WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 19 stycznia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Wakacje w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios  |  5 września 2013

Lipiec i sierpień są tradycyjnie czasem odpoczynku dla radnych, okresem rzadszych sesji i komisji. W sierpniu, odbyła się jedna sesja Rady Dzielnicy Wawer. Głównym tematem były zmiany budżetowe. Nowością w wykazie zadań inwestycyjnych, będącym częścią załącznika budżetowego jest zadanie pod nazwą „Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw przy ul. Frenkla wraz z zagospodarowaniem terenu wokół – parking, zieleń, oświetlenie”, na które przeznaczono milion złotych. Jako że jest to kolejna inwestycja w Falenicy, część radnych z innych rejonów dzielnicy nie kryła swojej dezaprobaty. Sesji groziło przerwanie przez brak kworum spowodowany wyjściem części radnych. By uratować sytuację zgodzono się, że kolejne inwestycje będą rozdzielane równo pomiędzy wszystkie osiedla w dzielnicy. Poza zmianami budżetowymi radni nadali Przedszkolu nr 338 przy ul. Włókienniczej nazwę „Wyspa Skarbów” i wysłuchali sprawozdania z pracy Zarządu.

Komisja Ładu Przestrzennego odbyła wizję lokalną w terenie, który obejmuje opracowywany Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego rejonu ulicy Zwoleńskiej. Radni wraz z urzędnikami i wiceburmistrzem Łukaszem Jeziorskim zapoznali się z niektórymi postulatami zgłaszanymi przez mieszkańców. Obejrzenie w terenie obszaru objętego Planem pozwoli przyspieszyć prace związane z uchwaleniem ostatecznej jego wersji.

W Dzielnicy trwała akcja „Lato w Mieście”. Dzieci spędzające wakacje w domu mogły brać udział w zajęciach organizowanych przez szkoły, korzystać z wyjść do kina, na kręgielnie czy basen. W ramach akcji na marysińskiej Syrence odbyła się Letnia Mini Olimpiada, w której brały udział dzieci uczestniczące w akcji. Radni Komisji Oświaty i Komisji Kultury Fizycznej i Sportu zwizytowali obiekty biorące udział w Lecie w Mieście i pozytywnie ocenili sposób przeprowadzenia akcji.


Trwa kolejny etap przebudowy ulicy Potockich mający uczynić ją bezpieczniejszą.  Wymalowane zostały przejścia i zbudowane prowadzące do nich chodniki. Kolejnym etapem, po przygotowaniu odwodnień, będzie budowa podwyższonych tarcz skrzyżowań. Niestety nie wymalowano prawidłowo pasów na wszystkich przejściach i w ocenie radnych z Marysina Wawerskiego w oznakowaniu ulicy powinno dokonać się poprawek.

Tagi: sesja rady dzielnicy, obrady, rada dzielnicy Wawer, budżet


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Styczeń 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


17 - 20 stycznia 2022

Tydzień z budżetem obywatelskim

Czwartek, 20 stycznia 2022

Repertuar kina Stacja Falenica

Czwartek, 20 stycznia 2022

Spacer w Zoo z okazji Dnia Wiedzy o Pingwinach

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń