WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 18 marca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Anzelm, Cyryl, Edward

Otwarcie Centrum Społecznego Paca 40

Centrum Akcji Paca 40  |  25 kwietnia 2013

Otwarcie Centrum Społecznego Paca 40
Rozpoczęło działalność nowe miejsce skupiające mieszkańców Pragi Południe, przestrzeń spotkań ludzi i organizacji działających na rzecz grochowskiej społeczności. 24 kwietnia 2013 r., o godz. 11:00 odbyła się oficjalna inauguracja placówki.

Gości powitał Bohdan Skrzypczak, Prezes Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Wspólnie z Grażyną Gnatowską, V-ce Prezesem CAL przedstawił zebranym ideę powstania Centrum Społecznego na Grochowie.   

Wśród licznie przybyłych znaleźli się m.in. przedstawiciele: władz samorządowych, organizacji pozarządowych, instytucji społecznych, oraz świata nauki. Goście mieli okazję wysłuchać felietonu, pana Mamadou Diuof z Fundacji Afryka Inaczej, o rewitalizacji miasta oraz poznać autorów wystaw znajdujących się na Paca 40 : Katarzynę Pac-Raszewską (O kruszki – o urokach rodzicielstwa) i Konrada Pruszyńskiego (Made in Grochów – o rzemieślnikach grochowskich).

Uroczyste otwarcie odbyło się przy pomocy klapsa filmowego z udziałem: Marcina Wojdata - Dyrektora Centrum Komunikacji Społecznej, Jarosława Karcza zastępcy Burmistrza Pragi Południe oraz przedstawiciela Wspólnoty Paca 40.

Na zakończenie uroczystość uświetnił występ Grupy Teatralnej Warszawiaki, która zaśpiewała tradycyjne przedwojenne warszawskie piosenki.


Skąd pomysł? Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL od ponad dziesięciu lat tworzy przestrzeń spotkań i zaprasza do dyskusji, uważając, że praca animacyjna jest kluczowym elementem każdego działania w sferze publicznej, a zmiana społeczna zawsze zaczyna się w lokalnej społeczności. Jest to możliwe dzięki uruchomieniu potencjału ludzi. „Odkryj siłę społeczności!” – brzmi hasło CAL.

Wzorem była brytyjska organizacja Toynbee Hall, założona przez akademików z Oksfordu w końcu XIX w., działająca w  trudnym środowisku londyńskiego East End-u. CAL  pragnie z pomocą wykładowców i studentów wyższych uczelni  wdrażać pomysły na aktywizację mieszkańców Grochowa i okolic - wschodniego brzegu Wisły.

Paca 40 to miejsce akcji – do współpracy zaproszeni zostali mieszkańcy, organizacje pozarządowe, instytucje i wszyscy, dla których ważne jest lokalne działanie! Będzie tu można spotkać się z sąsiadami i aktywistami, zaangażować się w lokalne przedsięwzięcia, zrealizować własne pomysły, wziąć udział w warsztatach, otwartych spotkaniach, imprezach kulturalnych lub też po prostu wypić kawę, przeczytać prasę lokalną, przejrzeć ogłoszenia drobne i zagrać w planszówki.

Każdy kto ma pomysł a nie ma przestrzeni może przyjść na PACA 40 i zostać gospodarzem nowej, grochowskiej bazy inicjatyw. Udział w zajęciach jest NIEODPŁATNY! Miejsce Akcji Paca 40 prowadzone jest przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.
Tagi: Paca 40, spotkanie, inauguracja, otwarcie, teatr, Centrum Społeczne Paca 40


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Marzec 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


16 - 18 marca 2018

Warszawskie Dni Rodzinne

17 - 18 marca 2018

Grochów Grochów "Sted Go" - dwa spektakle, jeden z niespodzianką

Niedziela, 18 marca 2018

Antarktyda - pokaz slajów i opowieści z podróży

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie są Twoje wrażenia z nowego Universamu (galerii handlowej Rondo Wiatraczna)?

Pozytywne, jest ładniej niż w dawnym Universamie
Jest super! Na pewno będę tam często wpadać na zakupy
Może być, ale żadna rewelacja
Szkoda, że nie ma tu bardziej oryginalnych sklepów
Centrum handlowe jak każde inne, oceniam neutralnie
Wolałem/am stary Universam
Jest ok, ale ma za mało restauracji/sklepów/punktów usługowych
Parę rzeczy bym poprawił/a, ale generalnie jest ok
Wreszcie coś nowoczesnego w miejsce starego odrapanego Universamu!
Jest za nowocześnie, powinni byli bardziej nawiązać do tradycji
Trudno powiedzieć, mam mieszane odczucia, które się równoważą
Jeszcze tam nie byłem/am
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń