WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 11 grudnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Debata: Jak odkryć siłę lokalnej społeczności?

Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej  |  19 czerwca 2013

Debata: Jak odkryć siłę lokalnej społeczności?
Skąd czerpać pomysły na lokalne inicjatywy? Jak można ożywić i zmienić miejsce, w którym żyjemy? Jak skutecznie zachęcić mieszkańców do współdziałania? Gdzie szukać sojuszników? – na te i wiele innych pytań będziemy próbowali znaleźć odpowiedź podczas debaty „Jak odkryć siłę lokalnej społeczności?” w Centrum Społecznym PACA.

W każdej społeczności  lokalnej tkwi ukryta siła. O tym jak ją wydobyć, wspierać i rozwijać dowiemy się od naszych gości: miejskich aktywistów, animatorów społecznych, liderów lokalnych zmian działających na terenie Warszawy. Uczestnikami panelu dyskusyjnego będą: Agnieszka Rogińska (Społeczność z ul. Podskarbińskiej), Magdalena Paluch (Służew w Akcji), Kuba Gronczewski (Stowarzyszenie „Ochota na Wolny Czas”).

Spotkanie odbędzie się 20 czerwca (czwartek) o godz. 18.00 w PACA 40. Miejsce akcji (ul. Paca 40).

Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowaliśmy małą niespodziankę – książkę  pt. „Aktywne społeczności, zmiana społeczna, katalog praktyk” – zbiór ponad 30 inspirujących mini-reportaży o tym, jak lokalne społeczności potrafią wyjść z inicjatywą, zorganizować się, rozwiązywać problemy, które przed nimi stoją (Zobacz więcej: http://www.cal.org.pl/jeszcze-wiecej-aktywnych-spolecznosci).

Wśród uczestników rozlosujemy również egzemplarze unikalnej gry planszowej pt. „Społeczność w działaniu” - w której gracze wcielają się w ważne postaci ze społeczności lokalnej  i wspólnie starają się przezwyciężać problemy, przed jakimi stają mieszkańcy miasta. Celem uczestników gry jest aktywizowanie mieszkańców i współpraca ze społecznością lokalną. Gracze wchodzą w relacje z mieszkańcami, wspierają ich i zachęcają do działania oraz budują sieci współpracy. (Więcej na temat gry: http://www.cal.org.pl/spolecznosc-na-planszy)

Spotkanie będzie również doskonałą okazją do poznania nowego, wyjątkowego miejsca na mapie Warszawy –  PACA 40 . Jest to miejsce skupiające  mieszkańców Pragi Południe, przestrzeń spotkań różnych inicjatyw, ludzi i organizacji działających na rzecz grochowskiej społeczności.

W Centrum Społecznym PACA można poznać sąsiadów i aktywistów, zaangażować się w lokalne przedsięwzięcia, zrealizować własne pomysły, wziąć udział w warsztatach, otwartych spotkaniach, imprezach kulturalnych lub też po prostu wypić kawę, przeczytać prasę lokalną, przejrzeć ogłoszenia drobne i zagrać w planszówki.

Przyjdź i zobacz, że chcieć to móc! Zapraszamy!

Organizator: Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL
Partnerzy wydarzenia: PACA 40, Q Ruch Sąsiedzki

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Tagi: Paca 40, spotkanie, książka, Centrum Społeczne Paca 40, debata


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 11 grudnia 2018

Planowane wyłączenia prądu

Środa, 12 grudnia 2018

III sesja Rady Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

Środa, 12 grudnia 2018

Razem rozwijamy transport publiczny

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń