WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 2 kwietnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Franciszek, Urban

Dzień Sąsiada w Radości

Rada Osiedla Radość  |  20 maja 2013

25.05.2013 odbędzie się „Dzień Sąsiada Święto Radości”. Wydarzenie, organizowane przez Radę Osiedla Radość na ogródku jordanowskim przy ul. Izbickiej 3 w Radości, jest skierowane do wszystkich mieszkańców osiedla. Impreza towarzyszy obchodom Europejskiego Dnia Sąsiada.

Wydarzenie składa się z wielu atrakcji artystycznych. Na mieszkańców osiedla czekają liczne konkursy, gry i zabawy. Dzień Sąsiada - Święto Radości rozpocznie się o 15.00 przedstawieniem przygotowanym dla najmłodszych mieszkańców osiedla przez grupę teatralną ze szkoły nr 140. Od 15.45 do 16.40 swoje umiejętności zaprezentują zespoły taneczne i wokalne. O 16.40 odbędzie się przedstawienie dla dzieci i młodzieży pt. „Reksio”. W programie przewidziano również atrakcje takie jak: pokaz karate czy wykonanie piosenek poetyckich, turystycznych i kabaretowych.

W czasie wydarzenia mieszkańcy będą mogli na udostępnionych grillach samodzielnie upiec przyniesione kiełbaski, podzielić się domowymi wypiekami, a także skosztować ciast przygotowanych przez swoich sąsiadów. Najlepsze specjały zostaną nagrodzone przez jury. Na nagrodę mogą liczyć również mieszkańcy tej ulicy Radości, która będzie najliczniej reprezentowana podczas wydarzenia.

„Ideą Dnia Sąsiada - Święta Radości jest integracja mieszkańców. Poprzez organizację wydarzenia pragniemy pokazać, że zaangażowanie w życie społeczne i kulturalne osiedla może być nie tylko okazją do poznania ciekawych ludzi i zdobycia informacji na temat najbliższej okolicy, ale także dobrą zabawą.” – tłumaczy Andrzej Cholewiński, przewodniczący Rady Osiedla Radość.

Podczas wydarzenia radościanie będą mogli skorzystać z jednego ze specjalnie przygotowanych kącików rozrywkowo-informacyjnych, przy których znajdą się gry dla dzieci, specjały kulinarne oraz informacje o usługach i produktach przygotowane przez partnerów wydarzenia. Przy jednym z nich czekać będą członkowie Rady Osiedla Radość, gotowi udzielać wszelkich niezbędnych informacji mieszkańcom. Będą też miejsca przygotowane do spożywania samodzielnie przygotowanych posiłków i prowadzenia „rozmów sąsiedzkich”.

Organizatorzy zachęcają do zaprezentowania swoich umiejętności oraz przyniesienia ze sobą rękodzieł i wypieków, którymi mieszkańcy chcą podzielić się z innymi.

„Kreatywna aktywność w ramach Europejskiego Dnia Sąsiada to doskonała okazja do dobrej zabawy zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Naszym hasłem jest ‘osiedle bez obojętności’. Mamy nadzieję, iż święto przysłuży się stworzeniu trwałych więzi pomiędzy mieszkańcami” – mówi Marcin Dumieński, wiceprzewodniczący Rady Osiedla Radość

Europejski Dzień Sąsiada to święto obchodzone w 30 krajach, w tym UE oraz Kanadzie od 2000 r. Święto cieszy się coraz większą popularnością. Do udziału w akcji w tym roku zgłosiło się 19 polskich miast.

Lista wszystkich atrakcji w ramach obchodów Dnia Sąsiada – Święta Radości znajduje się na stronie www.radosc.waw.pl.

„Wiadomości Sąsiedzkie” sprawują patronat medialny nad wydarzeniem.

Tagi: Dzień Sąsiada, dni sąsiada, Święto Radości, imprezy plenerowe, imprezy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 kwietnia 2020

Wielkanocne warsztaty artystyczne w Ferio Wawer!

Niedziela, 5 kwietnia 2020

XI edycja Wawer Music Festival: Sasha Strunin & Gary Guthman Shaw

Sobota, 11 kwietnia 2020

Asterix i Obelix - ile kryją w sobie prawdy?

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń