WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 5 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor

Inwestycje drogowe w Wawrze

Krzysztof Sokołowski  |  7 stycznia 2013

W 2013 roku w Wawrze rozpoczną się dwie ogólnomiejskie inwestycje drogowe. Będzie to budowa ronda w Falenicy na skrzyżowaniu ulicy Bysławskiej z ulicami: Młodą, Patriotów i Walcowniczą oraz odbudowa ciągu ulic Kadetów, Trakt Lubelski i Zwoleńskiej po zakończeniu budowy kolektora „W”. W sprawie budowy ronda  przy stacji Falenica został ogłoszony przetarg budowlany (jeszcze w grudniu poprzedniego roku), obecnie trwa weryfikacja otrzymanych dokumentów po zakończeniu terminu zgłaszania ofert, zgłosiło się aż 11 firm.
Według rzecznika ZMID, pani Agaty Choińskiej-Ostrowskiej, planuje się podpisanie umowy z wykonawcą jeszcze w tym kwartale, jeśli nie będzie odwołań, a rozpoczęcie prac nastąpi na wiosnę tego roku. Nowego ronda doczekamy się więc najwcześniej po wakacjach, ponieważ wykonawca będzie miał 6 miesięcy na zrealizowanie zleconego zadania.

Kolejny zadaniem ogólnomiejskim będzie przebudowa ciągu ulic, pod którymi do listopada poprzedniego roku trwała budowa kolektora „W”. W tym roku nowej nawierzchni, chodników itp. doczeka się ulica Kadetów, ulica Trakt Lubelski oraz ulica Zwoleńska. Pod dwoma ostatnimi zbudowana zostanie również kanalizacja deszczowa.
W tym roku zakończy się też I etap przebudowy ciągu ulic Marsa – Żołnierska. Zostaną zbudowane dwa nowe wiadukty zewnętrzne nad linią kolejową do Otwocka, a stare wewnętrzne rozebrane. Przebudowane zostaną też skrzyżowania na odcinku od ulicy Naddnieprzańskiej do ulicy Rekruckiej. W przyszłych latach planuje się kontynuację prac. Zakończenie inwestycji planuje się w 2017 roku.
Niestety w tym roku nie rozpocznie się budowa tunelu w Międzylesiu, jak wcześniej zapowiadaliśmy. Na pytanie, co się dzieje w kwestii tej inwestycji, pani rzecznik ZMID odpowiedziała, iż „w obowiązującej prognozie finansowej nie ma środków pozwalających na rozpoczęcie inwestycji w 2013 roku. Sytuacja ta oznacza, że nie możemy obecnie kontynuować prac nad inwestycją i musimy wstrzymać się ze składaniem wniosku o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (zrid). Wydanie zrid skutkuje bowiem koniecznością wypłaty odszkodowań właścicielom gruntów przeznaczonych pod realizację inwestycji, a środków finansowych na takie wypłaty w tym roku nie posiadamy”.
Jednak nie ma co się martwić, ponieważ inwestycja ruszy w przyszłym roku (jest w  wieloletniej prognozie finansowej - WPF), a zakończy się w 2016 roku.
W ramach tego zadania zbudowany zostanie tunel pod linią kolejową do Otwocka, poszerzony zostanie ciąg ulic Zwoleńskiej i Żegańskiej na odcinku od ulicy Mrówczej do Pożaryskiego, powstanie jedno nowe rondo, a kolejne dwa zostaną przebudowane oraz wybudowany zostanie odcinek kolektora „W” od ulicy Rogatkowej do ulicy Patriotów (do kolektora pod tą ulicą).

Tagi: inwestycje drogowe, rondo w Falenicy, kolektro W, przebudowa ulic, tunel, Otwock


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń