WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 25 sierpnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik

Z Prac Rady Dzielnicy Dzielnicy Wesoła w styczniu

Marcin Jędrzejewski  |  1 lutego 2013

Styczniowa sesja Rady Dzielnicy odbyła się w dniu 24 stycznia br. Wiodącymi tematami były sprawozdania z funkcjonowania Dzielnicowego Zespołu Realizacji Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz  Interdyscyplinarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Przedstawiane problemy, choć nie są aż tak powszechne jak w innych dzielnicach Warszawy, jednak także i w naszej dzielnicy dotyczą sporej grupy osób. Ponad 50 Niebieskich Kart (wystawianych sprawcom przemocy w rodzinie) i równie duża liczba postępowań w sprawach przymusowego leczenia uzależnienia alkoholowego to obraz czarnej strony naszej sąsiedzkiej rzeczywistości. Rada przyjęła Lokalny Program Profilaktyki Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Następnie Rada zapoznała się  z informacjami o przygotowaniach do akcji Zima w Mieście. Środki przyznane w tym roku na akcję Zima i Lato (są wspólne) są o prawie 40 tys.  mniejsze niż rok temu. Warto jednak zauważyć, że Zarząd Dzielnicy mimo tego zaaprobował przeprowadzenie akcji zimowej w zakresie ubiegłorocznym, zakładając tym samym, że do lata uda się wygospodarować dodatkowe środki na ten cel.

W kolejnych punktach znalazły się informacje o ściągalności lokalnych podatków, toczących się postępowaniach sądowych z udziałem Dzielnicy oraz planie sprzedaży nieruchomości. W naszym przypadku są to tylko działki budowlane, pod budownictwo jednorodzinne. Przygotowanych do sprzedaży jest 6 takich działek, ale zważywszy na to, że w zeszłym roku po kilku nieudanych przetargach udało się sprzedać tylko jedną, to raczej masowej wyprzedaży mienia spodziewać się nie należy.

Na koniec, po zapoznaniu się z wynikami kontroli Komisji Rewizyjnej, Rada odrzuciła skargę jednego z mieszkańców na opieszałość Zarządu w sprawie zezwolenia na wycinkę drzewa, uznając ją za bezzasadną zarówno ze względów merytorycznych jak i formalnych. Rada uchwaliła także roczny plan kontroli dla Komisji Rewizyjnej.
Kolejna sesja zaplanowana jest na 21 lutego br., o godz. 14.00, jak zwykle w sali Rady Dzielnicy. Porządek obrad będzie dostępny w Internecie na tydzień przed jej terminem.

Tagi: Rada Dzielnicy Wesoła, styczeń, Dzielnicowy Zespół Realizacji Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Interdyscyplinarny Zespół ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 25 sierpnia 2019

Muzyczne popołudnia - koncert pt. "Niby nic"

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Koncert Kasi Lins | Plażówka

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Festiwal Food Trucków, 6. Mistrzostwa Burgerowe, Warszawska Pyza

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń