WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Dorota, Konrad, Kajetan

Od Lutosławskiego po Freddiego Mercury'ego czyli najbliższe letnie koncerty SV

Sinfonia Varsovia  |  26 lipca 2013

Od Lutosławskiego po Freddiego Mercury'ego czyli najbliższe letnie koncerty SV

Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza na Letnie Koncerty na Grochowskiej, które odbywają się w każdą sobotę i niedzielę o godz. 16:00 aż do końca sierpnia, w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie. Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny. 

W najbliższą sobotę  (27 lipca) wystąpią Arkadiusz Krupa (obój), Michał Nagy (gitara) i Karina Krupa (fortepian). Artyści zaprezentują m.in. utwory Scarlattiego, Molino, Lalliet i Lutosławskiego. 

W niedzielę (28 lipca) zapraszamy na koncert sekstetu proMODERN w składzie: Łucja Szablewska (sopran), Ewa Puchalska (mezzosopran), Jadwiga Niebelska (mezzosopran), Andrzej Marusiak (tenor), Artur Janda (bas-baryton) i Piotr Pieron (bas). Program koncertu jest bardzo zróżnicowany – od Uwertury do „Cyrulika sewilskiego” Rossiniego w opracowaniu na sekstet wokalny, przez dzieła współczesnych polskich kompozytorów, po utwór Freddiego Mercury'ego na zakończenie.

Letnie Koncerty na Grochowskiej prowadzone są przez znanych muzykologów i krytyków muzycznych. Sobotni koncert poprowadzi Maciej Łukasz Gołębiowski, a niedzielny - Mariusz Gradowski.

Szczegółowy program:


27.07 sobota 16:00

Arkadiusz Krupa obój
Michał Nagy gitara
Karina Krupa fortepian

Maciej Łukasz Gołębiowski prowadzenie

WITOLD LUTOSŁAWSKI Epitafium na obój i fortepian

FRANCESCO MOLINO Duo op.61 nr 1

DOMENICO SCARLATTI
Sonata d-moll L.413/K141
Sonata D-dur L.23/K.380
Sonata G-dur L.423

WITOLD LUTOSŁAWSKI Melodie ludowe (wybór)

JACQUES IBERT Entr’acte

THEODORE LALLIET Preludium i wariacje na temat Karnawału weneckiego op.20

28.07 niedziela 16:00

ProMODERN
Łucja Szablewska sopran
Ewa Puchalska mezzosopran
Jadwiga Niebelska mezzosopran
Andrzej Marusiak tenor
Artur Janda bas-baryton
Piotr Pieron bas
Mariusz Gradowski prowadzenie

ANDRZEJ BORZYM JR Mors Laocoontis
ALDONA NAWROCKA
Ritualudium Mozambique
BARTOSZ KOWALSKI Where are you
GIOACCHINO ROSSINI Uwertura do opery “Cyrulik sewilski”
PAUL DRAYTON Masterpiece
spiritual Swing low, sweet chariot
spiritual Down in the river to pray
BILLY JOEL And so it goes
WAYNE SHANKLIN Chanson d’amour
RANDY NEWMAN When she loved me
RANDY NEWMAN Short people
FREDDIE MERCURY Seaside rendezvous

 

 

Arkadiusz Krupa
W 1995 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Jerzego Kotyczki.

Od 1997 do 2012 pierwszy oboista Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, obecnie pierwszy oboista orkiestry Sinfonia Varsovia.

W 1993 roku wraz z Kwintetem Akademii Muzycznej w Krakowie zdobył I nagrodę oraz wyróżnienie na III Ogólnopolskim Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Kameralnej w Bydgoszczy. W 1996 roku, już w kategorii solistycznej, zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Oboistów i Fagocistów w Sieradzu. W 2000 roku Arkadiusz Krupa został laureatem II nagrody na prestiżowym Konkursie Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana w Łodzi.
Jako solista brał udział w wielu festiwalach, m.in. Warszawska Jesień, Tydzień Talentów w Tarnowie, Koncert Roku w Warszawie, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Festiwalu Prawykonań w Katowicach. Również jako solista dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz płytowych dla takich wytwórni, jak Naxos, Virgin i Deutsche Grammophon .
Wielokrotnie współpracował z najlepszymi Polskimi orkiestrami, takimi jak: Sinfonietta Cracovia, Concerto Avenna, Filharmonia Narodowa. Jest kierownikiem artystycznym Ensemble De La Cour. Od wielu lat współpracuje (koncertując na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych) w duecie z gitarzystą Michałem Nagy.

Od 1996 roku jest pracownikiem Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie na stanowisku adiunkta, a od 2012 roku wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopin

Odznaczony medalami państwowymi, m.in. „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Prowadzi liczne kursy mistrzowskie.

Gra na instrumencie marki „Ludwig Frank” Berlin.

Od 2012 roku jest pierwszym oboistą Orkiestry Sinfonia Varsovia.

 

Michał Nagy

Występował na licznych festiwalach muzycznych (m.in. Warszawska Jesień, Carintischer Sommer, Allegro Vivo, Kwartesencja, Śląska Jesień Gitarowa, Nuevo Mundo, Festiwal Muzyki Astora Piazzolli w Krakowie, Gitarre Wien, Wrocławski Festiwal Gitarowy).

Współpracował z orkiestrami:   Filharmonii Narodowej, Wrocławską Orkiestra Kameralną Vratislavia, Concerto Avenna, Capella Bydgostiensis, Camerata Nova, Fresco Sonare i Chopin Academia Orchestra. Występował również z towarzyszeniem Kameralistów Filharmonii Narodowej, kwartetu smyczkowego Royal String Quartet  i zespołu Wiener Instrumentalsolisten oraz jako członek zespołów New Tango Bridge  i  New Art Ensemble. Jest członkiem międzynarodowego kwartetu gitarowego Guitar 4mation, specjalizującego się w wykonaniach muzyki XX i XXI wieku, w tym między innymi repertuaru z pogranicza muzyki współczesnej i jazzu.

Michał Nagy występuje również w duecie  z gitarzystą Marcinem Siatkowskim, skrzypkami Robertem Kabarą i Pawłem Wajrakiem,  oboistą Arkadiuszem Krupą, a także akordeonistą i bandoneonistą Klaudiuszem Baranem, z którym wykonuje utwory z kręgu argentyńskiego ,,tango nuevo”. Nagrywał m.in. dla firm: Sony Music
(Fryderyk 2002 za płytę ,,Piazzolla Tango” w kategorii  Album Roku - Muzyka Kameralna), Dux (nominacja do Fryderyka 2000 za płytę pt. „Micropiezas” w duecie z M.Siatkowskim),  Polskie Nagrania Edition  i Gramola Vienna (pulse.sound.joy.heart., Sonada de Alma -  Guitar 4mation).

Studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie i Konserwatorium Wiedeńskim. Jego nauczycielami byli Janusz Raczyński, Marcin Zalewski i Ryszard Bałauszko.  Jest laureatem międzynarodowych konkursów gitarowych w Fiuggi, Gdańsku, Krakowie i Tychach. Dwukrotnie był stypendystą Fundacji Kultury. Jest laureatem nagrody Województwa Małopolskiego ,,Ars Quaerendi 2010” za wybitne działania na rzecz promocji i upowszechniania kultury.

Od 1997 roku jest pedagogiem w Akademii Muzycznej w Krakowie.  Od 2008 roku jest kierownikiem artystycznym Międzynarodowych Warsztatów  Gitarowych w Lanckoronie.

 

Karina Krupa
Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu prof. R. Podsadeckiej – Ostafil.
Od 1995 roku pracuje jako nauczycielka gry na fortepianie oraz akompaniatorka w PSM w Jaworznie.
Uczniowie z jej klasy zdobywają laury na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Również z pasją poświęca się sztuce akompaniowania towarzysząc uczniom i studentom na wielu konkursach.
Jako akompaniatorka występowała  najczęściej z mężem, oboistą na wielu koncertach i festiwalach w kraju i za granicą.

 

ProMODERN
Powstał w październiku 2012 roku, stając się jedynym na polskim rynku muzycznym zespołem wokalnym
specjalizującym się w wykonawstwie muzyki współczesnej.
Sekstet tworzą wybitni śpiewacy polskich scen operowych i estrad oratoryjnych. Każdy dysponuje szerokim wykształceniem muzycznym – tak wokalnym jak i kompozytorskim, pianistycznym czy dyrygenckim. proMODERN jest w stanie zmierzyć się z najtrudniejszym repertuarem i uwypuklić jego muzyczne piękno.
Zespół zadebiutował koncertem w listopadzie 2012 roku w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Został przyjęty z ogromnym entuzjazmem i okrzyknięty przez środowisko akademickie debiutem roku.
Sekstet nawiązał współpracę z Philipem Lawson'em, wieloletnim członkiem i aranżerem legendarnych The King’s Singers, a także wziął udział w kursie mistrzowskim pod jego kierunkiem.
Swoje utwory dla proMODERN tworzą i aranżują tak wybitni twórcy, jak Paweł Łukaszewski, Marian Borkowski, Miłosz Bembinow, Bartosz Kowalski, Aldona Nawrocka, Stanisław Szczyciński czy Andrzej Borzym.
Repertuar grupy obejmuje dzieła muzyki klasycznej ostatniego półwiecza, najnowsze kompozycje współcześnie pisane dla zespołu, czasem również aranżacje lżejszych utworów i piosenek.
Założycielem i kierownikiem artystycznym proMODERN jest Piotr Pieron.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Tagi: letnie koncerty na grochowskiej, sinfonia varsovia, muzyka, koncert


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 7 sierpnia 2020

Planowane wyłączenia prądu

Piątek, 7 sierpnia 2020

Wawerski Festiwal StreetFoodu

Sobota, 8 sierpnia 2020

Rusza inicjatywa lokalna

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
hotel boss

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń