WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor

Fotoradar nowej generacji m.in. na Pradze Południe

Olga Łęcka  |  9 listopada 2012

Do końca listopada na drogach Warszawy pojawią się fotoradary nowej generacji. W stolicy zostaną zainstalowane trzy pionierskie słupki kontrolujące prędkości rozwijane przez kierowców. Jeden z nich stanie na Pradze Południe.

Nowe skrzynki fotoradarów pojawią się w najbardziej strategicznych miejscach. Lokalizacje pierwszych trzech to skrzyżowania ulic: Fieldorfa z Zamieniecką, Al. Niepodległości z Batorego oraz Grójeckiej z Dickensa.

Nowe fotoradary są tak zaprogramowane, aby rozpoznawać rodzaj pojazdu. Dodatkowo będzie można ustawić w nich dozwoloną prędkość oddzielnie dla samochodów osobowych oraz ciężarowych. Według straży miejskiej umożliwi to wyeliminowanie aut transportowych z warszawskich ulic, które docelowo są przeznaczone dla samochodów osobowych.  Fotoradary po zrobieniu zdjęcia automatycznie prześlą dane kierowcy do punktu, w którym wystawiane są mandaty.

Kolejne skrzynki kontrolujące prędkość staną przy ul. Puławskiej w okolicach Kuropatwy, Modlińskiej 250, Powstańców Śląskich 26, Radzymińskiej na rogu z Bystrą, , Al. Krakowskiej przy odcinku z 17 Stycznia oraz na Wybrzeżu Kościuszkowskim w okolicy ulicy Karowej.

Dodatkowo straż miejska planuje ustawić dwadzieścia znaków D-51(informacja o punkcie kontroli prędkości). Będą to specjalne punkty dla mobilnych patroli.

Tagi: fotoradary, nowe fotoradary, kontrola radarowa, pomiar prędkości


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czytelniku ile masz lat?

mam 5 - 15 lat
mam 16 - 20 lat
mam 21 - 30 lat
mam 31 - 40 lat
mam 41 - 55 lat
mam 56 - 65 lat
mam 66 - 75 lat
mam ponad 75 lat
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń