WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 25 września 2022 r.
Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Nowa szkoła podstawowa w Starej Miłośnie

Marian Mahor, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wesoła ds. Oświaty  |  12 czerwca 2012

W dniu 29 marca 2012 r. Rada Miasta Stołecznego Warszawy podjęła uchwałę nr XXXIV/829/2012 w sprawie założenia Szkoły Podstawowej nr 353 w Warszawie, ul. Cieplarniana 23 oraz zmiany obwodu Szkoły Podstawowej nr 173 im. Górników Polskich w Warszawie, ul. Trakt Brzeski 18. Był to ostatni i najważniejszy krok w formalnej procedurze założenia nowej szkoły, na który czekała społeczność Starej Miłosny i całej Wesołej. 

Zarząd Dzielnicy w oczekiwaniu na tę uchwałę podjął szereg działań zmierzających do przygotowania nowej szkoły do roku szkolnego. Zaangażowano formalnie pracownika Szkoły Podstawowej nr 173 wytypowanego przez dyrekcję szkoły, który zajmuje się czynnościami wstępnymi do rekrutacji kadry, uczestniczy w pracach związanych z wyposażaniem szkoły, przygotował koncepcję naboru uczniów oraz projekt arkusza organizacyjnego nowej placówki. 

W chwili obecnej liczba dzieci w obu szkołach wraz z oddziałami „zerówek” wygląda następująco: SP 173 – 408 , SP 353 – 457. Oczywiście proporcje te mogą się jeszcze zmieniać i powinny doprowadzić do bardziej zrównoważonego rozdzielenia dzieci między te dwie placówki. 

W związku z ogromem prac organizacyjnych związanych z uruchomieniem nowej szkoły w dniu 16 kwietnia br. Zarząd przyjął uchwałę o powierzeniu pani Katarzynie Głusek Wojciechowicz obowiązków dyrektora Szkoły Podstawowej nr 353 na okres od 1 września do wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu, ale na czas nie dłuższy niż 10 m-cy.

Tryb wyłonienia dyrektora został skonsultowany z Biurem Edukacji m.st. Warszawy, które zarekomendowało taką właśnie procedurę. 

Jednocześnie, z identycznych powodów i na podobnych warunkach, czyli na okres od 1 września do wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu, ale na czas nie dłuższy niż 10 m-cy, powierzono obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 173 obecnemu wicedyrektorowi tej szkoły, pani Lidii Chmielewskiej. 

Najbardziej widoczny jest oczywiście postęp prac budowlanych na terenie szkoły oraz w jej otoczeniu. Zgodnie z harmonogramem budowa szkoły zakończyła się 18 maja 2012 r., a ostateczna decyzja o pozwoleniu na  użytkowanie – wraz ze wszystkimi wymaganymi zgodami - nastąpi na przełomie lipca i sierpnia. Obiekt już dziś prezentuje się imponująco. Pełna powierzchnia użytkowa budynku 3-kondygnacyjnego to 5 812 m2. Jest 16 sal lekcyjnych, w tym 10 przedmiotowych z zapleczami. Poza tym 2 sale do pracy w grupach, sala rehabilitacyjna, pracownia komputerowa, biblioteka multimedialna, 2 sale gimnastyczne (mała i duża), trzy świetlice, cztery pomieszczenia szatniowe, pomieszczenia sanitarne dla starszych, młodszych i najmłodszych użytkowników (5-6-latków), stołówka z zapleczem kuchennym i oczywiście szereg pomieszczeń administracyjno-gospodarczych  itp. Przy szkole dwa boiska: główne do gry w piłkę nożną i boczne wielofunkcyjne (głównie siatkówka i koszykówka). Dodatkowo bieżnia do biegów sprinterskich oraz plac zabaw dla najmłodszych.

Równolegle trwają prace związane z budową ulicy Cieplarnianej od ul. Jana Pawła II do Kanałku Wawerskiego wraz z parkingiem na około 50 miejsc. W ulicy budowana jest także sieć wodociągowa, kanalizacyjna i deszczowa. Obydwie te realizacje inwestycyjne zakończą się w tym miesiącu.

Najważniejszy jest  fakt, że po  wielu latach  „ścisku” w szkole przy Trakcie Brzeskim, po okresie „przewożenia” dzieci sześcioletnich i pięcioletnich do szkół w Wesołej-Centrum, na Placu Wojska czy w Zielonej – możemy uznać, że wszystkie dzieci ze Starej Miłosny znajdą miejsce u siebie, w szkołach na własnym osiedlu.
Tagi: nowa szkoła, SP 353, szkoła przy Cieplarnianej


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 25 września 2022

W niedzielę spacer po terenie dawnego KS „Orzeł”

Niedziela, 25 września 2022

Kino Pogodna dla dzieci - "Moje życie to cyrk"

Piątek, 30 września 2022

Wystawa fotografii "Czerwcowe pachnidła"

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń