WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 18 czerwca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Nowe oblicze przedszkola Pod Dębami

Marcin Jędrzejewski  |  22 maja 2012

W wesołowskich przedszkolach, mimo bardzo szerokiej oferty placówek prywatnych, nadal brakuje grubo ponad setki miejsc. Planowane budowy nowych placówek publicznych w osiedlach Zielona i Stara Miłosna na razie są we wstępnej fazie (w Zielonej wreszcie udało się skończyć projekt budowlany, w Starej Miłosnej trwa procedura pozyskania działki pod przedszkole). Najpiękniejsze (urządzone w starym dworku z wielkim, leśnym placem zabaw) i mające dobrą renomę przedszkole Pod Dębami przeżywa prawdziwe oblężenie. W tegorocznej rekrutacji zabrakło dla chętnych ponad pięćdziesięciu miejsc.

Z inicjatywy pani Małgorzaty Riedel - dyrektor przedszkola, powstała koncepcja jego rozbudowy. Przygotowana została przez firmę Plus3 Architekci. Zakłada ono, że do starego budynku zostanie dobudowane nowe skrzydło w bardzo nowoczesnej formie. Specjalnie zakładany kontrast z nową modernistyczną bryłą ma dodatkowo podkreślić urok i piękno klasycznej architektury starej części.

Nowe skrzydło ma pomieścić dodatkowe dwie przestronne sale oraz węzeł sanitarny i szatnię, dzięki czemu przedszkole będzie mogło przyjąć 50 dzieci więcej. Dzielnica ma wstępnie zabezpieczone na ten cel środki w planach przyszłorocznego budżetu. Harmonogram prac zakłada, że jeszcze w tym roku powstanie projekt budowlany oraz zostanie wyłoniony wykonawca, który do czerwca 2013 roku wykona rozbudowę, tak by od września przyszłego roku nowa część była gotowa na przyjęcie dzieci.

Przygotowany projekt sytuuje nowe skrzydło w takim miejscu, że nie będzie potrzebna wycinka żadnego drzewa. Będzie ono stanowiło naturalne tło, zarówno dla dotychczasowego budynku, jak i dla ukrytego wśród drzew palcu zabaw.

Wizualizacja koncepcji rozbudowy:

 

Tagi: Przedszkole Pod Dębami, rozbudowa, przedszkola, inwestycje


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń