WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 28 marca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna

Jola odeszła...

Leszek Winiarski  |  18 lipca 2011

Był wrzesień roku 1991. Wśród grona pedagogicznego ówczesnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonej pojawiła się nowa pani – Pani Jola. Młoda, życzliwa, uśmiechnięta całą sobą, szybko zyskała sympatię wśród młodzieży. Już po pierwszym roku pracy, w plebiscycie zorganizowanym przez uczniów, została wybrana najlepszym nauczycielem szkoły.

Wybór pracy w szkole wiązał się z doskonaleniem warsztatu pracy. Szkolenia, kursy, studia podyplomowe to był chleb powszedni Joli. Lubiła się doskonalić, dużo wymagała od siebie, bardzo dużo. Wkrótce została nauczycielem dyplomowanym. Praca dydaktyczna i wychowawcza uzupełniana była pomocą w organizowaniu pracy szkoły.

Analityczny umysł Joli i Jej zdolności organizacyjne nie trudno było zauważyć. W roku 2002 zostaje dyrektorem Gimnazjum nr 2 w Zielonej. Na krótko.

W roku 2002 Wesoła, na mocy ustawy warszawskiej, staje się 18-tą dzielnicą stolicy. Jesienią tego samego roku odbywają się wybory samorządowe, a po nich – reorganizacja administracji urzędów dzielnic. Potrzebna była w urzędzie osoba, która odpowiadać będzie za wesołowską oświatę. Jako radny dzielnicy ówczesnej kadencji bez wahania zarekomendowałem kandydaturę Joli.

Ktoś, kto znał szkołę "od podszewki”, kto przeszedł wszystkie szczeble kariery oświatowej - to była właśnie Jola. Byłem przekonany,że świetnie sobie poradzi.

Jola podjęła wyzwanie. Najpierw jako główny specjalista, a od 2006 roku jako Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu. Życzliwością i pomocą służyła wszystkim. Mrówcza i rzetelna praca, jaką wykonywała, inspirowała cały Jej wydział. Raz w roku na sesji rady ocenie poddawana jest praca wszystkich wydziałów urzędu. W przypadku wydziału, którym kierowała Jola ocena była, niezmiennie, bardzo wysoka. Dobra współpraca ze szkołami, z radą dzielnicy i klimat, jaki wokół oświaty tworzyła Jola to kapitał nie do przecenienia. 

Jolu, z owoców Twojej pracy Wesoła będzie długo czerpać. W tej ciężkiej chorobie pracowałaś do samego końca tak, jakby praca dodawała Ci sił. Swoim następcom poprzeczkę zawiesiłaś bardzo wysoko, a Swoim życiem zawodowym dopisałaś kolejny rozdział do „Traktatu o dobrej robocie”.

Bardzo trudno mówić o Tobie w czasie przeszłym. Niech w tym tlącym się kaganku oświaty unosi się Twój dobry duch.                                                                 

Tagi: Jolanta Skweres, wspomnienie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Marzec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 28 marca 2020

Zapraszamy na wernisaż wystawy

Niedziela, 5 kwietnia 2020

Wielkanocne warsztaty artystyczne w Ferio Wawer!

Niedziela, 5 kwietnia 2020

XI edycja Wawer Music Festival: Sasha Strunin & Gary Guthman Shaw

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń