WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 22 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Z Prac Rady Dzielnicy Dzielnicy Wesoła w styczniu

Marcin Jędrzejewski  |  1 lutego 2013

Styczniowa sesja Rady Dzielnicy odbyła się w dniu 24 stycznia br. Wiodącymi tematami były sprawozdania z funkcjonowania Dzielnicowego Zespołu Realizacji Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz  Interdyscyplinarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Przedstawiane problemy, choć nie są aż tak powszechne jak w innych dzielnicach Warszawy, jednak także i w naszej dzielnicy dotyczą sporej grupy osób. Ponad 50 Niebieskich Kart (wystawianych sprawcom przemocy w rodzinie) i równie duża liczba postępowań w sprawach przymusowego leczenia uzależnienia alkoholowego to obraz czarnej strony naszej sąsiedzkiej rzeczywistości. Rada przyjęła Lokalny Program Profilaktyki Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Następnie Rada zapoznała się  z informacjami o przygotowaniach do akcji Zima w Mieście. Środki przyznane w tym roku na akcję Zima i Lato (są wspólne) są o prawie 40 tys.  mniejsze niż rok temu. Warto jednak zauważyć, że Zarząd Dzielnicy mimo tego zaaprobował przeprowadzenie akcji zimowej w zakresie ubiegłorocznym, zakładając tym samym, że do lata uda się wygospodarować dodatkowe środki na ten cel.

W kolejnych punktach znalazły się informacje o ściągalności lokalnych podatków, toczących się postępowaniach sądowych z udziałem Dzielnicy oraz planie sprzedaży nieruchomości. W naszym przypadku są to tylko działki budowlane, pod budownictwo jednorodzinne. Przygotowanych do sprzedaży jest 6 takich działek, ale zważywszy na to, że w zeszłym roku po kilku nieudanych przetargach udało się sprzedać tylko jedną, to raczej masowej wyprzedaży mienia spodziewać się nie należy.

Na koniec, po zapoznaniu się z wynikami kontroli Komisji Rewizyjnej, Rada odrzuciła skargę jednego z mieszkańców na opieszałość Zarządu w sprawie zezwolenia na wycinkę drzewa, uznając ją za bezzasadną zarówno ze względów merytorycznych jak i formalnych. Rada uchwaliła także roczny plan kontroli dla Komisji Rewizyjnej.
Kolejna sesja zaplanowana jest na 21 lutego br., o godz. 14.00, jak zwykle w sali Rady Dzielnicy. Porządek obrad będzie dostępny w Internecie na tydzień przed jej terminem.

Tagi: Rada Dzielnicy Wesoła, styczeń, Dzielnicowy Zespół Realizacji Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Interdyscyplinarny Zespół ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń