WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 13 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym

Otwarcie Centrum Społecznego Paca 40

Centrum Akcji Paca 40  |  25 kwietnia 2013

Otwarcie Centrum Społecznego Paca 40
Rozpoczęło działalność nowe miejsce skupiające mieszkańców Pragi Południe, przestrzeń spotkań ludzi i organizacji działających na rzecz grochowskiej społeczności. 24 kwietnia 2013 r., o godz. 11:00 odbyła się oficjalna inauguracja placówki.

Gości powitał Bohdan Skrzypczak, Prezes Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Wspólnie z Grażyną Gnatowską, V-ce Prezesem CAL przedstawił zebranym ideę powstania Centrum Społecznego na Grochowie.   

Wśród licznie przybyłych znaleźli się m.in. przedstawiciele: władz samorządowych, organizacji pozarządowych, instytucji społecznych, oraz świata nauki. Goście mieli okazję wysłuchać felietonu, pana Mamadou Diuof z Fundacji Afryka Inaczej, o rewitalizacji miasta oraz poznać autorów wystaw znajdujących się na Paca 40 : Katarzynę Pac-Raszewską (O kruszki – o urokach rodzicielstwa) i Konrada Pruszyńskiego (Made in Grochów – o rzemieślnikach grochowskich).

Uroczyste otwarcie odbyło się przy pomocy klapsa filmowego z udziałem: Marcina Wojdata - Dyrektora Centrum Komunikacji Społecznej, Jarosława Karcza zastępcy Burmistrza Pragi Południe oraz przedstawiciela Wspólnoty Paca 40.

Na zakończenie uroczystość uświetnił występ Grupy Teatralnej Warszawiaki, która zaśpiewała tradycyjne przedwojenne warszawskie piosenki.


Skąd pomysł? Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL od ponad dziesięciu lat tworzy przestrzeń spotkań i zaprasza do dyskusji, uważając, że praca animacyjna jest kluczowym elementem każdego działania w sferze publicznej, a zmiana społeczna zawsze zaczyna się w lokalnej społeczności. Jest to możliwe dzięki uruchomieniu potencjału ludzi. „Odkryj siłę społeczności!” – brzmi hasło CAL.

Wzorem była brytyjska organizacja Toynbee Hall, założona przez akademików z Oksfordu w końcu XIX w., działająca w  trudnym środowisku londyńskiego East End-u. CAL  pragnie z pomocą wykładowców i studentów wyższych uczelni  wdrażać pomysły na aktywizację mieszkańców Grochowa i okolic - wschodniego brzegu Wisły.

Paca 40 to miejsce akcji – do współpracy zaproszeni zostali mieszkańcy, organizacje pozarządowe, instytucje i wszyscy, dla których ważne jest lokalne działanie! Będzie tu można spotkać się z sąsiadami i aktywistami, zaangażować się w lokalne przedsięwzięcia, zrealizować własne pomysły, wziąć udział w warsztatach, otwartych spotkaniach, imprezach kulturalnych lub też po prostu wypić kawę, przeczytać prasę lokalną, przejrzeć ogłoszenia drobne i zagrać w planszówki.

Każdy kto ma pomysł a nie ma przestrzeni może przyjść na PACA 40 i zostać gospodarzem nowej, grochowskiej bazy inicjatyw. Udział w zajęciach jest NIEODPŁATNY! Miejsce Akcji Paca 40 prowadzone jest przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.
Tagi: Paca 40, spotkanie, inauguracja, otwarcie, teatr, Centrum Społeczne Paca 40


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń