WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 28 listopada 2022 r.
Imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław

Inwestycyjny zawrót głowy

Krzysztof Sokołowski  |  21 maja 2012

Czas na kolejny etap budowy naszego kolektora. Już w nocy z 25 na 26 maja, po komisyjnym odbiorze placu budowy, zostanie zamknięte skrzyżowanie Lucerny/Kadetów/Trakt Lubelski. Od tego czasu ruch w tej okolicy będzie poprowadzony ulicą Lucerny – tymczasową jezdnią łącznikową z ulicą Trakt Lubelski (odcinek północny) – i następnie albo ulicami Wąbrzeską (nowa jezdnia) i Kadetów do Wału Miedzeszyńskiego, albo prosto do ulicy Płowieckiej. Pozostałe kierunki będą służyć tylko dla ruchu lokalnego i będą bardzo często nieprzejezdne z powodu tarasowania ruchu przez pojazdy budowy. Od tego czasu budowa kolektora będzie trwać na następujących odcinkach ulic:

 

1. Kadetów od ulicy Wąbrzeskiej do Traktu Lubelskiego,

2. Zwoleńska od ulicy Rogatkowej do Traktu Lubelskiego,

3. Trakt Lubelski od Zwoleńskiej do Kombajnistów oraz od kanału Nowe Ujście do ulicy Kadetów,

4. skrzyżowanie ulic Kadetów/ Lucerny/ Trakt Lubelski,

5. skrzyżowanie ulic Zwoleńska/ Trakt Lubelski.

 

Kolejny etap budowy kolektora rozpocznie się 30 czerwca 2012 r. poprzez otwarcie dla ruchu ulicy Zwoleńskiej oraz jej skrzyżowania z ulicą Trakt Lubelski. Ciąg ulic Kadetów – Lucerny wraz z rondem przy ulicy Trakt Lubelski zostanie otwarty w dniu 30 lipca.

 

15 sierpnia br. zostanie otwarty odcinek Traktu Lubelskiego od ulicy Zwoleńskiej do Kombajnistów, w tym samym czasie trwać już będzie budowa kolektora na południe od kanału Nowe Ujście. W okolicach Święta Wszystkich Świętych zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic Trakt Lubelski/ Bronowska. Wszystkie ulice zostaną otwarte do końca grudnia tego roku po odtworzeniu jezdni sprzed budowy kolektora wawerskiego, wraz z budową tymczasowego odwodnienia. W marcu następnego roku rozpocznie się odbudowa kapitalna za sumę 7 milionów złotych ulicy Zwoleńskiej i ulicy Trakt Lubelski (odcinek kolektorowy) wraz z budową kanalizacji deszczowej, zatok autobusowych i nowych chodników.

 

Od przyszłego roku zacznie się także budowa tunelu pod linią kolejową w Międzylesiu za sumę około 250 milionów złotych. W ramach tej budowy powstanie również brakujący odcinek kolektora wawerskiego od ulicy Patriotów do ulicy Rogatkowej. Budowa będzie trwać w latach 2013–14. Z publicznych inwestycji wawerskich, które rozpoczną się w najbliższych kilku – kilkunastu miesiącach warto odnotować: budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Młodej/ Bysławskiej/ Walcowniczej, budowę ulicy Panny Wodnej od ulicy Zasadowej do ulicy Trakt Lubelski, dokończenie budowy ulicy Mozaikowej wraz z przebudową pętli w Falenicy, budowę ulicy Nowozabielskiej od ulicy Stoczniowców do ulicy Kadetów, budowę kanalizacji sanitarnej na ulicy Trakt Lubelski na odcinku od kolektora wawerskiego do ulicy Klimontowskiej oraz do ulicy Borowieckiej.

 

Na spotkaniu w sprawie kolejnego etapu budowy kolektora „W”, które odbyło się w dniu 16 maja w osiedlu Zerzeń, wielu mieszkańców było niezadowolonych z obecnych i przyszłych utrudnień. Główną przyczyną takiego stanu jest niedostateczna informacja oraz słaby kontakt na linii urząd – mieszkaniec, o czym mówię już od kilku lat. Co prawda trochę się w tej kwestii poprawiło od nowej kadencji, jednak to ciągle mało. Sporo mieszkańców, na przykład z osiedla Zastów, o spotkaniu dowiedziało się dopiero po fakcie i dzisiaj również oni wyrażają swoje niezadowolenie z powodu na przykład niekorzystnych zmian autobusowych. Tym sposobem powstaje swoisty paradoks, ponieważ obiecane przez lata inwestycje są bliskie realizacji, a mimo tego mieszkańcy są coraz bardziej niezadowoleni. Nigdy nie chciałem nikogo atakować i powyższe słowa temu nie służą, jednak warto zastanowić się nad tym i ewentualnie poprawić te relacje.

 

Jeśli zapowiadane plany, które opisałem powyżej, się spełnią, to na pewno Wawer bardzo się zmieni na korzyść dla mieszkańców. Jednak zanim to się stanie, musimy trochę pocierpieć. Oby w lepszym kontakcie społecznym.

 

Zmiany dotyczące tras linii autobusowych od nocy z 25 na 26 maja przedstawiam w oddzielnym artykule: „Komunikacja zbiorowa – kolejny etap budowy kolektora”.

Tagi: kolektor W, kanalizacja, budowa kanalizacji, postęp prac, zamknięcia ulic, zmiany organizacji ruchu, organizacja ruchu


Komentarze użytkowników (1)

Dodaj komentarz
Krzysiek_S | 2012-05-24 19:52:27

Tak z ostatniej chwili.Na Lucerny jest znak oznaczający , że jutro postawią sygnalizacje świetlną na tym wspominanym przeze mnie w tekście łączniku[ pewnie ruch wahadłowy]. Taka ciekawostka o której do dzisiaj niestety nie wiedziałem, bo bym napisał :). Wspominano tylko o łączniku...

stalgast2

Kalendarz Imprez

Listopad 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


Środa, 14 grudnia 2022

Koncert Kolęd w SP nr 353

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń