WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 1 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy

Bezpłatne pomiary ciśnienia dla seniorów z Collegium Civitas

www.cisnienienazycie.pl  |  7 marca 2013

W piątek 8 marca 2013 r. na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Collegium Civitas odbędzie się akcja bezpłatnych pomiarów ciśnienia krwi organizowana w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Ciśnienie na życie”. W ramach akcji przewidziany jest wykład dotyczący profilaktyki schorzeń związanych z nadciśnieniem tętniczym i technik radzenia sobie ze stresem.

Akcja w Collegium Civitas odbędzie się w ramach inauguracji kolejnego semestru nauki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Pomiary ciśnienia oraz przekazywane przez ekspertów wskazówki dotyczące profilaktyki schorzeń sercowo-naczyniowych mają na celu uświadomienie wagi problemu oraz zwrócenie uwagi na możliwość zapobiegania chorobom związanym z nadciśnieniem.

Przekonanie osób z grupy ryzyka do działań profilaktycznych to wielka szansa  zmniejszenia wskaźnika przedwczesnej umieralności wciąż aktywnych osób poniżej 65 roku życia, który pomimo nowoczesnej medycyny należy w Polsce wciąż do najwyższych w Europie. A to właśnie regularne  pomiary ciśnienia krwi są podstawą prawidłowej kontroli i leczenia nadciśnienia tętniczego, a także  szansą uniknięcia ciężkich powikłań, jakimi są tętniaki aorty, udary czy zawał serca.” – komentuje prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii „Ciśnienie na życie”.

Każdy pomiar ciśnienia wykonany przez seniora w ramach kampanii społecznej „Ciśnienie na życie” oznacza przekazanie przez Grupę Polpharma złotówki na rzecz Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu.

 

Więcej informacji o kolejnych akcjach bezpłatnych pomiarów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej kampanii www.cisnienienazycie.pl 

 

***


Informacje o Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Ciśnienie na życie”

 

Ogólnopolska kampania edukacyjna  „Ciśnienie na życie” ma uświadomić Polakom, jakie ryzyko niesie ze sobą brak profilaktyki schorzeń układu krążenia. Jak bowiem wynika z badania przeprowadzonego przez PBS w listopadzie 2012 roku „Nadciśnienie tętnicze - czy wiemy o nim wszystko?”, wiele osób po pięćdziesiątym roku życia nie zamierza diagnozować stanu swojego zdrowia. Znaczna część ankietowanych zaczęła regularnie mierzyć cieśnienie krwi dopiero po przykrym wypadku zdrowotnym (np. zawale serca). Co więcej, w społeczeństwie wciąż dominują złe nawyki żywieniowe oraz brak ruchu. Panuje też przekonanie, że konsultacja lekarska i badania profilaktyczne są domeną starzejącego się pokolenia.

Jednym z głównych zadań kampanii jest przeprowadzenie 200 000 pomiarów ciśnienia krwi. Badania będą wykonywane w centrach handlowych, letnich i zimowych kurortach, a także podczas ważnych konferencji biznesowych, masowych wydarzeń sportowych, pielgrzymek oraz kontroli drogowych. Kampania „Ciśnienie na życie” zawita też na uniwersytety trzeciego wieku, by przekonać aktywnych seniorów do regularnych badań układu krążenia.

Działania kampanii „Ciśnienie na życie” będą prowadzone do końca 2013 roku. Akcję zwieńczy sporządzenie raportu „Serce Polaka”, w którym wykorzystane zostaną dane z tysięcy pomiarów ciśnienia tętniczego. Istotnym przedsięwzięciem będzie także wsparcie najbliższych obchodów Światowego Dnia Serca, które przypadają na 29 września 2013 roku. Pamiętaj! Każdy wykonany pomiar ciśnienia to złotówka przekazana na rzecz Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu.

Tagi: ciśnienie na życie, pomiary ciśnienia, bezpłatne pomiary ciśnienia, zdrowie, profilaktyka


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń