WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 17 września 2021 r.
Imieniny obchodzą: Justyna, Narcyz, Franciszek

Raj dla dzieci w Międzylesiu

Olga Łęcka  |  13 czerwca 2013

W ostatnim czasie nasza dzielnica zyskała nowy pac zabaw. Prawdziwy raj dla dzieci powstał przy ulicy Pożarskiego i natychmiast podbił serca najmłodszych warszawiaków. Nowoczesne urządzenia już na pierwszy rzut oka zaskakują nie tylko funkcjonalnością i kolorystyką, ale także techniką oraz precyzją wykonania.

Punktualnie w południe 11 czerwca b.r. odbyło się otwarcie placu zabaw w Międzylesiu. W uroczystości wzięli udział burmistrz dzielnicy Wawer Jolanta Koczorowska, wiceburmistrz Adam Godusławski, przewodniczący Rady Dzielnicy Norbert Szczepański oraz księża z parafii Najświętszej Maryi Panny w Warszawie. Część oficjalną wydarzenia bardzo szybko zagłuszyły dzieci, które z zaciekawieniem i ogromną radością korzystały z nowych zabawek. Dodatkowe atrakcje dla najmłodszych przygotowała fundacja "Radość dla Ludzi" i Stowarzyszenie "Mierz wysoko". Podczas otwarcia dzieci bawiły się w towarzystwie clowna. Komik z balonów tworzył zwierzęta i różne przedmioty. Pokazał również najmłodszym niezwykły świat baniek. Ponadto podczas otwarcia placu zabaw animatorzy malowali dzieciom buźki.  Aby maluchom nie zabrakło sił do zabawy organizatorzy imprezy i jedna z warszawskich pizzerii zapewnili posiłek.

Nowopowstały plac jest podzielony na dwie części. W jego głębi znajdują się gadżety dla maluszków, które dopiero zaczęły poznawać świat na własnych nogach. Natomiast na samym początku ogrodzonej przestrzeni czekają atrakcje dla dzieci, które świetnie dają sobie radę z koordynacją, a plac zabaw często wykorzystują do zaskakujących akrobacji. Podczas otwarcia skwerku dużą popularnością wśród najmłodszych cieszył się ogromny linowy stożek i huśtawki.

11 czerwca dla dzieci mieszkających w Międzylesiu był małym świętem. Przedsięwzięcie dzielnicy Wawer sprawiło, że na twarzach najmłodszych warszawiaków pojawił się uśmiech, a na ulicy Pożarskiego słychać było ich bezcenny śmiech. Będąc na otwarciu placu zabaw doszłam do wniosku, że nie jeden dorosły chciałby skorzystać z atrakcjitego miejsca. ;)

Tagi: place zabaw, plac zabaw Międzylesie, nowe place zabaw, inwestycje


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń