WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 23 marca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław

Maj w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios  |  6 czerwca 2011

W maju odbyła się jedna sesja Rady Dzielnicy Wawer. Radni zajmowali się na niej, między innymi, zaopiniowaniem zmian w Mikroprogramie Rewitalizacji Dzielnicy Wawer.  W ramach tego projektu wyróżnione zostały dwa obszary leżące na terenie naszej dzielnicy. Pierwszy obszar to Marysin Wawerski, drugi to Międzylesie. W Marysinie Wawerskim w programie weźmie udział Spółdzielnia Mieszkaniowa Marysin Wawerski, która planuje wykonać modernizację wind oraz rewitalizację terenów wokół bloków. Obok Spółdzielni beneficjentami programu są wspólnoty mieszkaniowe Kościuszkowców 80, Kościuszkowców 80A oraz Króla Maciusia 13, które zmodernizują należące do nich budynki mieszkalne oraz przeprowadzą rewitalizację terenów zielonych. W Marysinie Wawerskim wyremontowany zostanie również budynek „Murowanki” z przeznaczeniem na siedzibę Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wybudowana zostanie hala sportowa Ośrodka Sztuk Walk Dalekiego Wschodu oraz przebudowa pomieszczeń parafii Św. Feliksa z przeznaczeniem na sale pobytu dziennego. Drugi obszar programu to Międzylesie, gdzie planuje się wykonać rewitalizację okolic ulicy Żegańskiej, TPD Helenów oraz Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie.

 

Na sesji radni otrzymali sprawozdanie Zarządu Dzielnicy z działalności Zarządu w kwietniu. W miesiącu tym, wśród innych zagadnień, Zarząd zajmował się inwestycjami komunikacyjnymi – zaakceptował rozpoczęcie przygotowań do wybudowania skrzyżowania Trakt Lubelski – Skalnicowa, które będzie w przyszłości obsługiwało ruch z przedłużonej ulicy Panny Wodnej, oraz wystąpił o zmianę pierwszeństwa na ulicy Mozaikowej mającego dać jadącym po niej samochodom pierwszeństwo przejazdu. Zarząd przyjął również plan remontów placówek oświatowych.

 

W maju mieszkańcy dzielnicy żyli zmianami komunikacyjnymi zaproponowanymi przez ZTM. Na sesji radni przyjęli jednogłośnie uchwałę sprzeciwiającą się likwidacji linii 115 i 521 – najważniejszych linii autobusowych w Wawrze. Akcja obrony linii 521 połączyła wszystkie dzielnice leżące na jej trasie. Negatywnie o likwidacji wypowiedziała się również Rada Warszawy. Tłumy niezadowolonych z proponowanych zmian stawiły się na spotkaniu Komisji Społecznej i Komisji Inwestycyjnej z przedstawicielami Zarządu Transportu Miejskiego, które odbyło się następnego dnia po sesji. Po zapoznaniu się z projektem zmian i dyskusji z mieszkańcami, radni wystąpili przeciwko zmianom w układzie linii autobusowych. W związku z brakiem akceptacji ze strony radnych i mieszkańców naszej dzielnicy ZTM odstąpił od likwidacji linii 115 i 521 i zmian w przebiegu pozostałych linii autobusowych w Wawrze.

Tagi: inwestycje, komunikacja, Marysin, Międzylesie, 521, Trakt Lubelski, rewitalizacja


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Marzec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 24 marca 2023

Obchody 78. rocznicy wywózki więźniów do ZSRR w Rembertowie

Sobota, 25 marca 2023

Wesele w WCK Falenica

Sobota, 1 kwietnia 2023

Leśna Triada Biegowa - ruszyły zapisy!

Zgłoś wydarzenie

smartschool2
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń