WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 17 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Weronika, Sławomir, Brunon

Czerwiec w Radzie Dzielnicy Wawer - Zarząd Wawra przywrócony

Marcin Kurpios  |  27 czerwca 2012

Miesiąc zaczął się niespodziewanie od sesji nadzwyczajnej zwołanej na wniosek klubu radnych PiS. Plan sesji dołączony do wniosku przewidywał odwołanie Zarządu Dzielnicy. Przewodniczący Rady po otrzymaniu wniosku zwołał sesję nadzwyczajną na 5 czerwca. Radni opozycji, występując podczas sesji, zarzucili Zarządowi niewystarczające wykonanie ubiegłorocznego budżetu, brak polityki mieszkaniowej, brak dbałości o interesy mieszkańców z terenów podtapianych wodami opadowymi oraz terenów zalewanych wodą wiślaną przeciekającą pod wałami, nieoddanie do użytku w terminie kompleksu szkół przy ul. Alpejskiej itd. W stosunku do poszczególnych członków Zarządu podnoszono brak zainteresowania z ich strony posiedzeniami komisji problemowych, traktowanie inaczej zwykłych mieszkańców, a inaczej deweloperów. Poważnym zarzutem było uciążliwe prowadzenie na terenie dzielnicy budowy kanalizacji - kolektora W.

Przedstawiciele Zarządu odpierali zarzuty, bronili ich również członkowie klubu PO. Wszyscy sądzili, że Zarząd obroni się w głosowaniu, jednakże nieobecność jednego radnego PO i źle postawiony krzyżyk przez drugiego skutkowały odwołaniem Zarządu. Na zakończenie sesji radni klubu PiS złożyli wniosek o odwołanie Przewodniczącego Rady. Wniosek ten zgodnie z procedurą był głosowany na kolejnej sesji, zwołanej na wniosek osób, które podpisały się pod odwołaniem Przewodniczącego.

Na sesję związaną z odwołaniem Przewodniczącego radni czekali trzy tygodnie, które poświęcono na rozmowy pomiędzy radnymi, ucieranie się poglądów i negocjacje. Sesja poświęcona odwołaniu Przewodniczącego Rady odbyła się 26 czerwca. W tym samym dniu, dwie godziny później rozpoczęła się sesja mająca doprowadzić do wyboru nowego Zarządu, zwołana na wniosek radnych klubu PO.

Na pierwszej sesji Rady Dzielnicy Przewodniczący Rady nie został odwołany. Kolejna sesja w tym dniu poświecona była wyborowi nowego Zarządu Dzielnicy. Kandydatami ku zdziwieniu opozycji i mieszkańców zgromadzonych na sali obrad byli członkowie poprzedniego Zarządu. Pierwszy dokonał się wybór Burmistrza. Funkcję te ponownie będzie sprawować Jolanta Koczorowska. Bez problemu został również wybrany Zastępca burmistrza - Adam Godusławski. Problem wystąpił przy próbie ponownego wyboru trzeciego członka Zarządu - Przemysława Zaboklickiego, ale ponowne wprowadzenie tego punktu do porządku obrad i powtórzenie głosowania przyniosło spodziewany rezultat.

Tagi: Zarząd Dzielnicy Wawer, odwołanie burmistrza, odwołanie zarządu dzielnicy, odwołanie przewodniczącego rady


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
teknosystempracownicy

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń