WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 1 kwietnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis

Południowopraskie prezentacje już za nami

Olga Łęcka  |  18 września 2013

Stowarzyszenie Barwy Kultury przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy po raz czwarty zorganizowało piknik organizacji pozarządowych. Mieszkańcy dzielnicy  mieli okazję zapoznać się z ofertą kulturalną i edukacyjną ponad trzydziestu instytucji nie podległych państwu.

W południe, 14 września br. wystartowały prezentacje różnych ośrodków kulturalnych działających na terenie praskiej części stolicy. Piknik zainaugurowała grupa perkusyjna Bloco Central, która dała popis swoich umiejętności muzycznych w małej paradzie po Placu Szembeka. Występ szczególnie przypadł do gustu najmłodszym mieszkańcom naszej dzielnicy, którzy bez krępacji skakali w rytm samby i wymyślali coraz to zabawniejsze taneczne pozy. Niosąca się po okolicy samba batucada mimo pochmurnej pogody wprawiła obecne na pikniku osoby w iście brazylijski, ciepły, optymistyczny klimat. Po krótkiej artystycznej części otwarcia imprezy na scenie pojawił sie zastępca burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Jarosław Karcz, który podkreślił pracę i znaczenie ośrodków kulturalnych. Następnie głos zabrał Tomasz Suski przewodniczący Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego Praga Południe, który  zachęcał do wyrażenia swojej opinii na temat codziennego życia na terenie naszej dzielnicy w specjalnie przygotowanej na to wydarzenie ankiecie. Dla wszystkich osób, które wzięły udział w diagnozie społecznej czekała słodka niespodzianka w postaci szarlotki. Raport z badań zostanie przedstawiony w przyszłym roku i ma stanowić fundament pracy dla obecnych i przyszłych władz dzielnicy.

Program występów artystycznych przygotowanych specjalnie na okoliczność pikniku był  bogaty. Na scenie pojawiła się m.in. Fundacja "Gwiazdeczka", która podbiła serca najmłodszej publiczności ciekawą, muzyczną interpretacją wiersza "Na straganie" Jana Brzechwy, a także Polski Klub Szermierczy, który na przykładzie pojedynku dokładnie wyjaśniał zasady tej dyscypliny sportu. Podczas pikniku  prezentowało się również Stowarzyszenie Młodych Patriotów, którzy pragną rozszerzyć krąg osób sławiących historię Polski. Osoby zebrane na Placu Szembeka mogły wysłuchać występu zespołu Czessband, który wykonał warszawskie i praskie piosenki. Czas osobom zebranym na placu umilał zespół Czessband wykonując warszawskie i praskie piosenki.

Podczas występów artystycznych w namiotach ustawionych na placu i jego okolicy o względy mieszkańców Pragi Południe zabiegało m.in. Centrum Promocji Kultury, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Klub Kultury Gocław, Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Aikido i Warszawski Klub Kendo. Podczas pikniku można było również zakupić ekologiczną żywność, rogale świętomarcińskie i kołacza śląskiego.

Południowopraskie prezentacje już za nami. Coroczny piknik organizowany wraz z nadejściem nowego roku szkolnego zachęca do aktywności i zmiany swoich przyzwyczajeń. Jako redakcja "Wiadomości Sąsiedzkie" już czekamy na kolejną edycję wydarzenia.
Tagi: Południowopraskie prezentacje, Plac Szembeka piknik, organizacje pozarządowe Praga Południe, Stowarzyszenie Barwy Kultury


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 kwietnia 2020

Wielkanocne warsztaty artystyczne w Ferio Wawer!

Niedziela, 5 kwietnia 2020

XI edycja Wawer Music Festival: Sasha Strunin & Gary Guthman Shaw

Sobota, 11 kwietnia 2020

Asterix i Obelix - ile kryją w sobie prawdy?

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń