WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 7 lipca 2022 r.
Imieniny obchodzą: Cyryl, Metody, Estera

Rewitalizacja osiedla „Warszawska 3”

Red.  |  11 czerwca 2011

W 2007 r. Dzielnica Wesoła została włączona do „Lokalnego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy na lata 2005 -2013”. Zawarty w nim „Mikroprogram Rewitalizacji Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy” obejmuje 600 903 m2 tj. 3% obszaru dzielnicy i ograniczony jest ul. Wspólną – ul. Brata Alberta, fragmentem Mazowieckiego Parku Krajobrazowego wraz z kamieniem Piłsudskiego – ul. Jagiellońską do ul. Wspólnej.

Jednym z zadań w ramach programu jest trwająca obecnie rewitalizacja osiedla „Warszawska 3” (pozostałe zadania to: Budowa Zespołu Szkół: Podstawowa, Gimnazjum w os. Zielona oraz Modernizacja dróg i chodników. Pierwszy z nich został zakończony w czerwcu 2010 roku, drugi jest nadal realizowany).

W związku z aktualizacją budżetu Wspólnoty Mieszkaniowej „Warszawska 3”, realizującej modernizację osiedla, wprowadzono zmiany w mikroprogramie, które po zaakceptowaniu przez Radę m.st. Warszawy pozwolą Wspólnocie Mieszkaniowej „Warszawska3”ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych dla realizowanego projektu.

Więcej o „Lokalnym Programie Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy na lata 2005 -2013”: http://www.wiadomoscisasiedzkie.pl/news/110/n/260

Tagi: inwestycje, rewitalizacja, Warszawska, osiedle


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń