WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 13 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk

Fundacja Akademia Możliwości na imprezach plenerowych i targach pracy

Maciej Łopuszyński  |  21 czerwca 2011

1 czerwca br. odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany na terenie Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD Helenów. Reprezentacja Fundacji Akademia Możliwości również wzięła w nim aktywny udział. Zainteresowanie naszymi materiałami promocyjnymi było duże, więc mieliśmy pełne ręce roboty. Oczywiście w obsłudze stoiska Akademii Możliwości bardzo skrupulatnie i z wielkim zaangażowaniem pomagali nam podopieczni TPD Helenów, związani z Fundacją w ramach projektu „Absolwent”. Na początku kwietnia między Fundacją, a TPD Helenów zostało zawarte porozumienie o współpracy, dzięki któremu wychowankowie Helenowa pomagają w naszych działaniach i jest to dla nich bardzo często pierwsza praca i doświadczenie zawodowe. W czasie pikniku można było podziwiać wiele przygotowanych dla najmłodszych atrakcji (ogromna ilość muzyki, pokazy tańca irlandzkiego, malowanie twarzy, pokaz iluzjonisty, a także możliwość przechadzania się na linie zawieszonej kilka metrów nad ziemią oraz pokaz wojenny i mecz piłki nożnej). Konferansjerem imprezy była pani Agnieszka Frykowska, a głównym gościem honorowym pani Grażyna Szapołowska.

 

5 czerwca natomiast Akademia Możliwości wzięła udział w pikniku zorganizowanym przez Dom Społeczny w Radiówku. Inaugurując całość imprezy przemówienie wygłosili organizatorzy Waldemar i Małgorzata Burtkiewicz. Piknik odwiedziła bardzo duża liczba zainteresowanych ciekawą i dobrze zorganizowaną rozrywką. Trzeba zaznaczyć, że wśród publiczności było bardzo duże zainteresowanie nie tylko ze strony osób niepełnosprawnych. Nasza reprezentacja rozdawała ulotki i opowiadała o działalności i możliwości podjęcia pracy w Fundacji. Imprezę uświetnił występ zespołu Koła Gospodyń Wiejskich z Wiązownej. Prezentowane były także gotowe, ręcznie wyplatane wiklinowe kosze oraz drewniane, rzeźbione ręcznie ołtarzyki. Oprócz zapoznania się z tą twórczością możliwe było również kupno artystycznych wyrobów. W czasie pikniku odbyła się aukcja rysunków malowanych przez podopiecznych Domu Społecznego w Radiówku. Wśród dzieci największe zainteresowanie wzbudziła oczywiście zabawa w „malowanie buziek”. Koncert grupy rockowej z Wiązownej i przepyszne jadło wspaniale dopełniły świetnie zorganizowaną tę plenerową imprezę.     

 

7 czerwca, w hali sportowej OSiR Ochota, odbyły się IV Targi Pracy „Z Ochotą do pracy”. Tam również nasze stoisko spotkało się z dużym zainteresowaniem poszukujących pracy. Ogromna liczba zwiedzających mogła podziwiać m.in. specjalnie zaprojektowany dla osób niepełnosprawnych samochód do nauki jazdy, prezentację pierwszej pomocy, a także za darmo zbadać sobie słuch na najnowocześniejszym sprzęcie. Śmiało można powiedzieć, że przez cztery godziny trwania Targów nasze stoisko było jednym z kilku, którymi zainteresowanie było największe i odwiedzane były najczęściej. Targi „Z Ochotą do pracy” zaowocowały przyjęciem do Fundacji kilkoro nowych pracowników.

 

Fundacja Akademia Możliwości będzie brała udział także w podobnych, najbliższych imprezach plenerowych, piknikach i targach pracy.

Tagi: Akademia Możliwości, NGO, niepełnosprawni, pomoc, praca, przedsiębiorczość


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 13 lipca 2020

Po wakacjach ulica Saska będzie jak nowa

Niedziela, 2 sierpnia 2020

XX Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu 2.08–3.09.2020 ul. Grochowska 272, Warszawa

Wtorek, 1 września 2020

Powszechny spis rolny

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń