WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 22 września 2023 r.
Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Fundacja Akademia Możliwości na imprezach plenerowych i targach pracy

Maciej Łopuszyński  |  21 czerwca 2011

1 czerwca br. odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany na terenie Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD Helenów. Reprezentacja Fundacji Akademia Możliwości również wzięła w nim aktywny udział. Zainteresowanie naszymi materiałami promocyjnymi było duże, więc mieliśmy pełne ręce roboty. Oczywiście w obsłudze stoiska Akademii Możliwości bardzo skrupulatnie i z wielkim zaangażowaniem pomagali nam podopieczni TPD Helenów, związani z Fundacją w ramach projektu „Absolwent”. Na początku kwietnia między Fundacją, a TPD Helenów zostało zawarte porozumienie o współpracy, dzięki któremu wychowankowie Helenowa pomagają w naszych działaniach i jest to dla nich bardzo często pierwsza praca i doświadczenie zawodowe. W czasie pikniku można było podziwiać wiele przygotowanych dla najmłodszych atrakcji (ogromna ilość muzyki, pokazy tańca irlandzkiego, malowanie twarzy, pokaz iluzjonisty, a także możliwość przechadzania się na linie zawieszonej kilka metrów nad ziemią oraz pokaz wojenny i mecz piłki nożnej). Konferansjerem imprezy była pani Agnieszka Frykowska, a głównym gościem honorowym pani Grażyna Szapołowska.

 

5 czerwca natomiast Akademia Możliwości wzięła udział w pikniku zorganizowanym przez Dom Społeczny w Radiówku. Inaugurując całość imprezy przemówienie wygłosili organizatorzy Waldemar i Małgorzata Burtkiewicz. Piknik odwiedziła bardzo duża liczba zainteresowanych ciekawą i dobrze zorganizowaną rozrywką. Trzeba zaznaczyć, że wśród publiczności było bardzo duże zainteresowanie nie tylko ze strony osób niepełnosprawnych. Nasza reprezentacja rozdawała ulotki i opowiadała o działalności i możliwości podjęcia pracy w Fundacji. Imprezę uświetnił występ zespołu Koła Gospodyń Wiejskich z Wiązownej. Prezentowane były także gotowe, ręcznie wyplatane wiklinowe kosze oraz drewniane, rzeźbione ręcznie ołtarzyki. Oprócz zapoznania się z tą twórczością możliwe było również kupno artystycznych wyrobów. W czasie pikniku odbyła się aukcja rysunków malowanych przez podopiecznych Domu Społecznego w Radiówku. Wśród dzieci największe zainteresowanie wzbudziła oczywiście zabawa w „malowanie buziek”. Koncert grupy rockowej z Wiązownej i przepyszne jadło wspaniale dopełniły świetnie zorganizowaną tę plenerową imprezę.     

 

7 czerwca, w hali sportowej OSiR Ochota, odbyły się IV Targi Pracy „Z Ochotą do pracy”. Tam również nasze stoisko spotkało się z dużym zainteresowaniem poszukujących pracy. Ogromna liczba zwiedzających mogła podziwiać m.in. specjalnie zaprojektowany dla osób niepełnosprawnych samochód do nauki jazdy, prezentację pierwszej pomocy, a także za darmo zbadać sobie słuch na najnowocześniejszym sprzęcie. Śmiało można powiedzieć, że przez cztery godziny trwania Targów nasze stoisko było jednym z kilku, którymi zainteresowanie było największe i odwiedzane były najczęściej. Targi „Z Ochotą do pracy” zaowocowały przyjęciem do Fundacji kilkoro nowych pracowników.

 

Fundacja Akademia Możliwości będzie brała udział także w podobnych, najbliższych imprezach plenerowych, piknikach i targach pracy.

Tagi: Akademia Możliwości, NGO, niepełnosprawni, pomoc, praca, przedsiębiorczość


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

16 - 24 września 2023

Dni otwarte Miejsc Aktywności Lokalnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki
oromedica

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń