki turpistycznej, chociaż nie stanowi ona wyznacznika przy podejmowaniu działań i tematów jego prac. Interesuje go wszystko w ludziach i rzeczywistości, co nosi znamiona psychologicznych, nerwowych, eterycznych interakcji z własnym umysłem i umysłami innych ludzi.

Dotychczasowe wystawy:
2011 - "No Budget Show 3" - Galeria Kordegarda, Warszawa
2011 - festiwal i targi sztuki offowej Art Inn 2, 1500 m2 do wynajęcia, Warszawa
2009 - "Grafika z Malarstwem w tle" - Galeria Doświadczalnej Pracowni Litografii im. P. Picassa, Warszawa

 

Kiedy: 31 marca 2012 roku, godz. 19:00

Gdzie: Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2

Wstęp wolny

Tagi: Młoda Kultura na scenie CPK, debiut, muzyka, młodzież, CPK


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


26 - 29 września 2020

Warsztaty: Życie zgodnie z naturą - ogród permakulturowy

Sobota, 26 września 2020

Uliczna uczta w Wesołej

Sobota, 26 września 2020

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w Wawrze

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wywołuje u Ciebie duży niepokój?

zdecydowanie nie
raczej nie
trudno powiedzieć
raczej tak
zdecydowanie tak
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń