WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 7 lipca 2022 r.
Imieniny obchodzą: Cyryl, Metody, Estera

Czy bać się FERIO WAWER?

Marcin Kurpios  |  1 czerwca 2011

W ostatnich dniach w niektórych sklepach w Międzylesiu i Radości pojawiły się ulotki zachęcające mieszkańców do protestu przeciwko budowie nowej galerii handlowej. Galeria ta ma nosić nazwę FERIO WAWER i mieścić się w halach Szpotańskiego na terenie dawnego ZWAR, w bliskim sąsiedztwie stacji kolejowej Warszawa Międzylesie.

FERIO WAWER ma być nową inwestycją Raiffeisen Evolution, będącego konsorcjum czterech firm - Raiffeisen Zentralbank Oesterreich AG, Raiffeisen Holding, Strabag AG i Uniqua. W folderze reklamowym Raiffeisen Evolution prezentuje swoje dotychczasowe inwestycje - FERIO GAJ we Wrocławiu mające powierzchnię 11 tys. m kw., CENTRUM FERIO w Legnicy o powierzchni 13 tys. m kw., FERIO GALERIA ZIELONA w Puławach o powierzchni prawie 16 tys. m kw. Największe obiekty znajdują się w Koninie i w Szczecinie. Szczecińskie FERIO zajmuje powierzchnię 48 tys. m kw.

Obiekt planowany w naszej dzielnicy ma mieć 18,5 tys. m kw., z czego na handel przeznaczone będzie 10 tys. m kw., zaś na usługi 3 tys. m kw. Inwestor planuje rewaloryzację istniejących zabytkowych hal fabrycznych i połączenie ich szklanym łącznikiem. W halach ma się znaleźć galeria butików i punktów usługowych, sklepy z żywnością, kawiarnie i restauracje. W podziemiach przewidziany jest market spożywczy. W innych inwestycjach FERIO jest to zazwyczaj sklep Piotr i Paweł. W galerii handlowej planowane jest również centrum rekreacyjno – sportowe i pomieszczenia, w których organizowane będą zajęcia kulturalne. Dla gości odwiedzających galerię handlową samochodami wybudowane zostanie 320 miejsc parkingowych.

FERIO WAWER może być ciekawą alternatywą dla zakupów w tradycyjnych punktach sprzedaży. Z naszego - klientów - punktu widzenia, każda nowa inwestycja handlowa jest pożyteczna, gdyż wzbogaca ofertę i powoduje spadek cen w okolicznych sklepach.

Tagi: Ferio Wawer, centrum handlowe, Międzylesie, inwestycje


Komentarze użytkowników (3)

Dodaj komentarz
JestGit | 2011-06-13 23:38:30

no i pięknie. żeby jeszcze wyglądało tak jak Stara Papiernia w Konstancinie :)

Międzylesianin | 2011-06-24 18:31:58

Widziałem kilka ich projektów i zawsze były fajne. Może zniknęłyby te okropne budy z Żegańskiej. W końcu trochę normalności w Międzylesiu. Coś dla mieszkańców a nie tylko dla kilku kupców, którzy nawet tu nie mieszkają!

Greg | 2013-01-02 15:19:11

mam nadzieję że zrealizują i w wawrze w koncu zacznie się coś dziać, a handel przestanie wyglądać jak u "prywaciarza" za PRLu

stalgast2
Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń