WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 17 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Weronika, Sławomir, Brunon

Kwiecień w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios  |  25 kwietnia 2012

Kwietniowa sesja Rady Dzielnicy była pierwszą, którą można było oglądać on-line na stronach internetowych dzielnicy. Posiedzenie rozpoczęło się podsumowaniem dwóch projektów edukacyjnych i wręczeniem podziękowań dla nauczycieli i osób odpowiedzialnych za te przedsięwzięcia. 

W Zespole Szkół nr 114 zorganizowano projekt „Przedwczoraj i wczoraj… Wawer dzielnicą małych Osiedli”. W zadaniu uczestniczyli uczniowie wawerskich gimnazjów i liceów, którzy pod opieką nauczycieli historii przygotowali prezentacje swoich osiedli, od momentu ich powstania, aż do wybuchu II Wojny Światowej. Uczniowie gromadzili również kolekcje pamiątek dotyczących swoich małych ojczyzn.  Podziękowania za organizację projektu otrzymali: Magdalena Sitnicka – dyrektor Zespołu Szkół nr 114, Magdalena Frąckiewicz- Wiśnioch – koordynator projektu oraz nauczyciele: Agnieszka Buksińska, Dorota Dzikowska i Zbigniew Białowąs. Nagrodzeni za udział zostali nauczyciele: Marzena Kraska, Zuzanna Płatek, Renata Królak, Magdalena Ładyko i Piotr Szparaga.
„Bajkowe Przedszkole” nr 107 zorganizowało Wawerski Przegląd Przedszkolnej Twórczości Artystycznej „Co potrafią przedszkolaki”.  W ramach projektu dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Tegorocznym hasłem przeglądu było „Z bajką przez Europę”. Za organizację przedsięwzięcia podziękowania dostała Barbara Haczyńska – dyrektor Przedszkola nr 107 – pomysłodawczyni projektu.
Radni pogratulowali również Burmistrz Dzielnicy - Jolancie Koczorowskiej otrzymania nagrody „Europejczyk Roku 2011” w kategorii Gospodarz Gminy, Miasta, Regionu, za działalność na rzecz rozwijania samorządności lokalnej.


Merytoryczna część sesji rozpoczęła się przedstawieniem „Plany zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe m. st. Warszawy dla Dzielnicy Wawer”. Radni po zapoznaniu się z prezentacją projektu, w związku z dużą liczbą pytań, odesłali projekt do zaopiniowania w komisjach Rady.
W dalszej części sesji Radni zajęli się opłatami na targowiskach gminnych. Uchwalono rekomendację dla Rady Warszawy popierającą zwalnianie z opłat handlujących na targowiskach jednodniowych oraz utrzymującą kary dla handlujących poza wyznaczonymi miejscami. W dyskusji radni zwracali uwagę na konieczność utworzenia w dzielnicy większej liczby targowisk jednodniowych.
Dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami przedstawił sprawozdanie z działalności ZGN w 2011 roku. W minionym roku Zakład w 97,4% wykonał plan wydatków, natomiast plan dochodów w 100,1%. ZGN zintensyfikował swoją działalność jesienią ubiegłego roku, po objęciu funkcji dyrektora przez Arkadiusza Kuranowskiego.


Radni przyjęli stanowisko w sprawie nazwania ronda na skrzyżowaniu ulic Marsa i Płowieckiej imieniem Ignacego Mościckiego. Stanowisko zostanie przekazane Radzie Warszawy, która podejmie ostateczną decyzję o nadaniu rondu nazwy.


Na koniec sesji przedstawiono sprawozdanie z działalności Zarządu Dzielnicy w okresie międzysesyjnym. W tym czasie Zarząd przyjął sprawozdanie z działalności Ośrodka Sportu i Rekreacji, sprawozdanie z działalności ZGN. Zarząd wystąpił do Prezydenta Warszawy z wnioskiem o dokonanie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego osiedla Anin, zaopiniował zmiany w „Mikroprogramie rewitalizacji Dzielnicy Wawer” oraz podpisał porozumienie z Zarządem Dzielnicy Rembertów i Komitetem Upamiętniania Zagłady Getta w Falenicy i Rembertowie w sprawie współpracy związanej z organizacją „Marszu Pamięci”. Wśród wielu spotkań członkowie Zarządu brali udział w rozmowach dotyczących odtworzenia ulic zniszczonych po budowie Kolektora W. Dzięki negocjacjom Zarządu drogi rozkopane przy budowie zostaną nie tyle odtworzone punktowo, co praktycznie wybudowane na nowo na całych odcinkach.

Tagi: sesja Rady Dzielnicy Wawer, obrady, rada dzielnicy Wawer


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
teknosystempracownicy

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń